gebe
  1. gül deniz

gül deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Normal doğum yapanlar, kaçıncı haftada doğum yaptınız???

Konu, 'Gebelik' kısmında gül deniz tarafından paylaşıldı.

Bende normal doğum istiyorum ,ama günlerim yaklaştıkça sanki normla doğumdan korkar oldum,korkumun sebebi ise doğum esnasında bebeğime bişey olması ,bişeylerin ters gitmesi falan,yoksa acısı sızısı inanın umrumda değil,o yüzden doğum yapanlar sizde hikayelerinizi paylaşırsanız belki bi nevi rahatlarım,kaçıncı haftada ve doğumunuzun nasıl başladığınıda yazarsanız sevinirim...

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben kızçemi 40 haftamı doldurdum kızçem o gün dogdu Dr 14 haziran dedi çok dakikti 14 haziranda suyum geldi ve normal doğum yaptım Simdi ikinci çocuğum oğluşuma hamileyim şuan 37 artı 2 günlük Artık o ne zaman doğar bilmıyorum Umarım ablası gibi dakik olur ne önce ne sonra doğar...

3. seval özun

seval özun Forum Okuru

ben de hamıleyım 32 haftalık doktorum mayıs ayıının ılk haftası dogumun dıo ve de cok korkuyorum

Normal doğum yapanlar, kaçıncı haftada doğum yaptınız??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Normal doğum

Normal doğum

normal doğumu kolaylaştıran şeyler Bir çocuk sahibi olmaya karar verildiği ilk andan itibaren yaşanan heyecanlar doğum günü yaklaştıkça artmaya başlar ve doğumun ilk işaretleri ile birlikte doruğa ulaşır.Her şey sona erdikten sonra anne ve babanın dünyadaki en önemli eserleri olan bebek kucağa alındığında ise yaşanan bütün sıkıntılar, çekilen bütün ağrılar yerini tarifi imkansız bir huzur ve...
  2. Normal doğum diye gidip sezeryanla doğum yapanlar

Normal doğum diye gidip sezeryanla doğum yapanlar

normal doğum yapanlar sezeryanla doğum yapanlar sezeryan sezeryandan sonra normal sezeryandan sonra ne zaman hamile kalınmalı Bazen normal doğum ile gittiğiniz halde bir süre sonra doktorlar tarafından sezeryan doğum yapmanız konusunda karar alınır peki normal doğum yapacağınızı düşündüğünüz bildiğiniz halde neden son anda sezeryan kararı alınır hangi durumlarda doktorlar sezeryanı öneririr?...
  3. Normal doğum kaçıncı haftada gerçekleşir?

Normal doğum kaçıncı haftada gerçekleşir?

gebeliğin kaçıncı haftasında doğum olur,hamileliğin kaçıncı haftasında doğum olur,normal doğum ,sezeryan gebeliğin kaçıncı haftasında yapılır,gebelik ve doğum hakkında bilgiler Hamileliğin kaç haftalık, kaç günlük (kaç aylık) olduğunu hesaplarken son görülen adetin ilk günündeki tarihten itibaren hesaplanır. Son adete göre yapılan hesplamaya göre hamilelik ortalama 40 hafta yani 280 gün (9...
  4. Doğum şekli kaçıncı haftada belli olur?

Doğum şekli kaçıncı haftada belli olur?

Doğumun normal yolla mı yoksa sezaryenle mi gerçekleşeceği çoğu gebelikte son güne hatta son ana kadar belli olmayabilir. Tamamen normal görünen bir gebelikte normal doğum sırasında bebeğin doğum yolunda ilerlemesinden kaynaklanan bir sebeple veya kalp atışlarında meydana gelen değişiklikler nedeniyle bir anda searyen gerekebilir ve bu tür durumların önceden tahmin edilmesi her zaman mümkün...
  5. İlk doğumum sezeryan ikincisi normal olurmu?

İlk doğumum sezeryan ikincisi normal olurmu?

Kültürlerin çoğunda yaşamın normal bir parçası olarak kabul edilen gebelik ve doğum, kadın vücudu için normal fizyolojik bir olay olmakla birlikte bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Sezaryen annenin ve bebeğin sağlığını tehdit eden her durumda veya vajinal yolla doğumun mümkün olmadığı durumlarda bebeğin, anne karnından rahim açılarak çıkartıldığı bir tıbbi doğum yöntemidir. Cerrahi...

Sayfayı Paylaş