Nokia Lumia 920 cep telefonu özellikleri nelerdir?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Nokia Lumia 920 cep telefonu özellikleri nelerdir?
Cep telefonu demek benim için nokia demek. Yıllardır sürekli nokia kullanırım ve şu sıralar gözüme Nokia lumia 920yi kestirdim. Teknik özellikleri ile ilgili bilgi alabilirmiyim sizlerden ?

Sayın misafirimiz,

Apple ve Samsung'un android telefon savaşı sürerken Nokia uzun zamandır beklenen Nokia Lumia 920 windows Phone 8 işletim sistemiyle geldi. Nokianın amiral gemisi olarak adlandırılan Lumia 920'yi incelemeye aldık ve işte windows 8 işletim sistemli yeni nokia'nın bazı özellikleri...

768x1,280 piksel çözünürlüğe sahip, 4.5 inç ekrana sahip olan bir küçük bir telefon lumia 920. Bu gördüğümüz en yüksek çözünürlüklü ekran olma özelliği sağlıyor.
Büyük ekran boyutu nedeniyle tek elle rahatça kullanabilme özelliğine biraz zor malesef.
Dokunmatik ekran yüzeyinin hassasiyeti geliştirilmiş. Rahatlıkla Temple Run oynayabilirsiniz
Nokia Lumia 920, 32 GB dahili hafızaya sahip.
Nokia Lumia 920 göz alıcı renklere sahip. Rengarenk kişilikler için sarı, kırmızı, siyah, beyaz renkleri mevcut.
Nokia Lumia 920'nin bir diğer can alıcı özelliği ise çektiği fotoğrafların kalitesi. Nokia'nın kullandığı PureView teknolojisiyle oldukça başarılı fotoğraflar çekebilirsiniz.
Ana kamerasıyla Full HD video kaydı yapabilirsiniz. Ayrıca görüntülü görüşmelerde çirkin görünüyorum derdinede 1.3 megapiksellik kamera ile çözüm bulmuş Nokia Lumia 920

Ayrıca optik imaj sabitleyicisi özelliği henüz diğer telefonlarda kullanılmıyor. buda Nokia'nın kullandığı özel bir teknoloji

Telefonun alt kısmında iki farklı hoparlör çıkışı mevcut. Ayrıca birde USB girişi bulunuyor.

Telefon diğer telefonlara oranla daha ağır. Galaxy Note II ile karşılaştırıldığında Note II'nin daha hafif olduğu görülüyor.
Ekran yüzeyi çabuk çizilebildiği için aldıktan sonra hemen bir ekran filmi yaptırmanız tavsiye edilir.

Geri