gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Nişanlılık (Muhteşem Bir Açıklamayla)

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

Nişanlılık ne olduğunu ben bile daha tam anlayabilmiş degilim arkadaşlar.Ama şimdiki çocuklar herkesin gayet iyi anlayabileceği şekilde anlatmış anlamamak mümkün degil. NİŞANLILIK DÖNEMİNİN ANLAMI

Oniki yaşındaki oğlan, ondört yaşındaki amca oğluna soruyor:
    - Abi ablam yakında nişanlanıyor biliyorsun...

- Yaz sonu nikah varmış, bizim evde de konuşuyorlardı.

- Ben sana bir şey sormak istiyorum...

- Söyle...

- Bu nişan dedikleri ne? Evde sordum, 'Eh evlenecekler işte' diyorlar ama nişanlanınca ne oluyor, onu anlayabilmiş değilim.

- Hıııım... Zor soru, bak ben sana bir örnekle anlatayım...

- Dinliyorum.

- Diyelim ki Şubat'ta yarıyıl karnesini aldın, hepsini pekiyi getirdin. Sana bir bisiklet alıyorlar ve 'Haziran'da bütün dersleri pekiyi getir, sınıfı geç, bu bisiklet senin' diyorlar. İşte Şubat ile Haziran arasındaki o süre var ya, bisiklet senin ama binemiyorsun; o süreye 'nişanlılık dönemi' deniyor.

- Haa şimdi anladım, bisikletin var, evde duruyor; sen ona bakıyorsun o sana bakıyor; ama binemiyorsun ta ki sınıfı geçene kadar. Peki dokunmaya izin var mı?
    - Vallahi onu ben de tam bilemiyorum; binmek kesin kes yasak da, galiba ziliyle miliyle oynayabiliyorsun!..

Bu yazıdan sonra gayet iyi anladım bir daha unutmam ben bunu..:laugh::laugh::laugh:

:hhh::hhh:

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    hahahahaha cocuga bak sen yaa :D:D

ay süperdi cnm.. :D tskler paylasim icin

3. BaHaRR

BaHaRR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha yaa ben bu fıkrayı daha onceden bilmeme ragmen geenee koptumm süper bişiii.... hahaha

süper otesi tariff.... :laugh:

5. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    hahaha manyak güzel açıklama yapmış hahaha

6. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    çook güzel bir benzetme olmuş hahaha

7. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
Nişanlılık (Muhteşem Bir Açıklamayla) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. MuhteŞem Bİr Karalama

MuhteŞem Bİr Karalama

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. muhteşem bir  panço örgü modeli

muhteşem bir panço örgü modeli

panço örgü modelleri muhteşem örgüler en son çıkan örgü modelleri panço örnekleri
  3. “hem içiçeyiz hem de özgür” açıklamasına nasıl bir yorum yaptı?

“hem içiçeyiz hem de özgür” açıklamasına nasıl bir yorum yaptı?

P { margin: 0px; } Doğuştan kalbi delik olduğu ortaya çıkan ve Amerika'da geçirdiği ameliyattan sonra yeniden sağlığına kavuşan Tan Sağtürk, o süreçte yaşadıklarını Habertürk'te Balçiçek Pamir'e anlattı. Sağtürk'ün bir röportajında söylediği "Hep çok çarpardı benim kalbim" açıklaması üzerine sorulan, "Hatta kız arkadaşın Bergüzar Korel, yaslanmış bir gün göğsüne ve 'Benim...
  4. Kadir Topbaş İtfaiyeci ve Zabıtaları Sevindirecek Bir Açıklamada Bulundu!

Kadir Topbaş İtfaiyeci ve Zabıtaları Sevindirecek Bir Açıklamada Bulundu!

2011 itfaiyeci ve zabıtalar kadrolu olacak kadir topbaş açıkladı yeni haber ile ilgili bilgiler burada melekler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş taşeron veya sözleşmeli olarak çalışan itfaiyeci ve zabıtaları sevindirecek bir açıklamada bulundu melekler :) Haziran ayında yapılan sözleşmelilere kadro haberinden sonra Kadir Topbaş'ın verdiği müjde sözleşmeli itfaiyeci ve...
  5. Muhteşem Bir Cildim Olsun Diyorsanız!

Muhteşem Bir Cildim Olsun Diyorsanız!

Muhteşem Bir Cildim Olsun Diyorsanız!Cildimiz yediklerimizin aynasıdır… Şimdi saçlarınıza, tırnaklarınıza ve cildinize bakın ve ne olduğunuzu söyleyin. Bir abur cubur dolabı mısınız yoksa gerçek bir beslenme uzmanı mı? Cevap olumsuzsa aşağıdaki ipuçlarından yararlanın… * Avokado: Bu meyvenin içeriğinde bulunan ve cildinizle dost olan tekli doymamış yağdan korkmanıza gerek yok. Ayrıca...

Sayfayı Paylaş