gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Neşet Ertaş'tan Zahidem Türküsünün Sözleri Buyrun

Konu, 'Yerli Şarkı Sözleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu: Neşet Ertaş Zahidem türküsünün sözleri hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, Türk Halk Müziğine yıllarnı veren büyük halk ozanımız Neşet Ertaş bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Meleklermekani.com ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Sayısız esere imzasını atarak bu dünyadan göçüp giden Ertaş'ın kimbilir ona ait olduğunu bilmeden severek dinlediğimiz ne çok eseri var. İşte biz de bu sayfamızda ozanın en önemli ve sevilen eserlerinden biri olan ünlü Zahidem türküsünün sözlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz...

Zahide kurbanım ne olacak halim
    Gene bir laf duydum kırıldı belim
    Gelenden gidene haber sorayım
    Zahide bu hafta oluyor gelin

Hezeli dedeli gönül hezeli
    Çiçekdağı da döktü m'ola gazeli
    Dolaştım alemi gurbet gezeli
    Bulamadım Zahidem'den güzeli

Gurbet ellerinde esirim esir
    Zahide kurbanım hep bende kısır
    Eğer anan seni bana verirse
    Nemize yetmiyor bu ev kadar hasır

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    ​Allah rahmet etsin beğenerek dinlerdim...

TİTAN bunu beğendi.
Neşet Ertaş'tan Zahidem Türküsünün Sözleri Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neşet Ertaş - Zahidem

Neşet Ertaş - Zahidem

:789:Zahide kurbanım ne olacak halim Gene bir hal oldu kırıldı belim Gelenden gidenden haber sorarım Zahidem bu hafta oluyor gelin Gurbet ellerinde esirim esir Zahide kurbanım hep bende kusur Eğer baban seni bana verirse Yetmezmiydi bize el kadar hasır
  2. Büyük Ozan Neşet Ertaş'ın En Sevilen Türkülerinden Seçmeler

Büyük Ozan Neşet Ertaş'ın En Sevilen Türkülerinden Seçmeler

Bu konu: Neşet Ertaş türküleri ve sözleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, türkü üstadı, halk ozanımız Neşet Ertaş'ı bugün kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, onun geride bıraktığı eserlerinin onu yüzyıllarca yaşatacağının bilincinde olmak biraz olsun acımızı körletiyor. Hayatı boyunca meydana getirdiği eserlerle insanların gönüllerine dokunan, hislerine tercüman olan, kah...
  3. Neşet Ertaş Fotoğrafları Buyrun

Neşet Ertaş Fotoğrafları Buyrun

Bu konu; Neşet Ertaş fotoları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan ve ne yazık ki ağırlaşarak bu gün hayatını kaybeden ünlü halk ozanımız Neşet Ertaş'ı rahmetle anıyoruz. Arkasında bıraktığı onca kıymetli eserle adını hafızalara kazımış olan Neşet Ertaş'ın hayatı ile ilgili bilgileri burada ki linkimizde bulabilirsiniz. Merhuma...
  4. Merhum Neşet Ertaş'ın Son Yazdığı Şiiri; Veda...

Merhum Neşet Ertaş'ın Son Yazdığı Şiiri; Veda...

Bu konu; Neşet Ertaş'ın yazdığı son şiir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden, Türk Halk müziğinin ustalarından halk ozanımız Neşet Ertaş'ın son yazdığı şiir ortaya çıktı. Bilhassa Zahidem türküsü başta olmak üzere yaptığı eserlerle gönüllerde ayrı bir yer edinen Neşet Ertaş'ın yazdığı son şiiri Veda 'nın dizeleri şöyle... Ertaş'ın Son şiiri...
  5. kayıp şehirde çalan neşet ertaş türküsünün sözleri

kayıp şehirde çalan neşet ertaş türküsünün sözleri

Merhabalar. 27 Nisan gecesi Kayıp Şehir dizisinde çalan Neşet Ertaş türküsünün sözlerini arıyorum.Bana yardımcı olurmusunuz acaba ?

Sayfayı Paylaş