nefes almak yasamaksa evet yasiyorum

Aslında hep klişe olmuş ve anlatıla gelen hikayede; " Ayakkabım yok diye üzülürken, dışarıya çıktığımda ayakları olmayan adamı gördüm ve halime şükrettim " gibi bir durumu benimsemek lazım birazda. Bu konuyu açan üyemizin hiç birşeyden keyif almadığı ve dinlenilmediği, sıkıntılarını paylaşacak kimsenin olmadığı görünüyor.

Biz varız arkadaşım bize anlat, dert ortağın olalım. Bak gör bu dünyada insanlar ne durumda şükür edip mutlu olmasını biliyorlar. Sende mutlu ol bu bu kadar zor mu ? Dinlemiyorlarmış seni. E dinlemesinler, dinlemesini bilenlere gel :)

haklisin sadmin hemde cok haklisin ama ben bu yaziyi yazarken cok kötüydüm bunalimdaydim birazcik konussam diye bi kac arkadasi aradim ama onlar baska seyler den konustu yani dinlemediler bile beni ama suan cok cok iyim ve allahimi sükürler olsun herseyim var allah bütün hastalara acil sifalar versin ins

canım seni çok ii anlıyrm çünkü bende aynıı haya küskün bir vaziyetteyim ama çok yalnızımm
eşim yıllardır yok
tek başıma 4 yaşındaki oğlumlayım
yalnız kalmak isteme
yalnızlık o kadar zorki ahh bana sorr
sen hiç tek başına yıllarca sofraya oturup yemek yedin mii 4 duvarlarla konuştun muu ben aileme yakın oturuyrm ama kimseden kimseye fayda yokkk daha çok üzülüyrm arda sayelerinde daha yaşım 25 fakat içim ruhumm bitmiş durumda bak en azından eşin başındaa ama ben hem anne baba ve evin hem kadını erkeğiğim hersey bana bakıyr yat kalk durumuna dua ettt

Canım ya valla psilkolojimiz aynı arada dertleşelim sıkma kendini benim gibi yap BOŞVER her şey geçici ama sen kalıcısın...Unutma ben böyle yapmasam şimdiye sıyırmıştım eminim :)

Canım ya valla psilkolojimiz aynı arada dertleşelim sıkma kendini benim gibi yap BOŞVER her şey geçici ama sen kalıcısın...Unutma ben böyle yapmasam şimdiye sıyırmıştım eminim :)
suan cok daha iyiyim o an morelim cok bozuktu konuscak kimse bulamadim herkesin ayri bi derdi vardi ne zaman istersen ozaman dertlesiriz cnm

Mesaj başlığını açalı çok olmuş ama yine de bir şeyler yazmak istedim. Bazen herkese olur böyle şeyler. Ama sana tavsiyem canın ne zaman isterse çık biraz yürü gel. Gerçekten insana çok iyi geliyor. Ayrıca bi psikolğa da görünebilirsin.

merhaba ben yeşil göz

eğer sıkıntlı hissederseniz kendinizi kalkıp bi abdest alın ve ALLAHA YÖNELİN bu size ilaç gibi gelicektir yalnız ona sığğının ondan isteyin olmasını istedgniz herşeyi.....

DertDÜNYASIBUDÜNYA

4Senelik evliyim ama 17 yaşındaevlendim çekmedim sıkıntı kalmadın kah,güldüm,kah,ağladım,yakim çile çekmiyorki hayat hala çekiyorum bıktım bundan sonra hayattan birşey beklemiyorum artık şu anda hipertansiyon var kimseye söylemediğim şey varki içimde hiç bir şey mutlu etmiyor artık beni ben küçük şeylerden mutlu olan bir insandım artık kendimi tanıyamıyorum yani HAYATTAN BEKLENTİM YOK yani arkadaşlar kendi kendimize mutlu olmayı öğreteceğiz........................

arkadaşlar konuyla ilgili değil ama birşey sorucam "ayakkabılarım yok diye üzülürken ayakları olmayan bir adam gördüm." sözünün açıklamasını yapabilirmisiniz.

arkadaşlar konuyla ilgili değil ama birşey sorucam "ayakkabılarım yok diye üzülürken ayakları olmayan bir adam gördüm." sözünün açıklamasını yapabilirmisiniz.

Çok çok fakir bir adam, bir türlü ayakkabısını alamıyormuş, daha doğrusu ayakkabı alacak parası yokmuş... Kışın ortasında delik bir ayakkabı, o delikten içeri sızan çamur ve yağmur çok rahatsız ediyormuş kendisini ve hayıflanıyormuş " Niye ayakkabım yok diye " Bunu her gün kendisine sorar dururmuş ve her geçen gün hiddetlenirmiş bu olaya. Bir gün yine ayakkabım yok diye kendi kendine söylenirken, karşıdan karşıya geçmek isteyen kendisi gibi genç ama iki ayağı olmayan bir kişi görmüş ve " Allah'ım sana şükürler olsun " demiş.

Olayın özü şudur. Elinizdekilerin kıymetini ancak gittiğinde anlarsınız. Siz ayakkabım yok diye üzülürken diğer taraftan bu ayakkabıları ayağına giymek isteyen bir kişinin ayağı yok. Yani siz bir gün ayakkabı edindiğinizde onu ayaklarınıza giyeceksiniz ama, giyemeyenin olduğunu düşünmek gerekiyor. Eldekinin kıymetini bilmek ve hayata biraz daha umutla ve mutlulukla bakmak gerekiyor.

çocukların var, eşin var, çevrende insanlar var. evindesin. annen baban belki var. sağlıklısın belki. yürüyebiliyorsun.

benim ise hiç kimsem yok. annemde babamda rahmetli oldu. beynimde tümör var. ameliyat oldum. temizlenmedi üstüne bacaklarımı kaybettim yürüyemiyorum. valilik yardımı ile kimsesiz olarak tedavi görüyorum. ne dayım, ne amcam ne bir akrabam var. kimsesizim. hiç kimse yok hayatımda. iyileşirmiyim bilmiyorum. hergün dayanılmaz sancılar ağrılar çekiyorum. hergün ultrason tomografi, serum, iğne tonlarca ilaç..... ihtiyaçlarımı bile kendim gideremiyorum. tekerlekli sandalyeye bile birileri oturtuyor.

29 yayımdayım, bekarım. eğer iyileşirsem gideceğim sınacağım kimsem yok. erkek olsam belki bi çare bulurum. bayanlar için kimsesizlik dahda zor. iyileşmeyi istiyomuyum emin de değilim.

ama hiç bir zaman, ölmek istemedim, hayata küsmedim, lanet etmedim, isyan etmedim. bulunduğum her durumda şükür ettim. Allahtan ise çekerim dedim.

sabredin, mutlaka bizlerde bir gün güleceğiz, belki yarın, belki ahirette ama emin olun güleceğiz.

ben bu halimde bile mutluyum. çünkü Allah canımı henüz almadı. demekki yaşamam gerekiyor, demekki nefes almalıyım O öyle istiyor.

Allah sizinle olsun inşallah.

Canım ne kdr güzel konuşmuşsun katılıyorum sana Allahtan gelene sual olmaz sabretmek lazım hepimizin başına geliyo senin derdin yalnız kalmak istiyoruz hayata küsüyoruz... ama emin ol bunlar geçici zmn geldiğinde hepimizin yüzü gülücek...

Geri