Nice Yıllara CAN DOSTUM BEYZA21

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Nice Yıllara CAN DOSTUM BEYZA21
Rabbimin bana verdiği en güzel ve değerli hediyelerden biri sensin CAN DOSTUM. Hayatım da iyiki tanımışım ve iyiki var dediğim kişilerin başında gelen isimlerden birisi sensin.

Yıllar önce seni bu sitede tanımıştım o zamanlar bilemezdim ki bana Allah'ın bir lütfu olduğunu...

Mert, özü sözü bir, biraz çılgın deli dolu ama yüreğinde inanılmaz merhamet ve insan sevgisi olan sen...Can dostum..Kardeşim...Ahretliğim...İyiki doğdun iyiki varsın...

Bazen birini sanki ezelden beri tanıdığını ve onunla olduğunuzu hissedersiniz ve işte BEYZA21 benim için öyle biri... Beni en iyi anlayanların başında gelen, acımı sevincimi herşeyimi paylaştığım kardeşim, her zaman bana hep destek oldun. Pek duygularımı ifade edebilen, yüreğimi yazıya en nadide sözlerle dökebilen biri değilim ama şunu bilki; Benim için çok ama çok değerlisin...Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun hep yanımda olduğunu biliyor ve hissediyorum...Eşinle ve sevdiklerinle birlikte daha nice mutlu senelere kadim dostum...

[video=youtube;ofQHedvhO20]

Dostları Olmalı İnsanın

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın...
"Nereden çıktın bu vakitte" dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında;
"Gözünün dilini" bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı...
Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. ihtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin.
Kucaklamalı seni güvenli kolları,
...dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı...
En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz...
Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli.
Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli.
Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin, "hak ettim" diyebilmelisin.
Teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegane şahidi...
Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş...
Gözbebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin.
Ve sen ağladığında, onun gözünden gelmeli yaş...
* * *

Böyle bir dostum var benim.
Pek sık görmesem de hep yanımda olduğunu bildiğim, yalansız riyasız dertleşebildiğim.
Kuşağımın en iyisiydi hilafsız...
Beraber okuduk, birlikte koştuk son 20 yılın amansız parkurunu...
Katılasıya ağladık, doyasıya güldük yol boyu... Ekmeğimizi ve acılarımızı bölüştük. Çocuklar doğurduk, büyükler gömdük.
Sonunda yara bere içinde oraya buraya savrulduk.
Buluştuk geçenlerde...
Bitaptı; kayan bir yıldız kadar ışıltılı, bir o kadar yorgun:
"- N'apıyorsun" diye sordum.
"- Seyrediyorum" dedi; "çaresizce, öfkeyle, şaşkınlıkla ama sadece seyrediyorum".
Seyrettiği; kuşağımızın en kötülerinin, pespayelik yarışında ipi ilk göğüsleyenlerin zirveye hak kazanmalarındaki akıl almaz gariplikti.
İyiliğin ve ustalığın bu kadar eziyet gördüğü, kötülüğün ve yeteneksizliğin bunca ödüllendirildiği bir başka coğrafya var mıydı acaba?
Okuldaki ideallerimizden, gençlik coşkumuzdan söz ettik bir süre; tozlu raftaki bir kitabı yıllar sonra merakla karıştırır gibi...
Ülkemizin kaderini değiştirmeye azimliydik mezun olurken; lakin karanlığını boğmaya yemin ettiğimiz ülke, karanlığına boğmuştu bizi...
Pazarda görsek tezgahından meyve almayacağımız adamların cenderesinde bir ömür geçirmiş, tünelden çıkış sandığımız ışığın, üstümüze gelen kamyonun farı olduğunu çok geç fark etmiştik.
Velhasılı ne sevebilmiş, ne terk edebilmiştik.
Krizde geçmişti bütün gençliğimiz; ve şimdi çocuklarımıza tek devredebildiğimiz, çok daha ağırlaşmış bir kriz...
"- İşte" diye iç geçirdi kadim dostum, "...bunları seyrediyorum bir kenardan sessizce..."

