gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Nobel Ödüllü Orhan Pamuk ders kitaplarına girdi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim yılında 12'nci sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Dil ve Anlatım kitaplarında Orhan Pamuk'un 2 ayrı romanından alıntı yaptı.. [​IMG]
    Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk, Sessiz Ev ve Yeni Hayat romanlarıyla ders kitaplarına girdi. Pamuk'un Nobel'i kazanması sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Pamuk'un eserlerine ders kitaplarında yer vereceklerini açıklamıştı. Nitekim bu yıl 12'nci sınıflar için basılan Türk Dili ve Edebiyatı kitabında Yeni Hayat, Dil ve Anlatım kitabında da Sessiz Ev yer aldı. Ayrıca yine 12'nci sınıf İngilizce kitabında Bob Dylan, Nicole Kidman ve Lale Orta'yla birlikte Orhan Pamuk da hakkında biyografi hazırlanması istenen ünlüler arasında sayıldı. 12. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı kitabında, yazarın 1995 yılında yayımlanan ve Türkiye'de satış rekorları kıran "Yeni Hayat" kitabından altı sayfalık bir bölüm yer aldı. Metnin ardından Pamuk'un fikri ve edebi kişiliğinin yanı sıra, Türk ve dünya edebiyatındaki yeri de öğrencilerden istenen araştırma ödevleri arasına alındı. Dil ve Anlatım kitabında ise "Sessiz Ev" kitabından bölümler örnek metin olarak kullanıldı.

sabah.com

Nobel Ödüllü Orhan Pamuk ders kitaplarına girdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nobel Ödüllü Abdüsselam

Nobel Ödüllü Abdüsselam

Mehmet Said MUTLU Abdüsselâm (1926–1996), Pakistan’ın küçük bir şehri olan Jhang’da dünyaya gelir. Pencab Üniversitesi’nde başladığı lisans eğitimini Cambridge Üniversitesi’nde tamamlar. Girdiği bütün imtihanlardan en yüksek notu alır ve 1949’da matematik ve fizik bölümlerinden birincilikle mezun olur. 1952’de kuantum elektrodinamiği üzerine yazdığı doktora teziyle de bilim dünyasında yavaş...
  2. kulaklarındaki kıllarla rekorlar kitabına girdi!

kulaklarındaki kıllarla rekorlar kitabına girdi!

gines rekorlar kitabı guinness rekorlar kitabına girenler gines kitabına girenler rekor kitabı Kulak Kıllarının Uzunluğuyla Övünen Hintli, "Tanrı Bana Böyle Özel Bir Fırsat Verdi" Dedi. Kulak kıllarının uzunluğuyla övünen Hintli, "Tanrı bana böyle özel bir fırsat verdi" dedi. KULAK KILLARIYLA REKOR KIRDI... Kulak kıllarına özel bakım yaptıran Hintli, Guinness...
  3. Kayserili Öğrencilerin El Baskısı Rekorlar Kitabına Girdi

Kayserili Öğrencilerin El Baskısı Rekorlar Kitabına Girdi

valla Türk halkının rekorlar kitabındaki haberleri beni mutlu ediyor bakın şu öğrencilerin başarısına şimdi:) Kayserili öğrenciler hazırladıkları bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Kayseri'de özel bir ilköğretim okulundaki 106 öğrencinin 2.5 yılda hazırladığı 2 bin 944 metrekarelik el baskısı Guinness Rekorlar Kitabı'na 'dünyanın en geniş el baskısı' olarak...
  4. Diğer ülkelerin ders kitaplarında TÜRKLER

Diğer ülkelerin ders kitaplarında TÜRKLER

Ülkemiz diğer ülkelerin ders kitaplarında nasıl tanıtılıyor? Gerçekten çok şaşıracaksınız A.B.D. Öğretmen Eğitimi Tarih – Sosyal Bilimler Kitabında; 1894-1896 yılları arasında Sultan Abdülhamit 100 binden fazla Ermeniyi katletti. Ermeniler Türklerin yayılmacı Pantürkizm planının önünde engeldi. Bu nedenle Türk yöneticiler onlardan kurtulmaya karar verdiler. Ermeni Soykırımı Nasıl...
  5. Nobel ödüllü yasin suresi

Nobel ödüllü yasin suresi

nobel ödüllü yasin suresi nobel ödülü verilen ayet hakkında bilgiler merak edilenler hepsi burada meleklerr Derdimiz sıkıntımız üzüntümüz sevincimizde okuduğumuz okuttuğumuz yasin suresi'nin meğer nobel ödülü almış bir teoriye yıllar öncesinden sahiplik ettiğini biliyor muydunuz melekler? YASİN SURESİ 36. AYET ve NOBEL ÖDÜLÜ Yasin suresinin 36.ayetinde Nobel mükafatı almış bir teori aynen...

Sayfayı Paylaş