gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

NeMeSiS'ten "Zor Karar" Film Eleştirisi

Konu, 'MeleKritiK' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

film eleştiri örnekleri film eleştiri örneği eleştirisi örneği resim eleştirisi örnekleri sinema ZOR KARAR (BANGKOK DANGEREOUS) Nicolas Cage

Geçen hafta Armada'da sinemaya gidelim dedik. Aslında istediğimiz film Max Payne idi lakin Armada'da gösterimde değildi. Güzel bir park yeri bulmuş olmanın ve bir daha aynı keşmekeşi yaşamak istememenin verdiği dürtüyle (Armada'dan çık Cepa'ya git işin yoksa, Antares'de zaten sinemalar açılmamış, AnkaMall ana-baba günüdür diye düşünerekten) başka bir filme gidelim dedik.

Afişlerde Nicolas Cage dikkatimizi celbetti ve kendisine olan sevgim & saygım nedeniyle "Zor Karar" filmine mi girsek diye ortaya bir fikir attım. Aslında başka filmler de vardı alternatif olarak ama işte insanın şansı hep yaver gitmiyor, hiç bilgi sahibi olmadan, ön araştırma yapmadan (ki hep yapar giderim) gidersen sinemaya hiç şansın yaver gitmez zaten. Velhasıl kelam otoriter bir eş, abla ve kuzen olarak (eşim, erkek kardeşim ve kuzenimle birlikte gittik) ortaya attığım fikri eleştiren olmadı ve biz filme 5 dakika kala bilet almıştık bile...

Koştur koştur dolambaçlı merdivenlerden çıktık ve salonun önüne geldik. Bende müthiş bir hayalkırıklığı daha film başlamadan. Ne göreyim, sinema salonu (Armada - salon 7 arkadaşlar) benim salondan daha küçük, yani projeksiyon kurduğumda benim salon da aynısı oluyor :D (Benimki biraz sinema eleştirisi de oldu he he)

Bunu da geçtik. Film başladı biz muhteşem 4'lü bir baktık ki 4 başımıza kalmışız :D Ne gelen var ne giden... Film başladıktan 5 dakika sonra bir çift geldi iki ön sıramıza oturdu. Yani toplamında 6 kişi izledik filmimizi.

Neyse efendim gel gelelim filmimize. Yapımcılığını ve baş rol oyunculuğunu üstlenmiş olan Nicolas Cage bile filmi kurtaramamış. Budizmi savunan Buda rahipleri Nicolas Cage'e rüşvet mi vermişler bu film için bilemiyorum lakin ne yaptın sen Nicolas diye diye bir hal oldum. Nicolas Cage arkadaşımız bir tetikçi filmde, para karşılığında dünyanın en zor suikastlarını düzenliyor. Birgün yolu Bangkok'a düşüyor ve ayak işlerini yapması için tuttuğu genç bir çocukla usta-çırak ilişkisine giriyor, dilsiz bir kıza aşık oluyor, kimseyi düşünmezken, sadece kendi hayatına odaklanmışken, çırağı (öğrencisi) ve sevgilisinin hayatlarını kurtarmak için ölüme gidiyor... (Evet filmin sonunda ölüyor)

Filmde bol bol Hümanizm = Budizm felsefesinin reklamları var, aksiyon sahneleri olması gerektiği gibi değil. Çok karanlık bir film olmuş, halbuki duygular o kadar karartmıyor ortalığı. Karakter yapısı çok zayıf kalmış, zengin içeriğe sahip çok yönlü karakterler yok karşımızda. Tek boyutlu, "stereotype" karakterler yer almış filmde. Kurgu yönünden ele alırsak filmi oldukça kopuk olan bir çizgisi var. Bazı sahnelerin anlamını hala çözebilmiş değilim...

