Nezle olabilen fare geliştirildi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Nezle olabilen fare geliştirildi
İnsanların soğuk algınlığı, nezle ve gribe yakalanmalarına, astım nöbetini tetiklemesine neden olduğu bilinen ve sadece üst primatları etkilediği düşünülen “rinovirüs”, genetiği değiştirilmiş fareye bulaştırıldı.

35528418ky2.jpg

İngiliz bilim insanları, soğuk algınlığına yakalanabilen bir fare yaratarak, solunum yolları hastalıkları ve astım tedavisinde yeni yöntemler geliştirilmesi konusunda umutları arttırdılar.

Londra’daki Imperial College’de yapılan Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırmada, insanların soğuk algınlığı, nezle ve gribe yakalanmalarına, astım nöbetini tetiklemesine neden olduğu bilinen ve sadece üst primatları etkilediği düşünülen “rinovirüs”, genetiği değiştirilmiş fareye bulaştırıldı.

Araştırmacılar, genlerinde değişiklik yapılan fareyi, potansiyel yeni ilaçların denenmesi için uygun bir denek olarak düşünüyorlar.

Kronik bronşit ve amfizem gibi öldürücü hastalıklara da yol açabilen ve 50 yıl önce keşfedilen rinovirüs, küçük hayvanlara bulaştırılamadığından, yeni ilaçların ve tedavilerin geliştirilmesine bir engel teşkil ediyordu ve bugüne kadar da bu nedenle etkili bir ilaç bulunamadı.

Ce: Nezle olabilen fare geliştirildi

yav ne isterler şu farelerden anlamıyorum :D:D

emeğine sağlık canım

Ce: Nezle olabilen fare geliştirildi

Ah bu hayvancıklara neler çektiriyoruz... Gerçi bilimsel ilerlemelerin en büyük kobayları hayvanlar. Ellerine sağlık canım bilgiler için...

Geri