gebe
  1. nazlı_85

nazlı_85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0

nefis pizza tarifi

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında nazlı_85 tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. [​IMG]

MALZEMELER: Un
    Maya
    Ilık su
    Tuz

HARCI İÇİN: Soğan
    Yeşil Biber
    Domates
    Zeytin
    Sucuk yada sosis
    Yumurta(1 tane)
    Sıvıyağ
    Mantar
    Tuz ve Baharatlar
    Kaşar Peyniri

YAPILIŞI: Un,su,maya ve tuzu güzelce yoğurup poğaça hamuru kıvamına getiriyoruz.Hamurun gelmesi için biraz dinlendiriyoruz yarım saat kadar.Harçı için gerekli malzemeler doğrayıp yağ,yumurta ve baharatlarla karıştırıyoruz.İsteğe göre ketçapta katabilirsiniz.Daha sonra hamurumuzu yağlı tepsimize yerleştiriyoruz.Hamuru bastıra bastıra yerleştirelim ki hafif yanlardan taşsın malzeme ortada kalsın.hamurumuzu 220 derecede 20 dk kadar pişirip üzerine harcı koyuyoruz.20 dk kadar da harçla pişirip üzerine rendelediğimiz kaşar peynirini her yerini kapatacak şekilde döküyoruz.Fırının sıcaklığında erimesini bekliyoruz.Servis yaparken Ketçap ve mayonez kullanabilirsiniz.
    AFİYET OLSUN :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Nisan 2011
  2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Pizzanın resmini büyüttüm şimdi daha güzel görünüyor :)Fırsat bulursam bu hafta sonu deneyim hemen teşekkürler canım...

nazlı_85 bunu beğendi.
  3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hamurunu isterseniz pide fırınlarından da alabilirsiniz kızlar :D:D Benim gibi beceriksiz mutfak işlerinden anlamayan ve üşenenler, bu dediğimi deniyebilirler:D:D

Bende pizzayı çok severim, hadi Pasi sen yapta bende hafta sonuna zaten size gelecektim, birlikte yiyelim :D:D

Tarifini bizlerle paylaştığın için çok tşkler canım :)

PaSikA ve nazlı_85 bunu beğendi.
  4. nazlı_85

nazlı_85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim canım beğenmene sevindim :) evet fırından hamur almakta mantıklı hemen yapabilmek için.Afiyet olsun....

5. nazlı_85

nazlı_85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım ben uğraştım ama büyütemedim :( daha yeni yeni konu açıyorum acemiyim :) çok güzel oluyor tavsiye ederim hemen yapıp tadına bakın...

6. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Sen gel ortim istediğin pizza olsun ben sana daha neler neler yaparım :D:D

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Pasi hafta sonuna sizdeyim ortim :D:D Sen kırmızı halıyı ve pijamalarını hazır et, bak sen gelmedin ben gelcem :D:D Gelirken cips felan alırım ben sen yemekleri yap, içecekler ve çerezler benden :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  8. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    harika görünüyor

nazlı_85 bunu beğendi.
  9. nazlı_85

nazlı_85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    canım beğenmene sevindim :)

10. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    rüyammm bende geliommm eşantiyonn misali :haha:

ımmmmmmmm enfes görünüyor :D:D
    nazlıcımm kaptım tarifi şekerimm bende yapcamm :D:D ellerine sağlık hayatım.
    kıs insan bi dilimde arkadaşına getirir ayyol :D:D

11. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gel gel sen gel tam keyif olsun hahaha Dur Pasi'ye haber salak ona göre masa kursun hahaha Varsa canının istediği birşeyler Pasi'ye menüyü gönder Asi hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  12. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hee var sevgili pasicim; çorba mercimek çorbası yemeği ***** seçsin makarna salatası,kısır,ıspanaklı kek,elmalı kurabiye,ıslak kek,peynirli çıtır börek,su böreği :D:D bide çay,kola ve meyve suyunu ben alırım sen zahmet etme :haha: isteklerim bunlar fazla bişi istemiyorumm canım :D:D

13. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    heeeeee pasicimm bide bana yazlık pijama çıkar emi kalınlar ter yapıo bana :D:D

14. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gerçekten de pek fazla birşey istememişsin Asi hahaha Ne kadan düşünceli bir kızsın sen yavv bana çekmişsin doğrusu hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  15. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    arada kan bağımız var heral sana çekecem yaf :D:D

huyum kurusun pek düşünceliyimdirim :haha:

nazlı_85 bunu beğendi.
nefis pizza tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu pizza tarifi garantilidir

Bu pizza tarifi garantilidir

pizza tarifi pızza tarıfı pizza tost nasıl yapılır pızza yapımı Bu pizza tarifi garantilidir arkadaslar. Mutlaka cok güzel oluyor, denemek isteyenlere simdiden afiyet olsun. Malzemeler: 400 gr. un yarim paket yas maya 1 tatli kasigi tuz 1/2 cay bardagi zeytinyagi 220 ml su (1 bardaktan biraz fazla) 1/2 cay kasigi seker Un karistirma kabina alinir ortasi havuz seklinde acilir ve havuzun...
  2. Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

süper pizza tarifi denenmiş pizza tarifi mayasız hamuru denenmiş tarifleri mayasız hamuru nasıl yapılır Merhaba meleklerim geçenlerde canım pizza çekti. :yemek: Dışardan almak istemedim çünkü çok pahalı gelio :piha: Evde de malzemesi vardı yapayım dedim ve sonuç harika oldu.İyi ki de hazır almamışım çünkü pizzacılarınkinden bile güzel oldu :seker: Tarifi veriyorum mutlaka deneyin :d015:...
  3. ev yapımı pizza tarifi

ev yapımı pizza tarifi

pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D MALZEMELER: Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var. Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant)...
  4. kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi kolay bir pizza nasıl yapabilirim?
  5. Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Resimli Kestaneli Puding Tarifi Kestaneli Puding Tarifi Ağızlara layık harika bir puding tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler, kestaneli puding :) Malzemeler: 240 g ( 1 1/4 bardak) sut kremasi 17 g (1 1/3 yemek kasigi) tuzsuz tereyagi 1 1/2 cm lik boyuna cizilmis vanilya cubugu (ya da 1 tatli kasigi vanilya esansi) 4 yumurta sarisi 24 g (2 yemek kasigi seker) 17 g (1 1/2 yemek...

Sayfayı Paylaş