Normal doğum diye gidip sezeryanla doğum yapanlar

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

normal doğum yapanlar sezeryanla doğum yapanlar sezeryan sezeryandan sonra normal sezeryandan sonra ne zaman hamile kalınmalı Bazen normal doğum ile gittiğiniz halde bir süre sonra doktorlar tarafından sezeryan doğum yapmanız konusunda karar alınır peki normal doğum yapacağınızı düşündüğünüz bildiğiniz halde neden son anda sezeryan kararı alınır hangi durumlarda doktorlar sezeryanı öneririr?

Düzenli olarak doktor kontrollerine giden anne adaylarında anlatılan durumlar söz konusu olduğunda doğum eyleminin başlaması beklenmez ve sezaryen ile doğum gerçekleşir. Halbuki anne adaylarının büyük kısmında yukarıdaki anlatılan durumlar söz konusu değildir ve bu anne adaylarının doğum olarak doğum eylemine girmeleri beklenir.
    Ancak doğum eylemi esnasında aşağıda anlatılan beklenmeyen durumlar söz konusu olduğunda doğum eylemi yarıda kesilerek sezaryen ile doğum kararı verilir.

Doğum eyleminin birinci evresinde sezaryen kararı verdiren durumlar:
    Düzenli olarak gebelik muayenelerine gittiniz ve hiçbir problem saptanmadı. Doğum eylemi başladı.Henüz rahim ağzında açılma tam değil, sancılar devam ediyor.

Normal doğum diye gidip sezeryanla doğum yapanlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sezeryanla Doğum..

sezeryan oyunları sezeryan doğum oyunları hamile doğurtma hamile kadını doğurtma kordonları bağlatmanın zararları Sezaryan nedir? Sezaryan ile doğum Can'ın ve sonunun , Anne'nin karnından uterusu açarak çıkartılmasıdır. Can'ın ve Anne'nin sağlığını tehdit eden her durumda ya da vajinal yolla doğumun imkansız olduğu durumlarda sezaryan yapılır. Sezaryan ameliyatı dünyanın bildiği en eski...
  2. sezeryanla doğum resimleri

sezeryan ile doğum sezeryanla doğum görüntüleri sezeryanla doğum melekler meraklılarına sezeryanla doğum resimleri
  3. Normal doğum yapanlar, kaçıncı haftada doğum yaptınız???

Bende normal doğum istiyorum ,ama günlerim yaklaştıkça sanki normla doğumdan korkar oldum,korkumun sebebi ise doğum esnasında bebeğime bişey olması ,bişeylerin ters gitmesi falan,yoksa acısı sızısı inanın umrumda değil,o yüzden doğum yapanlar sizde hikayelerinizi paylaşırsanız belki bi nevi rahatlarım,kaçıncı haftada ve doğumunuzun nasıl başladığınıda yazarsanız sevinirim...
  4. sezeryanla doğum yaptım halen kanamam var normal mi

slm sezeryanla doğum yaptım 40 gun kanamam oldu dr normal olduğunu sölede adet oldum 10 gün içinde 3 günde bir adet oluyorum normal mi
  5. Sezeryanla doğum yaptım Dikiş yerlerimin sızlaması normal mi ?

sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması,sezeryan sonrası dikişlerde ağrı olması normalmi,sezeryan dikişinde ağrı olanlar,sezeryan dikişi hakkında bilgiler Diğer birçok ameliyat gibi sezeryan ameliyatından sonra da çeşitli ağrılar olmakta ve farklı yöntemler ile bu ağrılar giderilmektedir. Doğumumu sezeryanla yaptım, dikiş yerlermin hala sızlaması normal mi diyorsanız aşağıda ki...

Sayfayı Paylaş