* * *

İşte en çok da böyle zamanlarda bir dostu olmalı insanın...
Yıllarca aynı ip üstünde çalışmış, cesaretle ihanet arasında gidip gelen bir salıncağın sınavında birbiriyle kaynaşmış iki trapezci gibi güvenle kenetlenmeli elleri...
"Parkurun bütün zorluğuna rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya; yenildik sayılmayız" diyebilmeli...
Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa, ama ümitvar bir yazıyı, yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz:
"Bunu da aşacağız!
İmza: Bir dost!.."

Şiir : Can Dündar

Nice Yıllara sevgili kardeşim. Varlığınla bizi şereflendirdin.... Dost; bir şehrin herhangi bir yerinde odadır aslında. Saklar seni, kollar seni... Bizi kolladığın ve insanlığında taçlandırdığın için sana ne kadar teşekkür etsek azdır. İyiki doğmuşsun be !

İyiki Doğmuşsun :) Seni seviyoruz.

nice senelere beyzacımm iyiki seni tanımışımm dost edinmişim yeni yaşın sana baştaa sağlıkkk huzur mutluluk ve bebiş getirsinnn iyikiiii doğmuşsunn :kiss:
eppyyy böörtteyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:tilili::tilili::tilili:

:dogumgunu::dogumgunu:

Sevgili Mawim;Yazdıklarımı sildim yazdım,sildim yazdım..Çünkü seninle olan bağımızı anlatacak bir söz bulamadım..Hayatımda tanıdığım en mükemmel insanlardan birisin.Kardeşim,ablam sırdaşım.Aramızda ki tek eksik olan şey kan bağımız..Ne kadar benden uzakta olsanda kalbim hep seninle birlikte,sen ağladıkça ağlar,sen güldükçe güler.
Hayatımda gerçek anlamda dost dediklerim parmakla gösterilecek kadar az dır.Seçici,kaprisli ve şımarığın önde gideniyim.Benim tirplerimi çeken dostlarımdan birisin.Dostum benim.Dostun anlamı iyi günde kötü günde hep birlikte olmak değilmidir.İkimiz her zaman tek yürek olduk.Kendimize bile söyleyemediğimiz şeyleri konuştuk.Benim için çok değerli birisin can arkadaşım..İyiki tanımışım sizleri,iyiki varsınız bacım .Hep beraber nice yıllara:kiss:

SADMİNİM;abim,kendi mert,yüreği güzel insan..O şeref bana ait sizin gibi güzel kişilikleri tanıdığım için çok mutluyum..Rabbim eksikliğinizi göstermesin.Hep birlikte nice yıllara abicim .

CEMOŞUM;Canım bu gün bu güzel insanlarla tanışmama sebep olan sensin.Sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Seni tanıdığım için çok mutluyum.Dili sert,yüreği güzel insan..Allah sizlerin eksikliğini göstermesin.Sizlerle birlikte nice nice yıllara olsun.Sizleri çok seviyorum kardeşim:kiss:

550049_10151318544640326_53445786_n-293.jpg

Bugün bir kez daha kutlayacağım hayatımı.Yıllarımdan bi damla daha düştü hayatımdan.Uzakta da olsalar güzel olan insanlarımı; düşlediğim ama hiçbir doğum günümde göremediğim yerleri; beni çok etkileyen satırları eski hayallerimin arasından çekip çıkaracağım.Her geçen anın hesabını yıllara nasıl sormalıyım.Nerede kaybettim onca günü, haftayı, ayı; kimlere kaptırdım yıllarımı? Ne çabuk yolun yarısına geldim..Her şeye rağmen hayat güzel..Terk edişlere, buluşmalara, kavuşmalara, gözyaşlarına, acıya ve hüzne.Bugün benim doğum günüm; hayata selam olsun..Tüm sevenlerime selam olsun.

beyza admınım ıyıkı dogmussun dogum gunun kutlu olsun canım ablam :D:D allah saglıklı sıhhatlı imanlı bır yıl dılegıyle sana mutluluklar dılıyorum canım ablacım iyiki aramızdasın seni seviyoruz ....

Geri