gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

'Netanyahu yalancının teki'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

G-20 zirvesinde Obama ve Sarkozy’nin mikrofonları açık kalınca, başbaşa yaptıkları görüşmede İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında söyledikleri tüm sözlere gazeteciler kulak misafiri oldu. Büyük diplomatik skandal patladı..

Fransa’nın Cannes kentinde dünya liderlerini bir araya getiren G-20 zirvesinde “açık mikrofon” skandalı yaşandığı ortaya çıktı. ABD Başkanı Barack Obama ile ev sahibi Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin düzenlediği basın toplantısından sonra iki lider başka bir odaya geçerek başbaşa görüşmeye başladı. Ancak yakalarında bulunan mikrofonların açık olduğunu farketmeden İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında konuşmaya başladı. “Arrêt sur images” isimli haber sitesinin iddiasına göre Netenyahu’yu “yalancılıkla” suçlayan Sarkozy “Ona katlanamıyorum, yalancının teki” diye serzenişte bulununca Obama “Sen ondan bıktın ama ben ne yapayım. Ben onunla her gün uğraşmak zorundayım” diye yanıt verdi. Fransız haber sitesinin iddiası AP haber ajansı tarafından da doğrulandı. Ajansa çalışan bir Fransız gazeteci, “Evet konuşmaya kulak misafiri olduk. Ama Elysee Sarayı yetkililerin skandal sonrasında hepimize bir kağıt imzalatarak bunu haber yapmamızı engelledi” dedi.

Bana neden haber vermedin?

Yine aynı görüşmeyle ilgili haberde, Obama’nın, Fransa’nın Filistin’in UNESCO üyeliğine “evet” kararıyla ilgili olarak Sarkozy’nin kendisine daha önce haberdar etmemesi konusunda sitemde bulunduğu iddia edildi. Haber başta İsrail olmak üzere tüm dünya basınında bomba etkisi yaptı. Netanyahu ise suskunluğunu koruyor.

'Netanyahu yalancının teki' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teke

Teke

Dağ keçisinin erkeği, dini sağlam ve itibar sahibi kimseye delalet eder.Rüyada keçinin erkegini görmek, görünüste heybetli, ihtiyar ve ahmak bir kimseye isarettir. Bazen de dini saglam ve sani yüce bir kimseye isarettir
  2. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...
  3. yalancı iskender

yalancı iskender

Malzemeler: - 500 gr dana kıyma, - 5 adet pide, - 1 su bardağı yoğurt, - 2 diş sarımsak, - 4 adet domates, - 2 yemek kaşığı salça, - 1 adet kırmızı soğan, - 1 tatlı kaşığı sumak, - 1 yemek kaşığı tuzot, - 3 yemek kaşığı tereyağ, - 1 adet patlıcan, - 6 adet sivri biber Yapılışı:Pideleri küp küp kesin. 1.5 kaşık tereyağında soteleyin. Kalan yağ ile kıymayı kavurun. Salça ve rendelenmiş 2...

Sayfayı Paylaş