gebe
  1. UzmaN

UzmaN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

nescafeli kurabiye(resimli)

Konu, 'Tatlılar' kısmında UzmaN tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler:
    • 125 gr yumuşak margarin
    • 4 yemek kaşığı pudra şekeri
    • 2 yumurta
    • 1 yemek kaşığı nescafe
    • 2 yemek kaşığı süt
    • 1 paket kabartma tozu
    • 1 paket vanilya
    • yeşil fıstık,susam
    • alabildiği kadar un Yapılışı: Nesacafe süt ile bir bardakta karıştırılır. Yumurtaların sarıları ile beyazları ayırılır. Oda sıcaklığındaki margarin,pudra şekeri ve yumurtanın sarıları bir kap içerisinde karıştırılarak nescafeli süt eklenir. Alabildiği kadar un ve kabartma tozu ve vanilya ilave eklenerek yumuşak bir hamur elde edilir. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartılarak yuvarlanır. Önce yumurta beyazına sonrada dövülmüş fıstık,susam yada hindistan cevizine bulanıp çok hafif kızarana kadar fırında pişirilir ALINTIDIR...

nescafeli kurabiye(resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çikolatalı kalp kurabiye resimli :)

çikolatalı kalp kurabiye resimli :)

****KAKAOLU ÇİKOLATALI KALP KURABİYE**** MALZEMELER: 1;5 Su bardağı un 120Gr.Tuzsuz tereyağı(oda sıcaklığında yumuşamış) 3 Yemek kaşığı pudra şekeri 3 Yemek kaşığı kakao 1 Yumurta(oda sıcaklığında) Yarım çay kaşığı kabartma tozu Üzeri için: 60grSütlü+60gr.bitter Kuvertur çikolata Arzuya göre inci şeker(Arjantin şekeri) Yapılışı: Unu,kabartma tozunu,kakaoyu,pudra şekeri...
  2. Zeytinli Cevizli Kurabiye (resimli)

Zeytinli Cevizli Kurabiye (resimli)

zeytinli cevizli kurabiye, tarifi, nasıl yapılır, reçetesi, malzemeleri, ile ilgili bilgiler burada melekler MALZEMELER: 2 yemek kaşığı sirke 1 cay kaşığı seker 125gr oda ısısına getirilmiş yumuşak tereyağı veya margarin 1/2 su bardağı yoğurt 1/3 su bardağı sıvı yağ 2 yumurta (birisinin sarisini üstüne sürmek için ayır) 3-4 su bardağı aldığı kadar un...
  3. Pratik Tuzlu Kurabiye (resimli)

Pratik Tuzlu Kurabiye (resimli)

pratik tuzlu kurabiye tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Tuzlu kurabiyeler çayın yanında çok tercih edilir melekler :) Tabi çay da geleneksel siyah çayımız olacak.Bitki çayı değil :) Bir ıhlamur çayının ya da ada çayının faydaları saymakla bitmez elbette ama yurdum insanı da siyah çaydan vazgeçmez. Öyleyse biz de verelim bir tuzlu kurabiye...
  4. Elmali kurabiye tarifi resimli

Elmali kurabiye tarifi resimli

elmali kurabiye tarifi resimli elmali kurabiye elmali kurabiye nasil yapilir elmali kurabiye resimli anlatim Sevgili Melekler, Haftasonu evde miskin miskin otururken, esim bir arkasinin ailecek bize aksam cayina gelmek istedigini soyledi, ilk defa tanisacagimiz icin, kalktim hemen cayin yanina birseyler hazirlamaya basladim, ne yapayim diye dusunurken, aklima uzun zamandir yapmadigim elmali...
  5. nescafeli kurabiye nasıl yapılır

nescafeli kurabiye nasıl yapılır

Geçenlerde arkadaşımda yedim ve tadı damağımda kaldı, tarifini de almayı unuttum.Şimdi telefon edip sormak ta istemiyorum :D Sizde nescafeli kurabiye tarifi var mı :D

Sayfayı Paylaş