gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır...

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Çoban Kavurma Tarifi Çoban Kavurma Nasıl Yapılır

Lezzetli bir o kadarda görüntüsü muhteşem olan iştahınızı kabartan Çoban Kavurma nasıl yapılır işte tarifini veriorum sizlere..Misafirlerinize sunacağınız bu lezzetli yemeği sizlerde yapın... Misafirleriniz hayran kalsınlar...İşte sizinle elbasan tavayı da paylaşmak istiyorum...

Malzemeler:

500 gr kuşbaşı doğranmış kuzu but
    2 yemek kaşığı tereyağı
    2 yemek kaşığı ayçiçeği yağı
    1 soğan
    1 dolmalık yeşil biber
    1 dolmalık sarı biber
    1 sivribiber
    15 taze mantar
    1 çay kaşığı kekik
    Tuz

Hazırlanışı:

Ayçiçeği yağı ile tereyağını tencereye alın.
    Etleri de ekleyin fakat karıştırmayın.
    2-3 dakika sonra bir kere karıştırıp tencerenin kapağını kapatın.
    Etlerin her tarafı pişince sırayla ince doğranmış soğan, ikiye kesilmiş mantar ve tüm biberleri ekleyin. İyice soteleyin.
    Sebzeler pişince ocaktan alın.
    Kekik ve tuz ilave edip harmanlayın.
    İsteğe göre pilav ya da garnitürle birlikte servis yapın.

Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır Selam hanımlar sizlerden çoban salatası tarifi istiyorum kendi yaptığınız tariflerden olursa sevinirim:)
  2. İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır

İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır

İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır ? Arkadaşlar biz evde kavurma yapacağız sizden kavurma yapmanın püf noktalarını rica ediyorum İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır
  3. Resimli Kavurma Tarifi

Resimli Kavurma Tarifi

Kavurma Tarifi Resimli İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır Tarifi Kuzu eti kavurması Vejeteryanlar harici hiç kimsenin hayır diyemiyeceği bir lezzettir kavurma :) Biz de bu sayfamızda et severlerin ağzını sulandırtıyor ve iyi bir kavurma nasıl yapılır diye püf noktalarla birlikte tarifinide paylaşıyoruz Melek'ler:) Tencereye kuzu etlerini atıp, 1 adet soğanı hiç doğramadan bütün olarak...
  4. Kavurma nasıl yapılır

Kavurma nasıl yapılır

merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak malum kurban yaklaşıyor Allah nasip ederse dana keseceğiz onuda eti çok olacak ben birkısmını kavurup saklamayı planlıyorum acaba kavurmayı nasıl yapcam ve de 5 kiloluk bidonamı yoksa kilitli kutu gibi olan saklama kaplarına mı koyup saklasam
  5. çoban güveci nasıl yapılır ?

çoban güveci nasıl yapılır ?

Kızlar eşim bir yemek yemiş lokantada çoban güveci demişler. Tutturdu sen de yap diye, bilmiyorum dedim, sor meleklerine dedi :) Bilen varmı bu yemeği ?

Sayfayı Paylaş