gebe
  1. gül&naz

gül&naz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

nefes almak yasamaksa evet yasiyorum

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında gül&naz tarafından paylaşıldı.

buda yaşamaksa yaşıyorum ben Bana ne oldu nasil bu hale geldim bilmiyorum ne yüzüm gülüyor nede hayattan zevk aliyorum bazen cocuklarim bile beni mutlu etmiyorlar bazen diyorum cocuklarim olmasaydi ben bu hayata devam edermiydim acaba. [​IMG]
    Ama etmezdim bence eski okul arkadaslarimi gördüm onlar ayni neseli civil civil ama ben yipranmis ezik bi insan olmusum kendime guvenim kalmamis beni gören neyin var neden böylesin diyorlar ben bile bilmiyorum ki bana ne oldu nerde eski neseli civil civil herkesi gülmekten öldüren sakaci kiz nerde ne oldu ona kim yok etti onu kim hayata küstürdü bazen yanliz kalmayi cok istiyorum ama olmuyor cocuklar esim onlarin istekleri beni iyice boguyor 1saat yanliz kalsam kimse olmasa yanimda disarda sadece yürüsem hic kimseyle konusmadan hic bisey düsünmeden öyle ihtiyacim varki yanliz kalmaya bunaldim.

Arkadaslar cok bunaldim hayat yordu beni siz benim kim oldugumu bilmeden beni görmeden sorunlarimi dinliyorsunuz yorumlar yapiyorsunuz yardimci olmaya calisiyorsunuz ama beni taniyanlar yanimdaki insanlar sadece kendilerini düsünüyorlar dinleyen taraf hep ben oldum ne olur bi kerede onlar beni dinlesin ne olur ya ne olur.

2. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    canım benim ya gerckten inan aglattın benii ne diyecegimi bende bilmiyorum 19 yaşındayım sanki bedenim ruhum ölmüş gibiyim anlıyorum seni kısmende olsaa canım bu kdar kopma hayattan baak ne güzel tutunacagın dallar varr tutul onlara bu gecici birşeydir eminim eskiiye döneceksin şunu unutma ablacım insan kendini nasıl görmek isterse öle olur toparla kendini şöylee az şölee ayagını yere sımsıkı bass kendine değişiklik yap kuaföre git üstüne yeni ciciler all ne bilim sana senden başka kimse yardım edemez herşey sende başlıyor sende bitiriyor ablacım ayyyy kendine gell yahuuuu...etrafına gelincee kimin etrafında karşısındakini anlayacak biri var ki bu devirde herkes kendine calışıyor ablacım sıkma canını herşey senle olsun ....

3. sanlisariye

sanlisariye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çocukların var, eşin var, çevrende insanlar var. evindesin. annen baban belki var. sağlıklısın belki. yürüyebiliyorsun.

benim ise hiç kimsem yok. annemde babamda rahmetli oldu. beynimde tümör var. ameliyat oldum. temizlenmedi üstüne bacaklarımı kaybettim yürüyemiyorum. valilik yardımı ile kimsesiz olarak tedavi görüyorum. ne dayım, ne amcam ne bir akrabam var. kimsesizim. hiç kimse yok hayatımda. iyileşirmiyim bilmiyorum. hergün dayanılmaz sancılar ağrılar çekiyorum. hergün ultrason tomografi, serum, iğne tonlarca ilaç..... ihtiyaçlarımı bile kendim gideremiyorum. tekerlekli sandalyeye bile birileri oturtuyor.

29 yayımdayım, bekarım. eğer iyileşirsem gideceğim sınacağım kimsem yok. erkek olsam belki bi çare bulurum. bayanlar için kimsesizlik dahda zor. iyileşmeyi istiyomuyum emin de değilim.

ama hiç bir zaman, ölmek istemedim, hayata küsmedim, lanet etmedim, isyan etmedim. bulunduğum her durumda şükür ettim. Allahtan ise çekerim dedim.

sabredin, mutlaka bizlerde bir gün güleceğiz, belki yarın, belki ahirette ama emin olun güleceğiz.

ben bu halimde bile mutluyum. çünkü Allah canımı henüz almadı. demekki yaşamam gerekiyor, demekki nefes almalıyım O öyle istiyor.

Allah sizinle olsun inşallah.

bembeyaz, MaWiM ve RefRa bunu beğendi.
  4. gül&naz

gül&naz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm ya okurken inan cok kötü oldum ve cok cok haklisin gülüm, cok sükür saglikliyim allah sanada sifalar versin ins allah büyüktür cnm vardir bundada bi hayir a.e.o

5. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    nefes aldığımız sürece değiştirebileceğimiz düzeltebileceğimiz bişeyler var demektir... rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun...

6. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Gecmis olsun canim,Allah acil sifalar versin.Hayat her sekilde devam ediyor,oyle yada boyle yasayip gidiyoruz iste.Derdi,sorunu,sikintisi olmayan kimse yok,yinede mutlu olmak ,hayattan kopmamak bizim elimizde.Sabirli olmamiz gerekiyor canim,Senin icinde hayirlisi olsun.

