gebe
  1. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Nemlendiricilere Dikkat...

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında ebraryksl tarafından paylaşıldı.

Evde işte çantada heryerde gözümüzün önünde olmasını istediğimiz nemlendirici kremlere dikkat... Nemlendiriciler Egzamaya Yol Açabiliyor

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Emel Erkek, kozmetik ürünlerinin içinde nemlendiricilerin çok önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekti: “Kadınların cildi, herhangi bir nemlendiriciye karşı kızarıklık ve kepeklenme gibi tepkiler verebilir. Nemlendiricilerin kendileri, alerjik reaksiyon veya ciltte tahriş yaratarak egzamaya neden olabilir. Akneli bir cilt için yağlı, akışkan ve su bazlı nemlendirici kullanmak lazım. Ayrıca manikür ve pedikürün çok sık yapılmaması gerekli. Aksi halde tırnak bozukluğu, tırnak enfeksiyonları, Hepatit B veya mantar enfeksiyonları oluşabilir.”

Amman dikkat..

Nemlendiricilere Dikkat... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dikkat.

Dikkat.

KONTÖR sahtekarları şimdi de Seda Sayan'ın reklamlarında oynadığı kola firmasının kampanyasını kullanarak dolandırıcılık yapmaya başladı. Adapazarı'nda son 1 hafta içerisinde bu firmanın kampanyasına katıldıkları düşünen yaklaşık 50 kişi, dolandırıcılara binlerce kontör kaptırdı. Adapazarı'nda çok sayıda kişi, ödül kazandıklarını düşünüp, kendilerine kısa mesaj olarak atılan ‘Danışma...
  2. nemlendiriciler..

nemlendiriciler..

arkadaşlar bir çok markanın nemlendiricilerini kullandım son olarak olayyy i aldım ama cildim maf oldu sivilce çıktı izleri kaldı gerçi sıkıntıdan da olabilir ama bende size danışayım dedimm kullandığınız nemlendiricileri ve önerilerinizi yazabilirmisiniz???Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize...
  3. bebeğimin yüzü için hangi nemlendiriciyi kullansam?

bebeğimin yüzü için hangi nemlendiriciyi kullansam?

Bebeğimin özellikle banyodan sonra yüzü kuruyor, tahriş oluyor sanki. Hangi nemlendirici sürebilirim, ona zarar vermeyecek. Tavsiyeniz varmı?
  4. Nemlendiriciyi Yaşınıza Göre Seçin!

Nemlendiriciyi Yaşınıza Göre Seçin!

nemlendirici seçimi nemlendirici nasıl seçilir yaşa göre nemlendirici Sevgili melekler, cildin ihtiyacı olan nemi karşılayabilmesi, sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Cilde sağlık vermesinin yanında yaşlanma etkilerinin de geç görülmesini sağlayan nemlendiric bakım her yaşta aynı yoğunlukta uygulanmaz. Bunun için de nemlendirici ürünler yaşa göre dikkatlice seçilmelidir. Peki bu seçim...

Sayfayı Paylaş