gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Nev - Yaşarken Doğmak

Konu, 'Çöplük' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Ummaktan vazgeçtim sözlerin tükendiği gün
    Çığlık çığlığaydı gözlerim bakıp da duymadın
    Artık sormuyorum neden diye
    Bitti yalanlarla dansım yormayın beni yeter

Yüzleştim aynalarla işte karşındayım
    Bİr mum aleviydi gözlerim rüzgarımda titreyen
    Artık geçmez oldu bende bensiz zamanlar
    Dindi fırtınam duruldum yormayın beni yeter

Yaşarken doğmak istiyorum
    Yüreğime doğmak istiyorum
    Yağmur olup yağmak istiyorum
    Sonra güneş olup açmak gökkuşağının renkleriyle

Alışınca gözlerim karanlığa yürürken
    Bir umut ki yaşamak doladım da dilime
    Meydan okuyorum şimdi korkuların hepsine
    Dönüş yok gidiyorum sormayın beni yeter

Yaşarken doğmak istiyorum
    Yüreğime doğmak istiyorum
    Yağmur olup yağmak istiyorum
    Sonra güneş olup açmak gökkuşağının renkleriyle

Nev - Yaşarken Doğmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lider Olmak mı Doğmak mı?

Lider Olmak mı Doğmak mı?

liderlik doğuştan mıdır liderlik doğuştan mı gelir doğuştanmıdır ile ilgili kompozisyon gelir Şarkıcı Gülşen "Siz de kendinizi seksi buluyor musunuz" diye soran televizyon muhabirine şöyle buyurdu: "Seksi olunmaz, doğulur!" Yani ya doğuştan seksisinizdir ya da geberseniz sonradan olamazsınız. Bu "doğma - sonradan olma" işini birkaç yerde daha duymuştum. Bir kere...
  2. doğurmak doğmak

doğurmak doğmak

Bir kiz çocugu dogurdugunu görmek, hayra isarettir. Erkek çocuk dogurdugunu gören, siddetli keder ve sikintiya ugrar. Yahut fena bir söz duyar, bir rivayete göre de, ölür. Karisinin erkek çocuk dogurdugunu görmek, eger hamile ise kiz çocu-gu doguracagina, eger degilse, keder ve sikintiya ugrayip, sonra bundan kurtulmaya; karisinin kiz dogurdugunu görmek, erkek çocuk doguracagina delalet eder....
  3. TÜRK olarak DOĞMAK

TÜRK olarak DOĞMAK

Atatürk, kendisinin insanüstü bir varlık olduğunu söylemelerini hiç hoş karşılamazdı. Çocukluk arkadaşı Nuri Conker’in sert şakalarını büyük bir neşe ile dinler ve hepimizin önünde tekrarlatırdı. Bir gün sofradakilerden biri: -Paşam, demişti, kim bilir çocukluğunuzda ne müstesna bir insandınız. Kim bilir ne eşsiz anılarınız vardır Atatürk güldü ve Conker’e döndü: -Nuri anlatsın, dedi. Nuri Bey...
  4. Nev

Nev

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Doğurmak, yeniden doğmak gibidir

Doğurmak, yeniden doğmak gibidir

Çocuk doğurma yaşı, büyük kentlerde 30'lara ulaştı, 40'lara doğru ilerliyor. Meslek sahibi kadınlar, anne olmayı planlarken, artık ince eleyip sık dokuyorlar. Gelişmiş ülkelerde yaşlı nüfus çoğunlukta. Aileler genellikle tek çocukla yetiniyor. Bir yandan evlatlarına iyi bir eğitim ve sağlam bir gelecek sağlamak için çocuk sayısını kısıtlıyorlar, öte yandan da kadınlar sosyal yaşamdan...

Sayfayı Paylaş