gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Nezle olabilen fare geliştirildi

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İnsanların soğuk algınlığı, nezle ve gribe yakalanmalarına, astım nöbetini tetiklemesine neden olduğu bilinen ve sadece üst primatları etkilediği düşünülen “rinovirüs”, genetiği değiştirilmiş fareye bulaştırıldı. [​IMG]

İngiliz bilim insanları, soğuk algınlığına yakalanabilen bir fare yaratarak, solunum yolları hastalıkları ve astım tedavisinde yeni yöntemler geliştirilmesi konusunda umutları arttırdılar.

Londra’daki Imperial College’de yapılan Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırmada, insanların soğuk algınlığı, nezle ve gribe yakalanmalarına, astım nöbetini tetiklemesine neden olduğu bilinen ve sadece üst primatları etkilediği düşünülen “rinovirüs”, genetiği değiştirilmiş fareye bulaştırıldı.

Araştırmacılar, genlerinde değişiklik yapılan fareyi, potansiyel yeni ilaçların denenmesi için uygun bir denek olarak düşünüyorlar.

Kronik bronşit ve amfizem gibi öldürücü hastalıklara da yol açabilen ve 50 yıl önce keşfedilen rinovirüs, küçük hayvanlara bulaştırılamadığından, yeni ilaçların ve tedavilerin geliştirilmesine bir engel teşkil ediyordu ve bugüne kadar da bu nedenle etkili bir ilaç bulunamadı.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: Nezle olabilen fare geliştirildi
    yav ne isterler şu farelerden anlamıyorum :D:D

emeğine sağlık canım

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Nezle olabilen fare geliştirildi

Ah bu hayvancıklara neler çektiriyoruz... Gerçi bilimsel ilerlemelerin en büyük kobayları hayvanlar. Ellerine sağlık canım bilgiler için...

Nezle olabilen fare geliştirildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fareler...

Fareler...

Fareler Üzerinde Bir Araştırma ABD’ de fareler üzerinde yapılan bir araştırma, doğal uyku döngüsünün sürekli değişmesinin yaşlı farelerin erken ölümüne neden olduğunu ortaya koydu 7 Kasım 2006 Salı Araştırmacılar, insanlarda uçak yolculuklarında ya da sürekli gece çalışma sonrası ortaya çıkan etkiyi belirlemek için farklı yaşlarda yüzden fazla farenin uyku düzenini bozdu. Bunun için...
  2. Nezle

Nezle

Rüyada nezle olduğunuzu görmeniz, hayatta metin davranmanız gerektiğine işarettir. Rüyasında nezle olduğunu gören kimse olaylar karşısında daha dikkatli davranmalı demektir. Etrafınızda düşmanlarınız var demektir. İnsanlarla ilişkilerde daha dikkatli olmanız gerektiği demektir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır. Rüyada nezle olduğunuzu gördüyseniz, etrafınızda düşmanlar var...
  3. Fare

Fare

hep fareyi biz kullanıyorun birde bunun tersini onun bizi kullandıgını düşünbakalım nasıl olurdu
  4. Alerjik Nezle

Alerjik Nezle

Alerjik Nezle Alerjik nezle, hapşırma, burunda tıkanıklık, kızarıklık, kaşıntı ve akıntı ile seyreden ve toplumda sık görülen bir hastalıktır. Alerjik nezle mevsimsel bir seyir izleyebilir ya da belirtiler yıl boyunca hiç azalmadan devam edebilir. Mevsimsel seyir izleyen tip daha sıktır, ilkbahar ve sonbaharda çeşitli polenlerin ortaya çıkması ile belirtilerde artış gözlenir. Yıl...
  5. nezle

nezle

Bebegim 6 aylık ve nezle ne yapabilirim ????

Sayfayı Paylaş