Bu filme gitmeli misiniz? Valla bunca laftan sonra siz bilirsiniz :) (Zaten filmin sonunu da söyledim ben he he)

NeMeSiS

(Yaşananlar gerçektir ve yazı bana aittir, alıntı değildir)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cevap: NeMeSiS'ten "Zor Karar" Film Eleştirisi
    filmi izlemediğim için hiç bir bilgiye sahip değilim :) ama bildiğim tek şey sen o filmi beğenmediysen ki sen emeklere saygısı sonsuz olan bir kişisin :) demek ki o film ciddende izlenmez o yüzden kimse parasını ve zamanını boşa harcamasın :D

söylemek istediğim bir kaç şey var konuyla alakalı değil ama olsun yinede içimde kalmasın :D:D

sen mükemmel ötesi bir varlıksın nemesis :)

eleştirirken kullandığın uslubuna bittim bence gel sen bir gazetede köşe yazarı ol ki ben yazarım diyenlere taş çıkartacak bir varlıksın :)

eleştirine yorumuna sağlık canımm :)

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

adminim Nicolas Cage e zaten bu tür film ben hiç yakıştıramam .genelde onu duygusal macera aşk filmlerinden tanırız..bu tarz filmde bence rıchard gere oynamalıydı diye düşünürüm.teşekkürler güzel yorumlarınız için en azından izlenmeye değmez bu çok iyi oldu adminim

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Rica ederim :)

Ben yine ara ara yazmaya devam ederim :)

(***** canım o güzel düşüncelerin için teşekkür ederim :) )

NeMeSiS'ten "Zor Karar" Film Eleştirisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Film..

Film..

Filmi meydana getiren unsurlar hayatın kendisine, Gerçekçi ve edepli filmler ibret ve hikmete, bayağı ve sıradan filmler tabiri gerektirmeyen nefsani isteklere delalet eder.Rüyada film, dedikodu olarak yorumlanır.Rüyada film görmek yasamakla yorumlanir. Rüyasinda bir sinemada bir film seyretmekte oldugunu görmek, hiç beklemedigi bir sürpriz ile karsilasacagina; seyrettigi filmde ken-disinin de...
  2. NeMeSiS'in Biyografisi :)

NeMeSiS'in Biyografisi :)

Bendeniz babasının da asker oluşuyla görev yaptığı Ankara GATA'da Mart ayının güzel bir Cuma günü saat 10.15'de gözlerimi dünyaya açmışım ama ne açış... Literatüre girecek bir doğumla :D Ailemle birlikte babamın tayinleriyle Türkiye'nin dört bir yanında yaşadım, sürekli okul ve çevre değiştirerek her şehirde sevilen kalpler bırakarak hayatıma devam etmeyi öğrendim... Anadolu Lisesindeyken...
  3. MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Ergenekon eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturmasının huzursuzluk kaynağı haline geldiğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon soruşturması kapsamında 12. dalga kapsamında gözaltına alınan akademisyenlerle ilgili " Soruşturma ve yargılama safhalarının parça parça sürdürüldüğü tefrikaya (arkası yarın) dönen hukuki süreçler, kamuoyunda sürekli tartışılan bir huzursuzluk...
  4. NeMeSiS'den Transformers - Revenge Of The Fallen Kritiği

NeMeSiS'den Transformers - Revenge Of The Fallen Kritiği

transformers replikleri transformers karakterlerinin isimleri karakterleri isimleri autobotların Decepticons Vs. Autobots 80'li yılların sonu ve 90'lı yılların başında en sevdiğimiz ve izlemekten bıkmadığımız Autobot'lar ile ezeli düşmanları Decepticon'ların mücadelesini bizlere getiren TRANSFORMERS çizgi filmini zaten hiç unutmamıştık. Çizgi filmden Gönlümde taşıdığım bu bitmez sevgi...
  5. Zor karar

Zor karar

Hayatımın en zor kararrı idi 9 seneden sonra bir evlat daha doğurmak.İlk 4 ayım inanılmaz zor geçti.Daha sonraları daha iyiydim fakat rahat bir hamilelik yaşamak isterdim.İlk hamileliğimde pek iyi geçmedi buda.Ama olsun şimdi şunu daha iyi anlıyorumki kimsenin kimseye faydası yok malesef.Herkez iyi gün dostu.Biliyorum ki bir gün onlarda bana muhtaç olacak işte o zaman görüşücez:shootout:

Sayfayı Paylaş