gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Nefis Patates Mantısı

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

patates mantısı nasıl yapılır patates mantısı tarifi misafir geliceği zaman hepimizde ne hazırlasam derdi olur ya unutmamak için defter hazırlamıştım kendime patates mantımda bu listenin önde gelen isimlerinden biri.hem çok pratik hemde çok lezzetli.patatesin ve maydanozun faydaları zaten tartışılmaz.tarifimize gelince meleklerim 4 5 patatesi haşlıyoruz çatal ya da püre yapma aparatı ile püre haline getiriyoruz.blander biraz cıvık bırakıyor çünkü. içine tuz pul biber maydanoz koyup hepsini karıştırıyoruz. yuvarlak yapıp ortasını açıyoruz. içine isterseniz garnitürde koyabilirsiniz ben koymuyorum ortasına sarımsaklı yoğurt yapıp salçalı yağ yakıyoruz nane ilede süsleyebilirsiniz afiyet olsun melekler

ŞIPIDIK, MeLOo ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. MeLOo

MeLOo Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    63
    ben bunu garnitürle yapıyorum :D:D blender olmadan da yapmıştım ama blenderla yapınca püre kıvamına getirmeden daha hoşuma gitmişti vallaha canım çekti he hahaha

3. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    :) evet garnitürlede güzel oluo ama ben kendime kadar yapıorum eşim pek yemio böle şeyler birde blanderdan ayarlıamıorum galiba aparatım var onla güzel oluo elim alıştı şimdi ellerine sağlık seninde cnm

4. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
    acıktım yaaa :grev: patatesin herşeyi çok güzel oluyor.

esennruzgar bunu beğendi.
  5. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    şıpıdık gel sana da yapıyım tatlım

Nefis Patates Mantısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nefis

Nefis

İnsanın nefsini koyun ve kuzu şeklinde, munis bir halde görmesi arınmış nefse, Nefsini vahşi hayvan suretinde görmek yahut onun sırtına binerek onu kontrol edemediğini görmek nefsin azgınlığına, Nefis, insanın en yakın ve en tehlikeli düşmanına; ne zamann ihanet edeceği bilinmeyen sinsi kimseye, Nefis, kötülükle emreden kişi ve görüşlere, Nefsin arzu ve isteklerine uyduğunu görmek din...
  2. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  3. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  5. Nefis Çıtır Patates Kızartması Nasıl Yapılır?

Nefis Çıtır Patates Kızartması Nasıl Yapılır?

çıtır çıtır patates kızartması, nefis patates kızartması, patates kızartması Sevgili melekler, dışardan hamburger yanına aldığınız nefis patates kızartmalarını nasıl oluyor da evde yapamadığınızı merak ediyor musunuz? Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde dışardaki patatesin lezzetini yakalamanız mümkün... Evde çıtır çıtır patates...

Sayfayı Paylaş