gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Nefes filmi

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Nefes filmi 2009 Nefes Filmi Kısaca Konusu:

“Nefes”, Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesidir.

Buz gibi sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler…
    Güneşte kavruldular, iki gün iki gece..
    Ellerinde tüfekleri… Sırtlarında evleri… yüreklerinde sevdikleriyle…
    Sınır nedir, neresidir bilmezdi çoğu... Emir almadıkları, emir de vermedikleri bir hayattan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler..
    Mevzilerde beklediler.. Korudukları telsizden analarıyla, babalarıyla, sevgilileriyle görüşebilmek için telefon sırası beklediler…
    Kendilerini neyin beklediğini bilmeden günlerce, aylarca beklediler Karabal Tepe’de

Nefes filmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefes / nefes darlığı

Nefes / nefes darlığı

Düzenli olarak nefes aldığını görmek işini zevkle yapmaya, küçük ve meşru olan çeşnilerle hayatını renklendirmeye; Nefes darlığı çektiğini görmek bir şeyden usanç getirmeye, monoton hayata ve can sıkıntısına, Nefesinin tutulduğunu görmek vefat etmeye dellalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Solumak.)
  2. Nefes

Nefes

Rüyada fazla nefes aldığını görmek, genellikle can sıkıntısına işarettir. Rüyada nefes darlığının çekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun açılacağına işarettir. Rüyasında fazla nefes aldığını gören kişinin, canın bir şeye çok sıkıldığına yorumlanır. Rüyada nefes darlığı çekmek artık dertlerden kurtulma fırsatının doğduğuna yorumlanır. Rüyada güzel bir nefes kokusuna sahipseniz,...
  3. Teoman - Nefes Nefese

Teoman - Nefes Nefese

Hayat unutursan vardır derken Burukluğu akar üzerinden Fırtınalı açık denizdim ben Sen sakin bir koy ararken Öğrendik yine de yaşayarak görerek Çok sevdik hem de savaşarak ölerek Öğrendik yine de unutarak duyarak Çok sevdik hem de sevişerek öldürerek Nefes Nefese,Nefes Nefese Nefes Nefese,Nefes Nefese Tek başımayım;güzel değil bu Hiç özlememişim kendimi Rutubetinden şişmiş kalbim Artık...
  4. Nefes Filminin Tanıtım Fragmanı

Nefes Filminin Tanıtım Fragmanı

nefes filmi komutanın konuşması nefes komutanın konuşması filmindeki 40 asker nefes kesti Nefes filmi izleyiciyi koltuğa çivileyecek. 40 askerin mücadelesi anlatılıyor. İçtima sahnesindeki diyaloglar inanılmaz. Bir yandan Kürt açılımı bir yandan da şehit haberleri.. İşte bu atsomferde 16 Ekim'de ayında vizyona girecek "Nefes" filmi çok konuşulacak.. Irak sınırında görevli...
  5. Nefes filmi dizi oluyor

Nefes filmi dizi oluyor

Bilmiyorum izledinizmi arkadaşlarım Nefes filmini izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum...Tabi giderken yanınızda bir paket kağıt mendil götürmeyide ihmal etmeyin :tik: Sezona damgasını vuran “Nefes: Vatan Sağ Olsun” filmi dizi oluyor. Başrol oyuncusu Mete Horozoğlu, filmde kullanılmayan sahnelerden altı bölümlük bir dizi hazırlanacağını açıkladı. SINIR karakolunda...

Sayfayı Paylaş