gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Niye Ben Diyen Herkes İçin!

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kaybedenlerin vazgeçilmez sözüdür ”neden ben?” Bu yaşanmış hikayeyi okuduktan sonra fikriniz değişecek! Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün esaretini toplayarak bir grup tırmanışına katildi.Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına.Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı. Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu..

Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Branda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu. Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah’a dua edebilirdi yalnızca.. Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı. ”Allah’ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardim et.”

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri ”Aranızda lens kaybeden var mi?” diye bağırdı. Branda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl buldukları babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek, karıncanın üzerindeki baloncuğa bunları yazacaktı:

”Allah’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum.

Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...”

”BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM” demeyin...

2. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Niye Ben Diyen Herkes İçin!
    çok güzel bir anektod rüyacım vede ders alınması gereken emeyine sağlık canım

Niye Ben Diyen Herkes İçin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. "Niye Ben?"

"Niye Ben?"

"Niye Ben?" diyorsanız.. Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm bu korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı. Bir süre...
  2. Ben muslumanım diyen nerede

Ben muslumanım diyen nerede

BEN MUSLUMANIM DİYEN NEREDE Bir sabah uyandım seherde Ezanı okudum ben minarede Sünneti kıldım oturdum camide Ben müslümanım diyen nerede Yine okudum ezanı zevalde Genç ihtiyar oturur kahvede Onbeş cemaat geldi öğlede Ben müslümanım diyen nerede İkindi okundu yok bir değişiklik Anne babada var bir gevşeklik Camiye gelenlerin çoğu teneşirlik Ben müslümanım diyen nerede Akşam oldu güneş...
  3. 'Niye ben?' diyenler için ibretlik bir öykü ||

'Niye ben?' diyenler için ibretlik bir öykü ||

ibretlik öyküler kısa ibretlik öyküler Niye Ben?” diyen herkes için Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne...
  4. Herkes icin...

Herkes icin...

Yarin ne giyecegim diye dert edenler...Iste burda bi kac öneri sizlere... Gündelik Calisan hanimlar icin Aksam eglenmeye gidenler icin
  5. Niye kendin için dua etmiyorsun?

Niye kendin için dua etmiyorsun?

O gece, hep odanın bir köşesinde kıbleye doğru durmuş olan annesinin sözlerine kulak veriyordu. O Cuma kunudunu, annesinin rüku, sucud, kıyamını izliyordu. Henüz çocuktu. Annesinin erkek-kadın bütün Müslümanlar için hayır dua ettiğini, bir bir isimlerini saydığını, yüce Allah’tan her biri için saadet, rahmet, iyilik ve bereket istediğini duyan çocuk acaba annesi kendisi için Allah’tan ne...

Sayfayı Paylaş