gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Nesli tükenmiş keçiyi klonladılar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Evet meleklerim bilim sayesinde nesli tükenmeye yüz tutmuş bir hayvan türünü kopyalamayı başardılar. Şimdi haberin detayına geçiyoruz. [​IMG]
    İspanyol Bilimadamları Bir İlke İmza Atarak, En Son 2000 Yılında Görülen Nesli Tükenmiş Pirene Dağ Keçisinin Dondurulan Dokusuyla Klonlama Yapmayı Başardı.

İspanyol bilimadamları bir ilke imza atarak, en son 2000 yılında görülen nesli tükenmiş Pirene dağ keçisinin dondurulan dokusuyla klonlama yapmayı başardı. Deri örneğinden alınan DNA, evcil keçinin yumurtasına yerleştirildi ve vahşi dağ keçisi doğdu. Araştırmacı Dr. Jose Folch, “Dağ keçisi doğduktan kısa süre sonra akciğer problemleri nedeniyle öldü ancak bu yine de bilim adına büyük bir ilerleme” dedi.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

offf çok kötü hiçbir işime yaramadı

Nesli tükenmiş keçiyi klonladılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. keçiler

keçiler

keçiler Keçi, boynuzlugiller (Bovidae) familyasının sığırlar (Bovinae) alt familyasından Capra cinsini oluşturan memelilere verilen ad. Sarp yamaçlara rahat tırmanır, patika ve uçurumlar kenarında dolaşmaktan çekinmezler. Bundan dolayı zor geçitlere “keçiyolu” denir. Evcil olanları sütü, derisi ve tiftiği için beslenir. Taze filiz ve yaprakları severler. Otları kökleriyle sökerek...
  2. Dinazorların nesli neden tükendi

Dinazorların nesli neden tükendi

dinazorların nesli neden tükendi dinozorların nesli neden tükendi dinazor tükenen dinazorlar dinazorların tükenmiştir Dinozorların yaklaşık 65 milyon yıl önce Meksika’ya düşen dev meteor nedeniyle yeryüzünden silindiği teorisine gölge düştü.ABD’nin Oregon Üniversitesi’nden George Poinar’ın ortaya attığı, dinozorların neslinin tükenmesinin asıl nedeninin böcek ısırıkları olabileceği fikri bilim...
  3. Tükendi İlahisi

Tükendi İlahisi

Yollar tükensin yolar bitsin Güzelliği örten örtüler kalsın Zamanlar bir adım dünya bir karış Ötelerden haber verenler gelsin Yolcuyum yolcuyum dünden bu güne Çiçekler dökülür heybelerimden Bir ince hikmeti çekip çıkarmak Uzayan geceden derinliklerden Dillerin sözlerin durduğu yerde Ben bir yar isterim yar olsun bana Üşürüm iklim söndüğü yerde Rahmetin sahibi yar olsun bana
  4. Tükendim:(

Tükendim:(

Rüya gibi bir iş geziisinde rüya gibi dakikalar geçirdim ve İstanbula döndük ben onun arkadaşıyla oda benim amcamla tanıştı zaten olay bundan sonra başladı erkek arkadaşım benden 9 yaş büyük ama hiç bir sorun olarak algılamadık bunu ve ben yaşımdan daha olgun davrandıım için dert etmedik asla, Ama bir süre sonra Benim o ongünümü beraber geçirdiğim hoşlandığım adam hakkıkında başka başka şeyler...

Sayfayı Paylaş