gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nefis Kilis Tavası Tarifi

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kilis tavası, tarifi, reçetesi, malzemeleri, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Kilis'in meşhur yemeği Kilis tavasi ,genelikle Kilis`de, kasaba sipariş verilir, kasap hazirlayip sipariş eden kişinin evinin yakınındaki fırına pişmesi için yollar ve fırında pişince sıcak sıcak eve yollanır melekler :) Adet böyledir.

Yanında taze pişmiş tırnak ekmeklerle ve koyu buz gibi yapilmiş ayranla nefis olur dedikten sonra tarifimize geçebiliriz :)

Malzemeler:

750 gr orta yağlı kıyma
    2 kuru soğan
    3 domates
    2 yeşil veya kırmızıbiber
    1 çay kaşığı karabiber
    1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı

1-Soğan ve biberler yıkanır. Robot veya zırh ile ince olarak kıyılır.
    2-İki kez makinede çekilmiş kıymanın içerisinde tuz, karabiber, soğan, biber konur. Elle yoğrulur.
    3-Orta büyüklükte bir tepsiye ıslak el yardımı ile 1 cm kalınlığında yayılır.
    4-Tepsinin kenarına 4 parçaya bölünmüş domatesler yerleştirilir.
    5-Pide fırınında veya evde 250 derece fırında pembeleşinceye kadar pişirilir.

Afiyet Olsun.
    Not: Kilis tavaya arzuya göre 1 demet maydanozda ince ince kıyılarak eklenebilir.

Nefis Kilis Tavası Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nefis Cappuccino tarifi

nefis Cappuccino tarifi

süt nasıl köpürtülür cappucino nasıl yapılır cappuccino yapılır cappuccino yapımı kapiçino cappuccino ya oldum olası bayılırım bazen canım çekince kendim yaparım azcık kahve şeker i fincanın dibinde sürekli karıştırarak köpürtülür sonra sütü eklenir dayımın eşi öğretmişti # 2 su bardağı süt # 4 çay kaşığı rendelenmiş sütlü çikolata # 4 çay kaşığı tozşeker # 2 çay kaşığı granül kahve #...
  2. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...
  3. Kilis Tavası Resimli

Kilis Tavası Resimli

Kilis tavası tam olarak nasıl yapılır melekler. Yahu öyle bir canım çekti bu saatlerde zıvanadan çıkıyorum artık. Evde olduğum için pek susamıyorum ama Allah'ın gücüne gitmesin de acayip acıkıyorum ya. Birazda dombilimiyim neyim :D:D Şimdi bana kilis tavası tarifi verin yerinizede yiyeyim :D:D Ohh yanında mis gibi pideyle varyaa bide ayran yaparım. E hadi bekliyom :D
  4. Nefis Portakallı Pazule Tarifi

Nefis Portakallı Pazule Tarifi

Portakallı Pazule Nasıl Yapılır Portakallı Pazule Yapılışı Portakalın sonm demlerini yaşadığı şu günlerde sizlerle nefis bir portakallı tatlı tarifi paylaşıyoruz melekler :) Portakallı Pazule Malzemeler 6 adet portakal 1 su bardağı nişasta 3 su bardağı şeker Portakallı Pazule Tarifi Portakallardan iki tanesinin kabuğunu rende yapın ve bir bardak su içinde bir saat kadar bekletin....
  5. Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Resimli Kestaneli Puding Tarifi Kestaneli Puding Tarifi Ağızlara layık harika bir puding tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler, kestaneli puding :) Malzemeler: 240 g ( 1 1/4 bardak) sut kremasi 17 g (1 1/3 yemek kasigi) tuzsuz tereyagi 1 1/2 cm lik boyuna cizilmis vanilya cubugu (ya da 1 tatli kasigi vanilya esansi) 4 yumurta sarisi 24 g (2 yemek kasigi seker) 17 g (1 1/2 yemek...

Sayfayı Paylaş