gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nemlendiric maske tarifi

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

nemlendirici maske, tarifi, tarifleri, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim.

"Cildim çok kuru, neme ihtiyacı var" diyenler, aradığınız nemlendirici burada Melek'ler:) Kuuru cildinizi bitkisel yollarla evde kendi yapacağınız maske ile nasıl nemlendirebilirsiniz; elbette ki önce tarifini ve uygulama şeklini öğrenerek :) O zaman ne bekliyorsunuz; buyrun gari Melek'ler:A

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt

Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.

Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Nemlendiric maske tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Koruyucu Ve Nemlendirici Fesleğenli Maske

Koruyucu Ve Nemlendirici Fesleğenli Maske

İki gün sirke içinde dinlendirilen fesleğen tohumu, bir dilim taze kabak ile birlikte ezilerek lapa haline getirilir. Çırpılmadan ilâve edilen yumurta akı ile yarım fincan badem yağı bu karışıma katılarak iyice yoğrulur. Hazırlanan karışımın fazlı cıvık olmaması ve maske yapılacak kıvama gelmesi için nohut unu ile katılaştırılır. Yüzü nemlendirerek caniılık sağlayan fesleğen maskesi, ay*nı...
  2. Yüz için nemlendirici maske

Yüz için nemlendirici maske

yüz nemlendirici maske nemlendirici yüz maskesi maske maskeleri yüzü nemlendirmek için Malzemeler: Yumurta sarısı, süt. Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Ne işe yarıyor?:...
  3. Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada

Kuru ciltler için nemlendirici maskeler burada

cilt nemlendiren maskeler nemlendirici cilt maskeleri Cildi benim cildim gibi kuru, mat olan ve kış günlerinde kuruluktan pul pul olan tüm Melek'lerimizi ve misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyorum. Çünkü bu yazımızda sizler ile nemlendirici cilt maskeleri tarifleri paylaşıyor ve kuru cilt tedavisi için doğal maske önerileri paylaşıyorum kızlar:) Nemlendirici Maskeler Bir yumurtanın...
  4. Ebru Şallı'dan Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

Ebru Şallı'dan Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

cilt nemlendirici maske, cildi nemlendiren maske, ebru şallı maske tarifleri Ünlü güzel Ebru Şallı'nın tavsiye etmiş olduğu cilt nemlendirici maske tarifini bizler de sizler için paylaşıyoruz. Havaların oldukça sert geçtiği kışın şu günlerinde kaybettiği nemi cildinize tekrar kazandırıp daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan nemlendirici maske tarifi sizlerle birlikte ; MALZEMELER...
  5. Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske

nemlendirici maske tarifi, kuru cilt bakımı, suna dumankaya nemlendirici maske Suna Dumankaya'dan kuru cilt yapısına sahip olan bayanlar için cilt nemlendirici ve bakımını sağlayan doğal maske tarifini paylaşıyoruz. Sizde özellikle soğuk havalarda gerilen cildinizin kurumasından yana şikayet ediyorsanız bu doğal nemlendirici maske ile cildinizi nemlendirecek ve sağlıklı görünmesini...

Sayfayı Paylaş