gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Neyleyim Dünyayı İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

dünya fani neyleyeyim ilahisi dünya fani neyleyeyim sözleri bu dünyayı ilahisi Neyleyim dünyayı Bana Allah'ım gerek
    Gerekmez mâsivayı
    Bana Allah'ım gerek

Ehl-i dünya dünyada
    Ehl-i ukbâ ukbâda
    Her biri bir sevdada
    Bana Allah'ım gerek

Dertli dermanın ister
    Kullar sultanın ister
    Aşık cihann ister
    Bana Allah'ım gerek

Fani devlet gerekmez
    Dürr ü ziynet gerekmez
    Haksız cennet gerekmez
    Bana Allah'ım gerek

Bülbül güle karşı zar
    Pervaneyi yakmış nar
    Her kulun bir derdi var
    Bana Allah'ım gerek

Beyhûde hevayı ko
    Hakkı bul gör yahu
    Hüdâi'nin sözü bu
    Bana Allah'ım gerek

Neyleyim Dünyayı İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nedir Bu Taklit İlahisi

Nedir Bu Taklit İlahisi

nedir bu taklit hey hat boş ver bunları bir kenara at hergün zikr et hakkı bundan daha var mı ulvi evvelen zikr edelim hakkı ************************* nede çok yazmış elin kafiri hepsi boş ne beklersin hey hat hepsi birbirinden loş birde bizimkilere bak nede hoş ne duruyorsun öyleyse sende bizim diyara koş
  2. yalan dünya değilmisin ilahisi

yalan dünya değilmisin ilahisi

muhammedi benden alan yalan dünya değilmisin dünya yalan beni benden alan beni ilahisi Kim umar senden vefâyı Yalan dünyâ değil misin? Muhammed-ül-Mustafâyı Alan dünyâ değil misin? Yürü hey vefâsız yürü Sensin hod bir köhne karı Nice yüzbin erden geri Kalan dünyâ değil misin? Kimisini nâlân edip Kimisini giryân edip Âhir-i kâr üryân edip Soyan dünyâ değil misin? Kasdedip halkın özüne Toprak...
  3. yalancı dünya ilahisi

yalancı dünya ilahisi

Yalancı dünyâya aldanma yâ hû Bu dernek dağılır dîvân eğlenmez. İki kapılı bir virânedir bu Bunda konan göçer konuk eğlenmez. Bakma bunun karasına ağına Gönül verme bostanına bağına Benzer hemân çocuk oyuncağına Burda aklı olan insan eğlenmez. Vârını îsâr et Mevlâ yoluna Bunda ne eylersen anda buluna Bir gün sefer düşer berzah iline Otağı kalkacak Sultan eğlenmez. Sen ey gâfil ne sandın...
  4. dünya benim okulum ilahisi

dünya benim okulum ilahisi

imam hüseyini vurdular kolunu kanadını kırdılar al kanlara boyadılar kerbelada kerbelada imam hüsyin susamıştı bir yudum su aramıştı ana yüreği yanmıştı kerbelede kerbelada imam hüseyin şehit oldu gül bahçemde güller soldu topraklar kan ilşe doldu kerbelada kerbeda
  5. Gel aldanma bu dünyaya ilahisi

Gel aldanma bu dünyaya ilahisi

kefen ilahisi aldanma dünyaya ilahisi aldanma dünyaya sözleri Gel aldanma bu dünyaya Sonu viran olur bir gün Senin bu sürdüğün demler Elbet yalan olur bir gün Mala mevkiye güvenme Sarılacaksın kefene O da çürür kalır yere Tenin yeksan olur bir gün Mezarından kalkacak halk Kimi açık kimi çıplak Yalınayak başı kabak Herkes üryan olur bir gün Yağar kar gib defterler Görünce onu titrerler Cümle...

Sayfayı Paylaş