gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nefis Etli Türlü Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi...

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Etli Türlü Etli Türlü Nasıl Yapılır

Sevgili melekler, sebze yemekleri favorinizse hem sebze hem de et yiyebileceğiniz nefis bir tarif vermek istiyoruz sizlere. Mevsimine göre sebzelerini ayarlayabileceğiniz nefis etli türlü tarifi için buyrun makalemize :)

Etli Türlü İçin Malzemeler:

250 g dana kuşbaşı- kemikli kuzu eti

1 soğan

4-5 diş sarımsak

1 patates

1 pırasa

1 kereviz

1 biber

1 patlıcan

1 havuç

2 yemek kaşığı salça

1 yemek kaşığı margarin

su ve tuz

Etli Türlü Yapılışı:

Bir tencerede yağ eritilir, et kavrulur. Sonra doğranmış soğan ve salça eklenir, kavrulur.
    Ardından sırasıyla havuç, pırasa, patates, kereviz ve diğer malzemeler doğranıp kavrulur. Üzerlerine
    çıkmayacak kadar su koyulur, tuzu ilave edilir ve pişmeye bırakılır.

(Bulunduğunuz mevsime göre farklı sebzeler kullanabilirsiniz)

Nefis Etli Türlü Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır...

Nefis Çoban Kavurma Tarifi...Çoban Kavurma Nasıl Yapılır...

Çoban Kavurma Tarifi Çoban Kavurma Nasıl Yapılır Lezzetli bir o kadarda görüntüsü muhteşem olan iştahınızı kabartan Çoban Kavurma nasıl yapılır işte tarifini veriorum sizlere..Misafirlerinize sunacağınız bu lezzetli yemeği sizlerde yapın... Misafirleriniz hayran kalsınlar...İşte sizinle elbasan tavayı da paylaşmak istiyorum... Malzemeler: 500 gr kuşbaşı doğranmış kuzu but 2 yemek...
  2. Etli Kuru Patlıcan Dolması Nefis Bir Tarif !

Etli Kuru Patlıcan Dolması Nefis Bir Tarif !

Etli Kuru Patlıcan Dolması nasıl yapılır Etli Kuru Patlıcan Dolması yapılışı Güneydoğu Anadolu biölgemize özgü muhteşem bir dolma tarifi ile karşınızdayız melekler :) Bol acılı denemenizi tavsiye ettiğimiz kuru patlıcan dolması ufak tefek farklılıklarla pişiriliyor ancak hepsinin de tadı çok güzel. Siz de bu dneyimi yaşamak istiyorsanız işte etli kuru patlıcan dolması yapılışı aşağıda :tik:...
  3. Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Etli Türlü Tarifi verir misiniz bana

Merhaba hanımlar bu yaz günlerinde yaz sebzelerinden faydalanmak istiyorum ve etçil kocamında yemesi için sizden Etli Türlü Tarifi istiyorum. Bana Etli Türlü Tarifi verirseniz çok sevinirim.
  4. Hamsi Mücver Nasıl Yapılır Diyenlere Buyrun Tarifi!

Hamsi Mücver Nasıl Yapılır Diyenlere Buyrun Tarifi!

hamsi mücver, hamsi mücver nasıl yapılır, hamsi mücver tarifi Sevgili melekler, denizden babam çıksa yerim diyenler, babnızı değil, bu ayların en leziz balığı yiyin diyoruz ve bilmeyenler için değişik bir tarif, hamsi, mücver nasıl yapılır, tarifini sizlerle paylaşıyoruz... Hamsi Mücver 1 avuç ceviz, 1 tutam dere out, yarım kg hamsi, yarım çay kaşığı kimyon, 1 çay kaşığı kırmızı pul...
  5. Nefis Portakallı Somon Tarifine Buyrun!

Nefis Portakallı Somon Tarifine Buyrun!

portakallı somon, portakallı somon tarifi, portakallı somon nasıl yapılır Sevgili melekler, başlığı okuyup gözünüzü korkutmayın. Portakallı Ördek desek, ördeği nerden bulacağız şimdi ha deyince, o zor iş. Ancak somon artık her balıkçıda ve fiyatlar da ulaşılamayacak gibi değil. Eh portakal da diğer malzemeler de mantıklı. O halde ne duruyoruz haydi portakallı somon yapmaya :D:D...

Sayfayı Paylaş