gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İçindekiler 2 yemek kaşığı nohut veya fasulye 1 çay kaşığı yağ
    2 su bardağı su

Yapılışı
    Nohut, fasulye ayıklanır, yıkanır ve 8-10 saat süreyle ıslatılır. Islatma suyu dökülür. Yumuşayan nohut ve fasulyenin kabukları soyulur. Üzerini 1-2 parmak geçecek kadar su ile yumuşayıncaya kadar pişirilir. Pişen nohut, fasulye haşlama suyu içinde çatalla ezilir. Haşlama suyu dökülmez.

Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acılı Fasulye Ezmesi

Acılı Fasulye Ezmesi

MALZEMELER 1 su bardağı kuru fasulye 2 tatlı kaşıgı acılı biber salçası kaşar peynir rendesi 2 diş dövülmüş sarmısak yarım çay bardagı zeytinyağ pul biber kekik tuz HAZIRLANIŞI Kuru fasülyeyi tuzsuz sıcak su koyarak, düdüklü tencerede iyice haşlayın. Mutfak robotuna salça ,kekik, sarımsak, zeytinyağı,pul biber,tuz koyup çırpın. Bunların üzerine,haşlanmış ve suyu süzülmüş fasülyeyi katıp, püre...
  2. Biberli nohut ezmesi

Biberli nohut ezmesi

nohut ezmesi nohutlu meze nohut mezesi nohutlu mezeler mezeleri KAÇ KİŞİLİK: 8 HAZIRLAMA SÜRESİ: 30 dk PİŞME SÜRESİ: dk Malzemeler: 200 gr salçalık kırmızıbiber 4 diş sarımsak 6 siyah zeytin 4-5 dal maydanoz 450 gr haşlanmış nohut 2 çorba kaşığı tahin 2 çorba kaşığı limon suyu 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağı 1 çay kaşığı acıbiber salçası 1 dal biberiye Tuz, kırmızı...
  3. bebeğiniz için nohut ve kurufasülye ezmesi

bebeğiniz için nohut ve kurufasülye ezmesi

bebeklere kuru fasulye Nohut ve Kuru Fasulye Ezmesi İçindekiler 2 yemek kaşığı nohut veya fasulye 1 çay kaşığı yağ 2 su bardağı su Yapılışı Nohut, fasulye ayıklanır, yıkanır ve 8-10 saat süreyle ıslatılır. Islatma suyu dökülür....
  4. Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ?

Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ?

yemek tarifleri kuru fasulye tarifi nasıl yapılır malzemeler hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Arkadaşlar merhaba; Acemi bir evli bayan olarak Sizden bir bilgi öğrenmek gerek :D:D yemek yapmayı evlendikten sonra öğrendimm ve kendimi bayağı geliştirdim ama hayatımda hiç kuru fasulye yapmadım ben :D:D nette gezinip tarif bulmak yerine denemiş güvenirlir siz meleklerden tarif...
  5. Pastırmalı Kuru Fasulye

Pastırmalı Kuru Fasulye

kuru fasulye yemeği tarifi pastırmalı kuru fasulye nasıl yapılır reçetesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler hayatımda ben hiç kuru fasulye yapmamıştım melekler ama hiç yapmayacağım anlamına da gelimyor niyetime koydum ve denedim :D:D yanında http://www.meleklermekani.com/pilavlar/177310-tavuklu-pilav.html ile müthiş güzel oluyor melekler :D:D...

Sayfayı Paylaş