gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

niçin dua edilir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

niçin dua edilir evet siz neden dua ediyorsunuz bunu merak ettim?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Allah bizlere birçok nimetler vermiştir. Bizler, verdiği bu nimetlere karşılık Allah a şükretmeliyiz. Verdiği nimetler sebebiyle onu anmalıyız.
    Dua, insanın Allah katındaki değerini artırır. Ey Muhammed, de ki: Duanız olmasa Rabbim size niye değer versin. (Furkan, 77) ayeti bunu belirtmektedir.

Dua ettiğimde içim ferahlar. Kendimi rahatlamış ve mutlu hissederim. Çünkü dua, beni Allah'a yakınlaştırır.

niçin dua edilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nerelerde dua edilir?

nerelerde dua edilir?

Arkadaşlarım bir araştırmam için bana nerelerde dua edilir? söylermisiniz lütfen.
  2. Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir

Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir

Dua Ederken Neler Söylenmeli Dua Nasıl Edilir Dua Ederken Ne Söylenir Merhaba Sevgili melek'ler ve "dua ederken neler söylenir?" diye bize zoru soran misafirimiz, bu yazımızda nasıl dua etmeliyiz ve dua ederken neler söylemeliyiz, hepbirlikte öğreniyoruz. Namazdan sonra yapılan dualarda kişi arapça veya kendi lisanına göre dua etmekte serbesttir. Her türlü dua edilebilir....
  3. Hatim Yapıldıktan Sonra Nasıl Dua Edilir ?

Hatim Yapıldıktan Sonra Nasıl Dua Edilir ?

Hatim Duası Yapılışı Hatim Duası Nasıl Yapılır Örnek Sevgili melekler, özellikle Ramazan ayında bolca yapılan Hatm-i Şerif 'lerin ardından bildiğiniz gibi hatim duaları yapılır. Bilmeyenler için bu sayfamızda Hatim Duası Nasıl Yapılır Örnek bir duayla göstermek istiyoruzsizlere... Amin! Elhamdu lillahi rabbi’l-alemin, ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-salatu ve’s-selamu ala seyyidina...
  4. Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?

Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?

hicri yılbaşı, hicri yılbaşı duası, hicri yılbaşı için dua Sevgili melekler, bugün Hicri Yılbaşı ve muharrem ayının birinci günü. Bu mübarek günde edebileceğiniz bir dua paylaşmak istiyoruz sizlerle. "Kimki bu duayı Muharrem ayının ilk günü olan hicri yılbaşı günü okursa Allahın izniyle o kişiye büyük mükafatlar verilecektir." denilen bu duayı sizlerle paylaşıyoruz... Ey...
  5. Dua ederken göğe bakmakta mahzur var mı?

Dua ederken göğe bakmakta mahzur var mı?

Dua ederken başı yukarı kaldırmak doğru değildir. Allahü teâlâ mekandan münezzehtir. Bazı bid’at ehli gibi, hâşâ, Allahü teâlâyı gökte sanmak çok tehlikelidir. Buhari’nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte, namaz kılarken de göğe bakmak şiddetle men edilmiştir. (El-Envar) Kur’ân-ı Kerim, “Kullarım Beni senden soracak olurlarsa, bilsinler ki Ben pek yakınım. Bana dua edenin duasına icabet...

Sayfayı Paylaş