gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Niçin Ağlıyorsun Elisabeth Mutlu Değil miyiz?

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kitap severler için sizlere Selahaddin Yusuf'un "Niçin ağlıyorsun Elisabeth mutlu değilmiyiz?" Adlı kitabını tanıtmak istiyorum önce kitabın ön kapağından görsel olarak sizlere bilgi vermek istiyorum

James Joyce’un sözü, aslında birçok yazarın edebiyat etkinliğini, o belli belirsiz türe dahil ediyor: “Kingstown İskelesi, dedi Stephen, yalnızca hayal kırıklığına uğramış bir köprü…” Bu kitap, hayal kırıklığına uğramış bu köprülerle epeyi içli dışlı olmuş bir yazarın çalışması. Sulara doğru uzanmış bir tahta iskeleyi, karşı kıyıya doğru uzanırken önü kesilmiş olarak hayal etmek, iskeleye bir “hayal” izafe etmek, sonra da onun Ükırıldığını” ima etmek… Yazarların çoğunun, bilerek veya bilmeyerek burnunu soktuğu bir alan bu. Umudu umutsuzca vurgulamak, umudu umarsızca ve şiirsel bir ısrarla vurgulamak, bu yazarların en önemli özellikleri aslında. İsmine en çok “modern” denilen hayat tarzının, aynı zamanda büyük karakter sahibi de olan büyük yazarlarda bıraktığı izler, yaralar, gerçekten merak etmeye değer. Çünkü içinde yaşadığımız zamanı ve hayatı daha derinden kavrayabilmemiz için, daha “yeni” kavrayabilmemiz için, onların hayal kırıklıklarına eğilmek zorundayız. Selahattin Yusuf’un, hayal kırıklığına uğramış iskelelere doğru yıllar boyunca yaptığı uzun yolculuklar, sevdiği yazarların bazılarıyla kurduğu yakınlıklar, bu kitabı ortaya çıkardı. Umarız, hayatı ve edebiyatı daha iyi anlamada Türk okuruna bir katkısı olur.

***Kitaba ismini veren cümle Friedrich Nietzsche ile kızkardeşi Elisabeth Nietzsche arasında geçmiş bir diyalogdan alıntılanmış...

Niçin Ağlıyorsun Elisabeth Mutlu Değil miyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. carizmam nice mutlu senelere!!!

carizmam nice mutlu senelere!!!

nice mutlu senelere mutlu seneler melişlere anca yeter canikomm:) nice senelere tatlı sırırtıkk:D
  2. Nice Mutlu Yıllara Uzakmavi

Nice Mutlu Yıllara Uzakmavi

Doğum günün kutlu olsun "uzakmavi", Nice mutlu yıllara yeni yaşın hayatının dönüm noktası olsun ve sana tüm dileklerini getirsin. iyiki doğdun. :dilektut:iyiki doğdun
  3. niçin ağlıyorsun ?

niçin ağlıyorsun ?

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına "Baba annem niçin ağlıyor?" diye sordu. Babanın cevabı: "Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu. Küçük çoc...uk büyüdü...
  4. Nice mutlu yıllara narçiçeğimm

Nice mutlu yıllara narçiçeğimm

Değerli üyelerimizden narçiçeğimmin doğum günü bugün kızlar :) Kendisine meleklermekani.com olarak kalbinden geçtiği gibi sağlıklı ve hayırlı,uzun bir ömür diliyoruz. İyi ki aramızdasın nar,seni seviyoruz :kiss:
  5. $Ul€ Nice Mutlu Yıllara !!

$Ul€ Nice Mutlu Yıllara !!

Nice mutlu, sağlıklı, huzurlu yıllarda, etrafında sevdiklerinle birlikte olmanı ve hayalini kurduğun tüm güzelliklere ulaşmanı dilerim $Ul€ :tik: Doğum Günün Kutlu Olsun..

Sayfayı Paylaş