NezLe & qRip içiNnnn

xXxeminexXx

Yeni Üye
Üye
NezLe & qRip içiNnnn
nezle başlangıcı karabiberli çay hamilelikde qrip nezle başlangıcında ne yapmalı
Özellikle içinde bulunduğumuz şu günlerde sık sık yakalandığımız hastalık olan nezleye, bir insan senede ortalama olarak 2-3 kez yakalanıyor. Genellikle bu hastalık için ilaç kullanmaya bile gerek kalmıyor. Çünkü çok hafif şekilde geçen bu hastalık için bir kaç bitkisel formül yeterli oluyor.
NezLe içiN küR :
** 500 gram kaynar su içerisine 10 gram parçalanmış kuru incir, 10 gram kuru üzüm konulup nezle başlangıcında 1 günde tüketilmeye önem gösterilir.
** Çörek otunu suda ıslatıp kurutun, daha sonra toz haline getirip burnunuza çekin. (fazla çekmeyin)
** 1 bardak su içerisine 5 gram ayrık kökü konulup 10 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra bu karışım 10 dakika dinlenmeye alınır. 10 dakika sonunda içilir.
** 1 bardak su içerise 10 gram maydonoz konulup 5 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra bu karşım 10 dakika dinlendirilir. En son olarak karışım içirisine bal ve limon ilave edilerek günde 3-4 defa içilir.

:nazar: kocakarı ilaçları birebir tavsiye ederim ..tarif şu , nane-limon-bal, yada inanmayacaksınız ama karabiberli çay cok iyi geliyor,tavsiye ederim

gribe cabuk yakalaniyorum ve ayakta atlatiyorum,anladigim anda balla limonu karistirip bir gunde tuketiyorum,sagol bilgi icin.

** 500 gram kaynar su içerisine 10 gram parçalanmış kuru incir, 10 gram kuru üzüm konulup nezle başlangıcında 1 günde tüketilmeye önem gösterilir.

Yukardaki yazinin suyunu mu tüketecegiz yoksa icine attigmiz incir ve üzümü mü?

Bende nezleye yakanldim cok berbat haldeyim denicem bunu. paylasim icin tsk ederim canim.

Geri