7. sanlisariye

sanlisariye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet hayat devam ediyor. bu hayat ne benim için nede bir başkası için dönmüyor. ben olmasamda dönecek elbet.
    onun için, halimize şükretmemiz gerek.

Allah kulunu yanlız bırakmaz.

8. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Konu dışı olarak, başına gelmiş her türlü kötü durumdan bir ders çıkartıp yinede hayata dört elle sarılan sevgili üyemiz, sanlisariye ' ye teşekkür etmek istiyorum.

Umarım birgün; bu durumdan kurtulursunuz. " Işığınız hiç sönmesin "

9. sanlisariye

sanlisariye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben teşekkür ederim efendim.

hayat bu, kendimiz mi kazandık ki, yaşadıklarımızı beğenmiyoruz?.

kimi kime şikayet edeceğiz?

10. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Aslında hep klişe olmuş ve anlatıla gelen hikayede; " Ayakkabım yok diye üzülürken, dışarıya çıktığımda ayakları olmayan adamı gördüm ve halime şükrettim " gibi bir durumu benimsemek lazım birazda. Bu konuyu açan üyemizin hiç birşeyden keyif almadığı ve dinlenilmediği, sıkıntılarını paylaşacak kimsenin olmadığı görünüyor.

Biz varız arkadaşım bize anlat, dert ortağın olalım. Bak gör bu dünyada insanlar ne durumda şükür edip mutlu olmasını biliyorlar. Sende mutlu ol bu bu kadar zor mu ? Dinlemiyorlarmış seni. E dinlemesinler, dinlemesini bilenlere gel :)

11. gül&naz

gül&naz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

haklisin sadmin hemde cok haklisin ama ben bu yaziyi yazarken cok kötüydüm bunalimdaydim birazcik konussam diye bi kac arkadasi aradim ama onlar baska seyler den konustu yani dinlemediler bile beni ama suan cok cok iyim ve allahimi sükürler olsun herseyim var allah bütün hastalara acil sifalar versin ins

12. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    canım seni çok ii anlıyrm çünkü bende aynıı haya küskün bir vaziyetteyim ama çok yalnızımm
    eşim yıllardır yok
    tek başıma 4 yaşındaki oğlumlayım
    yalnız kalmak isteme
    yalnızlık o kadar zorki ahh bana sorr
    sen hiç tek başına yıllarca sofraya oturup yemek yedin mii 4 duvarlarla konuştun muu ben aileme yakın oturuyrm ama kimseden kimseye fayda yokkk daha çok üzülüyrm arda sayelerinde daha yaşım 25 fakat içim ruhumm bitmiş durumda bak en azından eşin başındaa ama ben hem anne baba ve evin hem kadını erkeğiğim hersey bana bakıyr yat kalk durumuna dua ettt

13. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Canım ya valla psilkolojimiz aynı arada dertleşelim sıkma kendini benim gibi yap BOŞVER her şey geçici ama sen kalıcısın...Unutma ben böyle yapmasam şimdiye sıyırmıştım eminim :)

14. gül&naz

gül&naz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    suan cok daha iyiyim o an morelim cok bozuktu konuscak kimse bulamadim herkesin ayri bi derdi vardi ne zaman istersen ozaman dertlesiriz cnm

15. brcngkhn

brcngkhn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesaj başlığını açalı çok olmuş ama yine de bir şeyler yazmak istedim. Bazen herkese olur böyle şeyler. Ama sana tavsiyem canın ne zaman isterse çık biraz yürü gel. Gerçekten insana çok iyi geliyor. Ayrıca bi psikolğa da görünebilirsin.

nefes almak yasamaksa evet yasiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefes

Nefes

Rüyada fazla nefes aldığını görmek, genellikle can sıkıntısına işarettir. Rüyada nefes darlığının çekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun açılacağına işarettir. Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkıldığına yorumlanır. Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğduğuna yorumlanır. Rüyada güzel bir nefes kokusuna sahipseniz,...
  2. Kutsi - Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Yetiyor

Kutsi - Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Yetiyor

yarım kalan birşeyler var aklımdan hiç çıkmıyorlar hataları bende yıllarca aradım yar hata senin kanında var saçmalayıp duruyorum bazan kendimden korkuyorum birisi var mı kalbinde doğru söyle arkadaşça soruyorum farzet seninle hiç tanışmadık sarılıpta ağlaşmadık yastıklara baş koymadık farzet bak şimdi yüzüm gülüyor bu ayrılık nedenini herkes benden biliyor aynı şehirde nefes almak bile...
  3. Kutsi - Aynı Şehirde Nefes Almak

Kutsi - Aynı Şehirde Nefes Almak

yarım kalan bir şeyler var aklımdan hiç çıkmıyorlar hataları bende aradın yıllarca yar hata senin kanında var saçmalayıp duruyorum bazen kendimden korkuyorum birisi var mı kalbinde doğru söyle arkadaşça soruyorum farzet seninle hiç tanışmadık sarılıpta ağlaşmadık yastıklara baş koymadık sabret bak şimdi yüzün gülüyor bu ayrılık nedenini herkes benden biliyor aynı şehirde nefes almak bile...

Sayfayı Paylaş