gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

niçin gözyaşı dökeriz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

[FONT=&quot] [/FONT]
    [FONT=&quot]Dünyadaki canlılardan sadece insan ruhsal [FONT=&quot] nedenlearle ağlar. İnsanı farklı kılan bu[/FONT]
    [FONT=&quot] durum şüphesiz yaşam tarihindeki evrimin bir[/FONT]
    [FONT=&quot] sonucudur. Aslında gözlerimize sürekli gözyaşı[/FONT]
    [FONT=&quot] koruma amaçlı olarak salgılanmaktadır. Fakat[/FONT]
    [FONT=&quot] ağlama ruhsal bir boşalmadır. Bu konuyu ilk[/FONT]
    [FONT=&quot] inceleyer Darwin'dir. Daha sonra yapılan[/FONT]
    [FONT=&quot] deneyler sonucu görüldü ki soğan doğrarken[/FONT]
    [FONT=&quot] akan gözyaşlarının kimyasal yapıları farklıdır.[/FONT]
    [FONT=&quot] Ruhsal gözyaşları daha çok protein içermektedir.[/FONT]
    [FONT=&quot] Fakat henüz bu farkın nedeni açıklanamamıştır.[/FONT]
    [/FONT]​

niçin gözyaşı dökeriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GözyaşLarım...

GözyaşLarım...

Hep hıçkıra hıçkıra aqLamak istemişimdir çocukLar qibi ayakLarımı bütün qücümLe yere vurup avazım çıktıqı kadar baqırmak istemişimdir qözyaşLarımın yanakLarımdan süzüLüp DudakLarıma Aktıqı zaman O tuzLu suyu daima dilimle yalamak istemişimdir Ama Hayır ! Tam tersi olmuştur hep bir köşede sessizce aqlamış qözyaşlarımı içime akıtmışımdır Ve Ben... Hala o içimdeki qözyaşların derin...
  2. Gözyaşlarım…

Gözyaşlarım…

Bir rüya gördüm geçenlerde. Ama sahiplenmedim. Benim rüyam demedim hiç. Küçük bir çocuk var rüyamda. Kimsesiz bir çocuk. Sanki bütün tanıdıkları terk etmiş onu. Yalnız kalmış. Yabancı bir yerde yaşama mücadelesi vermekten yenik düşmüş hayata. Çaresizce, çaresizliğin gölgesinde bir kaldırım taşına oturmuş ağlıyor. Etrafına bakıyor. Ama ne çare, yardım eden kimse yok. Bir şefkat bekliyor, biri...
  3. Niçin gözyaşı dökeriz?

Niçin gözyaşı dökeriz?

En çok merak ettiklerimden biri de gözyaşlarımdır.Bu yaşıma sayısız bir çok şeye ağladığı biliyorum ama nedense gözyaşlarım hiç bitmiyor.:DBu kadar gözyaşı nerden nasıl niçin gelir hep meraklanmışımdır.Ama artık merak etmiyorum:D Niçin gözyaşı dökeriz? Dünyadaki canlılardan sadece insan ruhsal nedenlearle ağlar. İnsanı farklı kılan bu durum şüphesiz yaşam tarihindeki evrimin bir sonucudur....
  4. Gözyaşı

Gözyaşı

duygulu yazılar, şiirler, annelik, anneler, çocuklar ile ilgili herşey burda meleklerim... annelerle ile ilgili okadar sözcük gelirki akla ama karşısına geçtiğinizde hiç birşey diyemeyiz.sadece sarılıp öpmek gelir içimizden benim oğlumda öyle yapıyor anne diyor sanki bişey diyecekmiş gibi başlıyor sonra sırnaşıkça bi öpücük konduruyor yanağıma sıkıca sarılıyor boynuma ben zaten anlıyorum o...

Sayfayı Paylaş