gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

Nilüfer - Dünya Dönüyor

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Dünya dönüyor sen ne dersen de Yıllar geçiyor farketmesen de
    Değişmiş gördüm bu defa seni
    Dertler yıpratmış o şen sesini
    Gülen gözlerin gülemez olmuş
    Güzel yüzüne çizgiler dolmuş

Ne kadar oldu görüşmeyeli
    Eski yaralar depreşmeyeli
    Farkında mıydın nasıl da sana
    Ben bir zamanlar boşver aldırma

Anladım ki biz eski biz değiliz
    O günler geçmiş biz bu gündeyiz
    Belki bu gece varmaz sabaha
    Oldu olacak doldur bir daha

Sen ne dersen de
    Değmez bu dünya
    Yıllar geçermiş geçsin
    Ruhumuz genç ya

Nilüfer - Dünya Dönüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dönüyorum...

Dönüyorum...

Dönüyorum... Düşselliğinden gerçekliğime, kendime kendimle olan benliğime yeniden. Yaşıyorum anlamsız bir hayatı, tüm gelgitlerimi geride bırakıyorum. Anlamı yok artık geçmişimin ne geleceğimin, bir yerinde tüketiyor beni katran karası geceleri bu hayatın. Bu sevda yükünü artık taşıyamaz oluyorum, tükeniyorum... Anlıyorum... Sensizlik çaresizlik, çaresizlikte bir o kadar sensizlik aslında....
  2. nilüfer

nilüfer

Türkiye`nin en iyi vokalistlerinden Nilüfer 1955`de, İstanbul Cihangir`de dünyaya geldi. Nilüfer`in ailesi de müzikle ilgiliydi. Babası çok iyi piyano çalardı. Annesinin de çok güzel bir sesi vardı. Nilüfer 15 yaşındayken hafta sonu gazetesi`nin "Altın Ses Şarkı Yarışması"na katıldı. İşte bu yarışma ona birinciliği ve şöhreti kazandırdı. Bir anda yaşamı değişen Nilüfer`in...
  3. nilüfer

nilüfer

(Weisse Seerose / Nénuphar / White water lily) Nilüfergiller familyasindan, Nymphaea ve Numphar cinsinden su bitkilerine verilen genel addir. Beyaz Nilüfer (Nymphaea alba): Göllerde, durgun sularda yetisen, rizomlu, çok yillik otsu bir bitki. Yapraklari su üzerinde yüzücü, yuvarlak ve kalp seklinde tabanlidir. Çiçekler, Temmuz-Agustos aylarinda su yüzeyinde açar, büyük ve beyaz renklidir....
  4. Nilüfer

Nilüfer

(Weisse Seerose / Nénuphar / White water lily) Nilüfergiller familyasindan, Nymphaea ve Numphar cinsinden su bitkilerine verilen genel addir. Beyaz Nilüfer (Nymphaea alba): Göllerde, durgun sularda yetisen, rizomlu, çok yillik otsu bir bitki. Yapraklari su üzerinde yüzücü, yuvarlak ve kalp seklinde tabanlidir. Çiçekler, Temmuz-Agustos aylarinda su yüzeyinde açar, büyük ve beyaz renklidir. Sari...
  5. nilüfer

nilüfer

Nympheae. Lotus çiçeği olarak da bilinen bir su bitkisidir. Yuvarlak yaprakları kışın tümüyle yok olur, baharda tekrar oluşur ve yazın çiçekler açar. En az 70 cm derinliği olan havuzlarda bulundurulmalıdır. Yüzen büyük yaprakları ve mumsu egzotik çiçekleri ile simgelenen su nilüferleri, sürekli geliştirilen türleriyle artan bir renk ve şekil çeşitliliğine sahiptir. İlkbahar, su nilüferlerinin...

Sayfayı Paylaş