gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Nefis

Konu, 'N-O' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İnsanın nefsini koyun ve kuzu şeklinde, munis bir halde görmesi arınmış nefse, Nefsini vahşi hayvan suretinde görmek yahut onun sırtına binerek onu kontrol edemediğini görmek nefsin azgınlığına, Nefis, insanın en yakın ve en tehlikeli düşmanına; ne zamann ihanet edeceği bilinmeyen sinsi kimseye, Nefis, kötülükle emreden kişi ve görüşlere, Nefsin arzu ve isteklerine uyduğunu görmek din işlerinde haddi aşmaya, sapık düşünce ve davranışlara, Nefsin arzu ve isteklerine uymadığını görmek ilahi hoşnutluğa ermeye ve kurutuluşa, Nefsin hakkını verdiğini görmek çalışma, dinlenme ve ibadet için her gün belli bir vakit ayırarak her iki dünyasını mamur etmeye çalışmaya delalet eder.

Nefis konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nefis yemekler

nefis yemekler

nefis yemekler MENÜ-1( gün için 2 çeşit menü ) ------------------------- PAZARTESİ-1 DÜĞÜN ÇORBA ETLİ BEZELYE BULGUR PİLAVI CACIK TOPLAM KALORİ :1050 Kal PAZARTESİ-2 EZOGELİN ÇORBA PÜRELİ ET KIZARTMA PİRİNÇ PİLAVI YOĞURT TOPLAM KALORİ :1170 Kal। SALI-1 SEBZE ÇORBA İZMİR KÖFTE PEYNİRLİ MAKARNA SALATA TOPLAM KALORİ :1100 Kal SALI -2 YAYLA ÇORBA KURU KÖFTE+PAT.KIZ. FASULYE PİYAZI...
  2. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...
  3. Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Resimli Kestaneli Puding Tarifi Kestaneli Puding Tarifi Ağızlara layık harika bir puding tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler, kestaneli puding :) Malzemeler: 240 g ( 1 1/4 bardak) sut kremasi 17 g (1 1/3 yemek kasigi) tuzsuz tereyagi 1 1/2 cm lik boyuna cizilmis vanilya cubugu (ya da 1 tatli kasigi vanilya esansi) 4 yumurta sarisi 24 g (2 yemek kasigi seker) 17 g (1 1/2 yemek...
  4. Nefise Karatay Kimdir?Nefise Karatay Hayatı?

Nefise Karatay Kimdir?Nefise Karatay Hayatı?

Nefise Karatay Kimdir Nefise Karatay Hayatı Nefise Karatayı bir çok diziden ve ayrıca mankenliği dolayısıyla tanıdık..Hatta bir aralar Mehmet Ali Erbille bir aşk yaşadılar sanırım...Evet hatırladım şimdi bende ...:) Hatta şok edici fotolar çektirmişlerdi aşkları kalıcı olsun diye ..:) Neyse şimdi ise Nefise Karatay dünya evine hazırlanıyor....Bakalım Nefise Karatay kimmiş.... Nefise...
  5. Seyyidet Nefise  Kimdir  ?

Seyyidet Nefise Kimdir ?

Dua insanı Allaha yaklaştıran, maddi ve manevi kazançlar sağlayan bir eylemdir.Duanın kabulü için bir takım şartlar kriteler vardır.Aynı zaman da duanın kabul zamanı .Bunları bilerek ihlasla hareket etmeli rabden dilenmelidir.Bir çoğumuz dua aederken filan kulunun yüzü suyu hürmetine deriz.Rabbin sevdiği kullarının dualarımıza aracı olmasını isteriz.Konu açarken bir hanım evliyanın yüzü suyu...

Sayfayı Paylaş