gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Nedir Bu Taklit İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

nedir bu taklit hey hat boş ver bunları bir kenara at hergün zikr et hakkı
    bundan daha var mı ulvi
    evvelen zikr edelim hakkı

nede çok yazmış elin kafiri hepsi boş
    ne beklersin hey hat hepsi birbirinden loş
    birde bizimkilere bak nede hoş
    ne duruyorsun öyleyse sende bizim diyara koş

Nedir Bu Taklit İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neyleyim Dünyayı İlahisi

Neyleyim Dünyayı İlahisi

dünya fani neyleyeyim ilahisi dünya fani neyleyeyim sözleri bu dünyayı ilahisi Neyleyim dünyayı Bana Allah'ım gerek Gerekmez mâsivayı Bana Allah'ım gerek Ehl-i dünya dünyada Ehl-i ukbâ ukbâda Her biri bir sevdada Bana Allah'ım gerek Dertli dermanın ister Kullar sultanın ister Aşık cihann ister Bana Allah'ım gerek Fani devlet gerekmez Dürr ü ziynet gerekmez Haksız cennet gerekmez Bana...
  2. Ne Zaman Anarsam İlahisi

Ne Zaman Anarsam İlahisi

ne zaman anarsam ilahisi kendini bilmez allahım ilahisi ne zaman anarsam sözleri sensin ismi baki olan ilahi sözleri sensin ismi baki olan ne zaman anarsam seni kararım kalmaz Allahım senden gayrı gözüm yaşı kimseler silmez Allahım. Sensin ismi baki olan Sensin dillerde de okunan Snin aşkına nadokunan kendini bilmez allahım. Aşık yunus seni ister Lutfeyle cemalin gösrter Cemalin gören...
  3. bu aklı ilahisi

bu aklı ilahisi

bu aklı fikriyle mevla bulunmaz bu aklu fikr ile sözleri aklı fikriyle mevla bulunmaz nota sözleri notaları Bu aklu fikriyle Mevla bulunmaz Bu ne yaredir ki saklı olunmaz Kamunun derdine derman bulunur Şu benim derdime derman bulunmaz Aşkın pazarında canlar satarlar Satarım canımı alan bulunmaz Aşık öldü deyu sale verirler Ölen gafilimiş aşıklar ölmez
  4. ne zaman ilahisi

ne zaman ilahisi

ne zaman ilahisi sensin ismi baki olan ilahisi sensin ismi baki olan sözleri aşık yunus seni ister ne zaman anarsam seni kararım kalmaz Allahım senden gayrı gözüm yaşı kimseler silmez Allahım. Sensin ismi baki olan Sensin dillerde de okunan Snin aşkına nadokunan kendini bilmez allahım. Aşık yunus seni ister Lutfeyle cemalin gösrter Cemalin gören aşıklar Kendini bilmaz Allhım...
  5. Gel aldanma bu dünyaya ilahisi

Gel aldanma bu dünyaya ilahisi

kefen ilahisi aldanma dünyaya ilahisi aldanma dünyaya sözleri Gel aldanma bu dünyaya Sonu viran olur bir gün Senin bu sürdüğün demler Elbet yalan olur bir gün Mala mevkiye güvenme Sarılacaksın kefene O da çürür kalır yere Tenin yeksan olur bir gün Mezarından kalkacak halk Kimi açık kimi çıplak Yalınayak başı kabak Herkes üryan olur bir gün Yağar kar gib defterler Görünce onu titrerler Cümle...

Sayfayı Paylaş