gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

NoKTaLaR AsLında SonsuzLuğu SemboLLer

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Aslında sonsuzluğu semboller dimi… Kimi zaman kelimelerin sonu da olabiliyor, yaşam içinde virgül olmak için dua ettiğimiz anların kalan kısmında. Güneşe merhaba derken umut yükleyebiliyorsak sırtımıza, gece yede sımsıkı sarılıp zaman diyebilmeliyiz. Dünya döne dursun biz olmak isteğimiz yerde yerinde sayarak devam etmekle mutlu olanlardanız. Neydik, ne olduk, ne olucaz demekten vazgeçip ben buyum diye haykıranlardanız. Olduğumuz gibi olmamıza müsaade edilmeden yaşayanlardan, ilk kaybetmeyi öğrenenlerdeniz… Biz…
    Tamam, bitti her şey başlama zamanı denildiğinde her şeyini kaybedenlerden olduk. Anılar içinde, hatıra satırlarında, sonunu getiremediğimiz rüyalarda hatırlayarak kendimizi görebildik. Başka hayatları var etme misyonu doğuştan verildi bizlere. Her yolda eşlik ettiğimiz bir yolcu olsa da bizim yolumuzda eşlik edecek kimseyi yanımızda tutamadık. Korktuk kaybettik, alışık değildik kaçtık bahanelerimiz hep aynıydı bir yerde.

Biz yalnızlığı sevdik, kimse bizi yalnız bırakmadı biz yalnızlığı seçtik.
    Aramaktan vazgeçtiğimiz dönemler geldi, bulup kaybettiklerimize ağladık. İçimizde açılan her yara bizi biz yapan sayıldı. Korkuyu dost bildik, yüreklilik kaçmaktı, sevmek yalnızca bizim tarafımızdan olur sandık, sevilmeyi asla kabul etmedik…
    Yolun sonuna geldik kimimiz takıldı bir uçurtma kuyruğuna, kimimiz bir dalgaya, kimimiz tanımadığı bir martıya, yağmura, rüzgâra, geceye. Hepimiz son sözlerini gene sonsuzlukla bitirdi, özlemle, akıttığı birkaç damla yaşla…

aLıntı...

NoKTaLaR AsLında SonsuzLuğu SemboLLer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sayilarin Sembollerİ

Sayilarin Sembollerİ

eski sayı sembolleri sayı sembolleri sayıların eski sayıların sayılar için kullanılan semboller SAYILARIN SEMBOLLERİ Sayılar nicedir kozmik düzenin göstergesi olarak algılanmaktadır. Bu kanı büyük olasılıkla Babillerin gece-gündüz, ayın dönemleri, yıl içindeki mevsimler gibi düzenli evrensel döngüleri gözlemlemelerinden gelmektedir. Birçok kültürde sayılar sembollerle yüklüdür ve Numeroloji...
  2. Deniz Arcak - Sonsuzluk Trenleri

Deniz Arcak - Sonsuzluk Trenleri

Sensizim, bomboş bir yanım Yine sol tarafımdan uyandım Bir dolu dışarda Bir yağmur sensiz deliyim Unuturum derken aslında Ne kadar aldandım anladım sonunda Unuturum derken aslında Ne kadar aldandım anladım sonunda Unuturum derken aslında Ne kadar abartmışım anladım sonunda Fazla beklemez bu sonsuzluk trenleri Ama...
  3. Seni Sonsuzlukta Kaybediyorum

Seni Sonsuzlukta Kaybediyorum

Bir daha karşılaşmamız milyonda bir ihtimal, çünkü seni sonsuzlukta kaybettim bu gece... Sensizliğe hazır mıyım bilmiyorum; ama hazırlamalyım kendimi kendimle yapacağım tüm kavgalara. Göğüs germem gereken koca bir hayat var şimdi karşımda, deli gibi bir sessizlik... Öyle büyük bir yok edişki hayalleri, şarkı bile dinlemiyorum... Oysa tutkumdur şarkılarla içlenmek, şimdi cesaret topluyorum...
  4. Mitolojik Semboller

Mitolojik Semboller

sıkca karşılaşılan dini semboller mistik semboller ve anlamları mitolojik ve anlamları dini mitolojik simgeler Lakşmi Yıldızı, bir kompleks {8/2} yıldız figürüdür. Hinduizm'deki sembollerden olan bu yıldız sembolü, tanrıça Lakşmi'nin Aşthalakşmi, sekiz formu veya "servet çeşitleri"ni temsil etmektedir. Ambrosia Ambrosia, Yunan mitolojisine göre kimi zaman Tanrıların...
  5. Sonsuzluk.....

Sonsuzluk.....

Sonsuzluk Aþký Sevgiyi Gerçeği senden öğrendim... Sanmýþým! Ýhaneti acýyý hüznü hep uzak tutarým sanmýþým... Yalanmýþ! Ben senden öğrendim hayatý.. Ben acýyý aþký senle tatdým... Hayat damarlarým koptu belki sevgilim Ama kalbim hala seninle...

Sayfayı Paylaş