gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

nescafeli kurabiye nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Geçenlerde arkadaşımda yedim ve tadı damağımda kaldı, tarifini de almayı unuttum.Şimdi telefon edip sormak ta istemiyorum :D Sizde nescafeli kurabiye tarifi var mı :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Gerekli Malzemeler
    -5 yemek kaşığı pudra şekeri,
    -2 yumurta (sarısı içine, akları yüzüne ayrılacak),
    -1 paket oda sıcaklığında margarin,
    -1 yemek kaşığı nescafe,
    -1 paket kabartma tozu,
    -Aldığı kadar un
    -Yarım çay bardağı fındık ya da ceviz

Hazırlanışı

Yumurtaların ak ve sarısını ayırın. Aklarını ayrı bir tabağa koyun.Pudra şekeri, yağ,nescafe ve yumurta sarılarını iyice çırpın. İçine ayrı bir kapta harmanladığınız un ve kabartma tozu karışımını ekleyin. Kulak memesi kıvamında bir hamur elde edin.Hamurunuzdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp önce yumurta akına daha sonra fındık veye cevize batırın.175 derecede 15-20 dakika pişirin.

nescafeli kurabiye nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kakaolu Islak Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

Kakaolu Islak Kurabiye nasıl yapılır tarifi burada

gebelik ıslak kurabiye MALZEMELER 1 paket margarin 3 çorba kaşığı kakao 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 paket kabartma tozu şerbeti içi: 1 su bardağı şeker 2 su bardağı soğuk su HAZIRLANIŞI Bütün malzemeler karıştırılıp yumuşak bir hamur yapılır sıcak fırından çıktıktan sonra soğuk şerbete batırılıp çıkarılır üstüne hindistan cevizi serpilir
  2. nescafeli kurabiye(resimli)

nescafeli kurabiye(resimli)

Malzemeler: 125 gr yumuşak margarin 4 yemek kaşığı pudra şekeri 2 yumurta 1 yemek kaşığı nescafe 2 yemek kaşığı süt 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya yeşil fıstık,susam alabildiği kadar un Yapılışı: Nesacafe süt ile bir bardakta karıştırılır. Yumurtaların sarıları ile beyazları ayırılır. Oda sıcaklığındaki margarin,pudra şekeri ve...
  3. Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır?

lokumlu kurabiye, çeşitleri, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, hakkında , tarifleri buradan bulabilirsimiz Yeni tariflerle sizlerleyiz bu kurabiye yaygın olmasına rağmen herkez tarafından yapılmamaktadır. Ben ısrarla tavsiye ediyorum. Hemde istediğiniz şekli kendiniz verebilirsiniz. Farklı şek,llerle farklı kurabiyeler elde edebilirsiniz melekler.. Malzemeler 1 çay bardağı toz...
  4. Marmelatlı, kakaolu, nişastalı Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır ?

Marmelatlı, kakaolu, nişastalı Mantar Kurabiye Nasıl Yapılır ?

mantar kurabiyesi kurabiye, mantar kurabiye, tarifi, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, buradan bulabilirsiniz Tek hamurdan 3 çeşit Mantar kurabiyesi yapıyoruz hanımlar. Hanımlar birsürü mantar kurabiye tarifi var hepsi birbirini tutmuyor. Kimi sırf nişasta ile yapılırken kimisi ise nişasta ile un karışımından nyapılıyor. Birde son zamanlarda üst kısmına jöle veya marmelat tarzı meyveler...
  5. Kurabiye Süsleme Nasıl Yapılır?

Kurabiye Süsleme Nasıl Yapılır?

kurabiye süsleme malzemeleri, kurabiye süsleme yapılışı, kurabiye nasıl süslenir Günümüz de kurabiye tarifleri birçok seçenek ile marifetli bayanların elinden çıkarak lezzet ve görsel olarak hem damağa hem göze hitap ediyor. Hatta bu işi meslek haline getiren birçok bayan kişiye özel tasarım kurabiyeler bile yaparak geçimini sağlamaktadır. Özel günler için yapılan kurabiyeler farklı renk ve...

Sayfayı Paylaş