gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Niye hamile kalamıyorum?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamile kalamama nedenleri,hamile kalmaya engel durumlar,nedensiz kısırlık,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmanın yolları hakkında bilgiler

h.jpeg

Hamile kalamamanızın bir çok sebebi olabilir. Bunlardan başlıca problemi kısırlık korkusudur. Kısırlıktan şüphe etmeniz için 3 veya 5 gibi bir süre dahi yeterli değildir. Korunmasız bir şekilde bir yıl düzenli ilişki sonucunda eğer hala hamile kalınmamışsa o halde kısırlık şüphesiyle yaklaşılabilmektedir. Eğer bir yıl gibi bir süreyi doldurmayıp kısa süre sonucunda böyle bir kanıya vardıysanız bu kanı oldukça gereksizdir. Ayrıca sizin kendinizi kasmanıza ve başarı oranınızın düşmesine neden olacaktır.
    Hamile kalamamanızın belirtilerinin kısırlıktan olup olmadığını öğrenmeniz için sizin ve kendinizin cevaplaması gereken bazı temel problemler vardır.
    Düzensiz adet ile karşı karşıya kalıyor musunuz?
    Eğer Düzenli bir adet geçirmiyorsanız ya da kanamalı aşırı ağır adetler geçiriyorsanız bunun sebebi kısırlık belirtisi olabilmektedir bu durumda doktara başvurmalısınız.

Yaşınız 35 üstümü?

Eğer 35 yaşının üzerinde iseniz sizin hamile kalma olasılığınız daha yüksektir. Eğer 6 ay düzenli korunmasız ilişki sonucunda hala gebe kalmadıysanız 1 yıl beklemenize gerek yoktur. Hemen doktor tedavisine başvurabilirsiniz.

Aşırı zayıf yada aşırı kilolu musunuz?

Hormanal dengelerin olmamasına bağlı olarak hamile kalamıyor olabilirsiniz bu gibi durumlarda mutlaka hekiminize başvurmanız gerekmektedir.
    Bu durumların hepsinin yanı sıra sıkıntı sizden değil eşinizden de kaynaklanıyor olabilmektedir. Bunun için onunda kendisinde sorun olup olmadığını anlaması için tedavi olmasını isteyebilirsiniz.

Niye hamile kalamıyorum? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden hamile kalamıyorum?

Neden hamile kalamıyorum?

kadın neden hamile kalamaz 5 aydır hamile kalamıyorum sorun yok ama kalamıyorum 2 aydır neden değilim Merhaba;bende aranıza yeni katıldım.5 ayllık evliyim daha.ama hiç korunmadım.adet düzensizliğim vardı benim. 16 yaşımdan beri hep düzensiz olurum.bazen 30 günde bazen 45 günde.bazen 40 hiç belli olmadı.ama evlenmeden önce bile düzene girsin diye doğum kontrol hapı kullanmadım.doktora...
  2. Tüplerim kapalı hamile kalamıyorum

Tüplerim kapalı hamile kalamıyorum

tüplerin tıkalı olması hamileliği zorlaştırırmı,tüplerin kapalı olması gebeliği zorlaştırırmı,tüp tıkanıklığı nedir,tüpleri tıkalı olup hamile kalanlar varmı,kapalı tüpler ve gebelik hakkında bilgiler gebelik oluşumu için gereken şartları özetlerken, spermlerin tüplere ulaşması için, tüplerin açık olması gerektiğini söylemiştik. Tüpler açık olmazsa yumurtalıktan atılan yumurta tüpün içine...
  3. Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

Hamile kalamıyorum nedeni nedir?

1 yıllık ( 35 yaş üzerinde iseniz , Ailede erken menopoz var ise bu süre 6 aydır !) düzenli birlikteliğe rağmen gebelik oluşmuyorsa işe nedenini araştırarak başlamak gerekir. Nedenini anlamadan sorun çözümü mümkün değildir. Bir çiftte birden fazla sorun olabilir. Bu nedenle tedaviye başlamadan tüm olasılıklar gözden geçirilmelidir. Tedaviye başlandıktan sonra, tedaviden sonuç alamadıgımız...
  4. Neden hamile kalamıyorum?

Neden hamile kalamıyorum?

Nasıl hamile kalınır,hamile kalmak için ne yapmalı,gebe kalmaya engel durumlar hakkında bilgiler Kadınlarda hamile kalmayı zorlaştıran yani kısırlık (infertilite) problemi ile ilişkili çeşitli hastalıklar ve faktörler vardır. Bu faktörlerin başında yaşın ilerlemesi gelir. Kadının yaşı ilerledikçe (özellikle 35 yaşından sonra) hamile kalması zorlaşır. 40 yaşından sonra bu risk daha fazla...
  5. vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

vajinusmusu yendim hamile kalamıyorum

Beyza hanm merhaba ben hamilemiyimden ayşegul .sizinle özelden çok konuştuk.bana çok yardımınız oldu.sizin sayenizde vajinusmusu yendim .vajinusmus için herkeze tavsiyem doktor doktor gezmeyin beyza hanımı dinleyin ben sayesinde 15 günde yendim.ama hamile kalamıyorum .ilişkiden sonra spermler geri akıyor ve kanla karışık akıntım var .sitenize üyelim kabul edilmedi .nasıl üye olabilirm sizinle...

Sayfayı Paylaş