gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

Nobel ödüllü yasin suresi

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

nobel ödüllü yasin suresi nobel ödülü verilen ayet hakkında bilgiler merak edilenler hepsi burada meleklerr Derdimiz sıkıntımız üzüntümüz sevincimizde okuduğumuz okuttuğumuz yasin suresi'nin meğer nobel ödülü almış bir teoriye yıllar öncesinden sahiplik ettiğini biliyor muydunuz melekler?

YASİN SURESİ 36. AYET ve NOBEL ÖDÜLÜ
    Yasin suresinin 36.ayetinde Nobel mükafatı almış bir teori aynen satır satır yazılıdır.
    Bu teori "parite" dediğimiz zıt eşler teorisidir. Yüce kitabımız bunu çok net bir şekilde bildirmiştir: "Bunları yapan,her türlü noksandan uzak olan o Allah'tır ki,toprağın yeşerttiklerini de,kendilerini de,kendilerinin bilmediğini daha nice şeyleri de çiftler halinde yaratmıştır."
    Allah Subhan'dır, "Ondan başka herşeyi çift yarattım zıt eşli yarattım.Bunlar nefislerinizdir. Bunlar arzdan çıkanlardır. Daha bilmediğiniz her şeyi zıt eşli yarattım" diyor.
    Açıp bakıyorsunuz, Dirac isimli bir fizikçi, Evrende yaratılan her şey zıt eşli olarak yaratılmaya MAHKÜMDUR.Hiçbir şey tek olarak yaratılamaz.Elektron varsa proton vardır. Nötron varsa anti-nötron vardır. diye teori koyuyor ve bununla nobel ödülü alıyor.
    Dirac şöyle demektedir: Bir kuant (enerji birimi) belli bir yönde mekan ilgisi kurar, bir spin (uydu hareketi) hareketi yaparsa zıd yönde aynı vasıfta başka bir kuant doğar.

Yani her varlık zıd ikizi ile birlikte doğar.
    Bu çift oluşun en ünlü örnekleri:
    Elektron zıd ikizi pozitron,
    Proton zıd ikizi anti proton,
    Nötron zıd ikizi anti nötron,
    Nötrino zıd ikizi anti nötrino...
    Siz şimdi yüce kitabımızın net olarak biçimlendirdiği bu ayeti gördükten sonra, onun hükümleri içerisinde herhangi bir hükmün bugün için de geçerli olmadığını söylemeniz çok abes kaçar. Siz parite için de geçerli değildir deyin.
    Bu devirde parite var, yarın olmayacaktır demeniz ne kadar gülünç olursa,çağa göre parite nasıl değişmiyorsa Kuran ayetleri de ne çağa göre değişir,ne de insanların cüce akıllarının eleştirilerine göre taviz verir.
    Onun için kuran'a imanda, yüce kitabımızın bir tek harfnindahi değişmezliğini, hele hele hükümlerinin değişmesinin mümkün olmadığını kabul etmek lazım gelir. Çünkü Kuran'ı iman-ı haz ile seyretmek yeryüzünde cereyan eden ister tarihi hadiseler açısından olsun, isterse güncel olaylar açısından olsun, bütün hadisatın Kuran'a mahkum olduğunu sezerek mümkündür. Bu çok önemli bir şeydir. Bütün müminler çok büyük bir zevk içinde her hadisatın Kuran'a mahkum olduğunu,yalnız kuran'ın dediğinin olacağını bilmelidir.

Faydalı ve ilginç bilgilerimizden sizlere bir tane daha sunuyoruz melekler.Hayatın içinden aradığınız her şey mekanımızda.Faydalı olabilmek dileğiyle :)

SadmiN bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı gelsin. Sağolun.

Nobel ödüllü yasin suresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nobel Ödüllü Abdüsselam

Nobel Ödüllü Abdüsselam

Mehmet Said MUTLU Abdüsselâm (1926–1996), Pakistan’ın küçük bir şehri olan Jhang’da dünyaya gelir. Pencab Üniversitesi’nde başladığı lisans eğitimini Cambridge Üniversitesi’nde tamamlar. Girdiği bütün imtihanlardan en yüksek notu alır ve 1949’da matematik ve fizik bölümlerinden birincilikle mezun olur. 1952’de kuantum elektrodinamiği üzerine yazdığı doktora teziyle de bilim dünyasında yavaş...
  2. Nobel Ödüllü Orhan Pamuk ders kitaplarına girdi

Nobel Ödüllü Orhan Pamuk ders kitaplarına girdi

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim yılında 12'nci sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Dil ve Anlatım kitaplarında Orhan Pamuk'un 2 ayrı romanından alıntı yaptı.. Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk, Sessiz Ev ve Yeni Hayat romanlarıyla ders kitaplarına girdi. Pamuk'un Nobel'i kazanması sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Pamuk'un eserlerine ders...
  3. YASİN Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Meali

YASİN Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Meali

yasin suresi hakkında bilgi yasin duasının türkçesi duası türkçe suresi türkçe okunuşu yasinin türkçesi YÂSÎN Sûre, ismini iki harften ibaret olan ilk âyetten almıştır. Mekke'de inmiştir. 83 (seksenüç) âyettir. Sûreye isim olarak verilen "yâsîn"in, genellikle "Ey insan!" manasına geldiği kabul edilir. Bununla kasdedilen, Hz. Peygamber'dir. Yâsîn sûresi Kur'an'ın kalbi...
  4. Yasin Suresi Bağışlama Duası

Yasin Suresi Bağışlama Duası

Yasin Suresi Bağışlama Duası yazar mısınız bana acaba şimdiden Allah razı olsun.
  5. Yasin suresi dertlere deva meleklerim

Yasin suresi dertlere deva meleklerim

yasin suresi, yasin suresi türkce, yasin suresi arapca, Yasini serifinin faziletlerine dair sevgili peygamberimiz S.A.V in hadisi serifleri Resulu Ekrem S.A.V Surei Yasin hakkinda söyle buyuruyor: Yasin, Kuranin kalbidir. Muhakkak o bütün dertlere sifadir. Geceleri Yasini okumak, sanki kurani yedi defa hatmetmek gibidir. Yasin ne niyet icin okunursa o sey meydana gelir. Sabah ve...

Sayfayı Paylaş