Nedir bu halim?

CanSimidi

Yeni Üye
Üye
Nedir bu halim?
Hayat o kadar anlasızki şimdi, hiçbirşey yapmak istemiyorum. Sadece ölümümü bekliyorum, gayem sadece o güne kadar bana verilen rolü oynamak. Sabah kalk, işe git, orda birşeyler yap sonra eve gel. Hep aynı seneryo dönüp duruyor. Yüzüm gülmüyor, gülmek de gelmiyor zaten içimden. Geçen haftalarda yüzüm gülüyordu, insanlar bu halin çok yakıştı sana diyorlardı ama bilmiyorlardıki ben bir oyun oynuyordum sadece, mutluluk oyunu, etrafımdakileri kadırdım, bir süre kedimi de kandırdım belki ama sonra çok sıkıldım bu oyundan.İçimde bir boşluk var hem de koskocaman bir boşluk, nedenini bilmiyorum. Kördüğüm üstüne kördüğüm ekleniyor sanki, içinden çıkamadığım bir hal. Yaşamak için takatim yok, ölmek içinse cesaretim. Şimdi ölümle yaşam arasında bir yerlerde sıkışıp kaldığımı hissediyorum.

Bu ruh hali depresyon başlangıcı olabilir arkadaşım. Eğer gidebilirsen bir psikoloğa ya da psiyatriste gitmeni öneririm.
Bir de içindeki boşluktan bahsetmişsin. Yanlış anlaşılmak istemem ama eğer ibadetlerine dikkat etmiyorsan ondan da oluşabilir içindeki boşluk duygusu.

Hayirdir canim,daha yasin kac...eminim daha cok gencsin,eee bu karamsarlik niye?Herkes zamam zaman karamsar olabilir,hayattan zevk alamayabilir,yine de sadece olumu beklemek olmaz ki.Zaten gunun birinde olecegiz,simdiden olumu beklemek niye.Ne insanlar var zorda olsa yasamaya calisan,hayata tutunmaya calisan,sen bu hayatin neresindesin,bence guzel bir yerindesin,isin var,evin var anladigim kadariyla.Hayat mi,hayat hep monoton zaten,O na zevk katmak bizim elimizde,sevdigin seyleri yap,sevdiklerin ile birlikte ol,belki cok klasik ama senden kotu durumda olupta yasama tutunmaya calisanlari dusun...en azindan ben karamsarliga kapilinca boyle yapiyorum.

bncede bir psikoloğa git ve boş bulduğun zamanlarda eğlenebiliceğin mutlu olcabileciğin şeyler yap sinemaya git alışverişe çık vs. vs.

herkes hergün aynı şeyleri yaşıyor,bi sen değilsin ki.evlimisin bilmiyorum ama evli olup ev hanımı olan okadra çok bayan var ki,akşama kadar evde oturan.çalışanlarda hep aynı senin gibi sabah gidip akşam geliyolar.emin ol işin de varmış şuan senin yerinde olmak isterdim.inanırmısın haftalardır insna içine çıkmıyorum sürekli evdeyim,markete dahi çıkmıyorum,keşke senin sahip olduğun iş bende olsa,sabah kalksam işe gitsem eve gelsem öbür gün gene gitsem.bende yaşının çok büyk olmaıdğını tahmin ediyorum,şuan çoğu genç aynı durumda ki dediğim gibi en kötüsünü düşün işinin olmadığını.okadar çok işsiz insan var ki onların yerinde olsan daha kötü olurdun ozaman.hergn gidip geldiğin işi bence es geçme,tadını çıkar.hergün birilerini görmek aynı insanlar dahi olsa,onlarla konuşmak gibisi yoktur eminim.
ayrıca bencede bi uzmanla görüş,anlatamadıklaın vardır burda onları anlat yada samimi gördüğün bi arkadaşınla paylaş ki bu işin üstesinden gelebilesin.bende şuan aynı monotonluktan,süreli evde oturmaktan şikayetçiyim ama ölümü hiç mi hiç düşünmüyorum,zaten ölüp gidicez bigün ne diye şimdi bu yaşımda ölümü düşünüyüm ki.herşeye rağmen gün gelir düzelir herşey diye düşünüyorum.içindeki o boşluk yalnızlıktan da olabilir,çevrendeki herkese güvenme ama samimi olduğun seni anlayabilecek biriylede paylaş bunları ki yardımcı olabilsinler.
çok uzattım sanırım,herşeyin güzel olacağına inan ve bide böyle bak hayata,hayata inat gülümse,düşün ki seni bu halde görmek isteyen düşmanların var,onlara inat kendine dikkat et.umarım herşey düzelir en kısa zamanda.

Teşekkür ederim yazdıklarınız için, bu durum düne özgü birşeydi heralde, biliyorum sadece kendisi yardım eder insana eğer istersen güzel gözlerle bakarsın hayata, istersen kötü şeyleri görürsün sadece. Dün öyle bir gündü, herşeyi kötü görme günü, biliyorumn, nice insan var benden daha kötü durumda. Şuan çok iyiyim, mutluyum yarın işime gideceğim ve gülümseyeceğim bütün gün.

Ben birşey talep etmek istiyorum adminlerden mümkünse. Bu açtığım konu silinebilir mi? Gerçekten özür dilerim, dün okadar kötü duygular içindeydim ki, insan yazınca rahatlıyor. Ben de dün öyle içimden geldiği gibi birşeyler yazmıştım, gereksiz yere konu açmış olduğumu düşündüm şimdi.

Hic birsey gereksiz degildir,senin konun da bence gereksiz degil,paylasinca rahatlar insan,sende simi trahat olduguna gore sorun yok.Demek ki paylasman ise yaramis.

canım bana kalırsa ihtiyacın olan şey birz maneviyat... dua et Allaha güven tüm bu sıkıntılarının bittiğini göreceksin...içindeki boşluk maneviyat eksikliği bana kalırsa....bende senin için dua edeğim...inşallah en kısa zamanda yaşamanın ne büyük bi şans olduğunu farkedersin....

Artık kötü bir halde değilim arkadaşlar, çok iyiyim Allahıma şükürler olsun. O geçici bir ruh haliydi. Hani herşey üst üste gelir başedemezsin, öyle bişeydi

Geri