gebe
  1. Manager

Manager Forum Okuru

Nihayet savcılıktan YGS açıklaması yapıldı.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Manager tarafından paylaşıldı.

ygs ne zaman açıklacak, ygsde son durum, savcılık ygs açıklaması, ygsde kopya çekildi mi Son dönemlerde çıkan iddaalar hem öğrencilerin hemde velilerin kafasını oldukça karıştırdı. Kopya skandalları, farklı kitapçık verilmesi gibi gündeme aktarılan olaylar hem psikolojik olarak öğrencileri sarstı hemde bir çok eyleme sebep oldu. Savcılık yaptığı araştırmalar sonucu nihayet açıklamasını yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından, YGS ile ilgili soruşturma konusunda yapılan yazılı açıklamada, "Yazılı, görsel basında ve kamuoyunda, sınavın iptaline, soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberler ve yapılan yorumların Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturmayla bir ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş ve soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Şadan Sakınan, Ankara Adliyesinde gazetecilerle bir araya geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Nuri Yiğit’in de hazır bulunduğu toplantıda, gazetecilere soruşturmanın geldiği aşamayla ilgili yazılı açıklama verildi.

Haberin Devamı

"Başsavcılık tarafından yürütülmekte olan 2011 yılı YGS sınavına ilişkin soruşturma ile ilgili olarak yazılı ve görsel basın ile kamuoyunda son günlerde yer alan yorum ve açıklamalar dikkate alınarak belirtilen hususların açıklanmasında fayda görüldüğü" bildirilen açıklamada, Başsavcılığın, 2011 yılı YGS sınavına ilişkin başlattığı soruşturmada ayrıntılı, geniş kapsamlı bir inceleme ile soruşturmanın en kısa sürede bitirilmesini amaçladığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Soruşturmanın ilk aşamasında olayın öğrenilmesinden itibaren Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından verilen talimat doğrultusunda 81 ilde sınava giren adaylara ilişkin soru kitapçıklarından sondaj usulü ile seçilen yeterli sayıda soru kitapçıklarının resen seçilen uzman bilirkişi heyeti marifeti ile incelemeleri tamamlanmıştır.

Soruşturma kapsamında, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin TAB bölümünde ve soru kitapçıklarının basıldığı matbaada inceleme yapılmış; adaya özgü soru kitapçığı ve cevap anahtarları ile ilgili kullanılan programda ve kaynak kodlarında bilirkişiler aracılığı ile kapalı dönem tabir edilen (tüm dünyadan izole) dışarıya çıkmanın yasak olduğu ve sınav sonuna kadar görevlilerin dışarı ile irtibatının bulunmadığı dönemde matbaa içerisinde kalınarak incelemeler sürdürülmüş, matbaada yapılan incelemenin son aşamasına Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından nezaret edilmiştir.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinde 2011 yılı YGS sınavına giren 1 milyon 700 bin adaya ait tüm cevap anahtarlarının bulunduğu veri tabanı aday bazlı olarak tek tek incelemeye başlanmış, bu incelemenin son aşamasına gelinmiştir.

Ayrıca, sınav sonuçlarına göre tam puan yapanların listesi tespit edilerek, bu adaylara ait veri tabanları ile birlikte bu adayların soru kitapçıkları da tek tek incelenmeye başlanmış olup, incelemenin son aşamasına gelinmiştir.

Soruşturma kapsamında bir kısım görevlilerin ifadelerine ve bilgilerine başvurulmuş olup gerek duyulduğunda diğer görevlilerin de ifadelerine başvurulabilecektir.

Yazılı, görsel basında ve kamuoyunda; sınavın iptaline, soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberler ve yapılan yorumların Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma kapsamında yapılan incelemeler tamamlandığında sürecin hassasiyeti de dikkate alınarak en kısa zamanda detaylı ve kapsamlı olarak soruşturmanın sonucu kamuoyuna açıklanacaktır."

GREY bunu beğendi.
Nihayet savcılıktan YGS açıklaması yapıldı. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Baydemir, savcılığa yine ifade verdi

Baydemir, savcılığa yine ifade verdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama'' ile ''devlet büyüklerine hakaret'' suçlaması nedeniyle bavcılığa ifade verdi. devamı
  2. savcılığa suç duyurusu nasıl bulunulur?

savcılığa suç duyurusu nasıl bulunulur?

savcılığa nasıl suç duyurusunda bulunulur savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA ŞEHİR İSMİ MÜŞTEKİ.....: Şikayet edenin ismi ve adresi SANIK.........: Şikayet edilenin ismi ve adresi SUÇ............: Örnek(Hakaret) İZAHI..........: Buraya şahıs hakkındaki şikayetini belirteceksiniz TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanık xxxxx hakkında gerekli...
  3. Çocuğunuzu dinlerken 'savcılık' yapmayın!

Çocuğunuzu dinlerken 'savcılık' yapmayın!

Anne-baba olmanın altın kuralları nelerdir? İşte uzmanından çarpıcı uyarılar... Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Darıca, anne ve babaların çocuklarını öncelikle bir ''birey'' olarak dinlemeleri gerektiğini ifade ederek, ''Ancak onları dinlerken 'savcı' gibi bir rol üstlenerek sürekli sorgulayarak değil, onları anlamaya çalışarak dinleyin'' önerisinde bulundu. Darıca,...
  4. Nihayet Söndürdünüz

Nihayet Söndürdünüz

. sustum..siz sebebini bilmeseniz de olur... konuştuğum zamanlarda da tanırdım ben sizi... "Bir ben vardı içimde çok sevdiğim Kaçtım kendimden çok uzaklara Baka kaldım ardından umarsızım..! Yakmış başımı düşmüş uzaklara.." oysa söyleyeceğim ne çok şey vardı hayata dair..daha çok gülecektim,daha çok sevinecektim ve mutluluk olacaktı gözyaşı sebebim ama...
  5. Savcılık burs kayıtlarını verecek

Savcılık burs kayıtlarını verecek

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, burs kayıtlarının verileceğini söyledi. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 250. maddesi uyarınca özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yetkilileri veya vekillerinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvurmaları halinde, burs alan öğrencilere ilişkin bilgisayar kayıtlarının derhal...

Sayfayı Paylaş