gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nefis Mantar Çorbası (resimli)

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

mantar çorbası tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Özellikle ramazan ayında tıpkı kış aylarında olduğu gibi sofrada çorba aranıyor melekler:) Ama yap yap aynı şeylerden bıkar oluyor insan.Bir gün yayla çorbası, bir gün şehriye çorbası..Değişiklik mi istiyorsunuz? O halde buyrun birlikte mantar çorbası yapalım :D

Malzemelerimiz,

1 kase mantar

1 çorba kaşığı tereyağı

3 çorba kaşığı un

1 soğan

1 su bardağı süt

Maydanoz (Ben kullanmadım)

Su

Tuz

Karabiber

Tereyağını eritin.Minik doğranmış soğan ve mantarları ekleyip,soteleyin.Unu ekleyin.Kavrulduktan sonra üzerine soğuk süt,soğuk su ve en son sıcak su ekleyin.Tuzunu ayarlayıp ,pişmeye bırakın.Pişince üzerine tercihinize göre maydanoz ya da karabiber ekleyin.

Afiyet olsun melekler :tik:

Nefis Mantar Çorbası (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mantar çorbası!

mantar çorbası!

500 gram taze mantar, 1 adet büyük boy kuru soğan, 1 adet limonun suyu, 2 litre et suyu veya su 100 gram margarin yeterince tuz ve karabiber terbiyesi için: 1 su bardağı un 2 su bardağı süt 100 gram margarin Yapılışı Mantarları, 1 tatlı kaşığı tuz, 1/2 adet limonun suyu ve 1/2 litre su ile 5-6 dakika haşlayın Haşlama suyundan bir su bardağı ayırıp, mantarları süzün ve mantarları...
  2. Kremalı Mantar Çorbası

Kremalı Mantar Çorbası

Kremalı Mantar Çorbası 1 Adet küçük boy soğan 250 Gr mantar 1 Adet limon suyu 1 Çorba kaşığı tereyağı 2 Çorba kaşığı krema 1 Çorba kaşığı un Yeterince tuz, karabiber ve su HAZIRLANIŞI.. Yağı bir tencerede kızdırın ve soğanı yemeklik doğrayıp, yağda pembeleştirin. İçine unu ilave edip hafif sararana dek kavurun. Mantarları limonlu ve tuzlu suda haşlayın. Daha sonra çıkartıp küçük...
  3. Bademli mantar çorbası

Bademli mantar çorbası

Malzemeler: 1 su bardağı konserve mantar 2 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı yağ 2 su bardağı süt 2 su bardağı et suyu 1/2 demet dereotu 2 çorba kaşığı badem Yapılışı: 2 çorba kaşığı un ve yağı tencerede soteleyin. Unun rengini sarartmadan mantarları ekleyin. 1-2 kez çevirin. Süt ve et suyunu tuzla birlikte ilave edin. Kısık ateşte 10 dk. pişirin. Bademleri 1 kaşık sıvıyağda kavurup çorbaya...
  4. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  5. TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

TİTAN'dan Nefis Gazozlu Poğaçalar (resimli)

gazozlu poğaça tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç gazozla poğaça yapmayı denediniz mi melekler? Nette gördükten sonra aklıma yattı benim.Sütlü poğaça,düğüm poğaça oluyor da gazozlu poğaça mı olmayacak dedim ve geçtim mutfağa melekler :) İşte malzemelerimiz; 1 su bardağı oda ısısında sade gazoz Yarım su bardağı ılık su 250 gr tereyağı...

Sayfayı Paylaş