gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Normal Şartlarda Adet Gecikmesi Kaç Gün Olur ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; normal şartlarda adet gecikmesi kaç gün sürer hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, bayanlar zaman zaman regl günlerinde gecikme yaşarlar. Bunun sebebi, mevsimsel değişiklikler, duygu durumlu değişiklikleri, hastalık ya da gebelik olabilir. Bu sayfamızda sizlere normalde regl gecikmesi kaç gün olur bilgi vermek istiyoruz...

Normal adet aralıkları ortalama 28 gün olarak kabul edilir ancak bu süre 21 gün ile 35 gün arasında değişebilir.

Eğer hamile kalmaya çalışmıyorsanız adet gecikmesi oldukça sıkıntı verici bir sürece dönüşebilir. Ancak geciken her adet gebeliğin habercisi olarak kabul edilmemelidir. Pek çok farklı nedenlerle adet 7 güne kadar gecikebilir.

2. elifcikelif

elifcikelif Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb ben 3 senelik evliyim hamile kalmak istiyorum bunun için her yolu da demiyorum hormon ve yumurtalklarımda hic bir sorunum yok korunmak adına da hic bir yöntem kullanmadm ama hamile kalamıyorum sizce neden olabilir ne yapmalym bu konuda bilgisi olan varmı?

3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba
    ovülasyon testlerinden alın yumurtlama günlerinizi belirleyin o günlerde birlikteliğe zen gösterin.

4. Elifelifcik

Elifelifcik Forum Okuru

Nerden alabilirim bu testi eczaneden mi? Birde benim çok fazla akıntm oluyor bunun hamile kalamamamla bi alakası olabilir mi bi çok ilaç fitil kullandım ama bi faydası olmadı geçiremediler ne yapacagmı bilmiyorum.

5. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Madem bir sorunun yok niye fitil ilaç kullanıyorsun? Akıntının nedeni muayene olmadan anlaşılmaz + ovülasyon testini eczaneden temin edebilirsiniz.

Normal Şartlarda Adet Gecikmesi Kaç Gün Olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adetin kaç gün gecikmesi normaldir

adetin kaç gün gecikmesi normaldir

Adetim 3 gün gecikti ve hamilede değilim acaba kızlar adetimizin kaç gün gecikmesi normaldir ?
  2. Adet Gecikmesi Normal midir?

Adet Gecikmesi Normal midir?

adet gecikmesi nedenleri adet gecikmesi normal midir adet gecikmesi neden olur Regl her kadının ergenlik çağından itibaren geçirdiği aylık periyorlardır melekler. Bu periyotlar kimisinde uzun aralıklarla kimisinde kısa aralıklara gerçekleşir. Ergenlik dönemlerinde düzene girene kadar yoğunluk ya da gecikmeler yaşanabilir. Ancak özellikle kadınlarda meydana gelen gecikmeler bebek sahibi olmak...
  3. Adette gecikme kaç gün olur?

Adette gecikme kaç gün olur?

adet neden gecikir,mens neden geçikir,adetin gecikme nedenleri,adet gecikmesi hakkında bilgiler Adet kaç gün gecikebilir, adetin 7 gün gecikmesi normal olarak kabul edilebilir. Adet döneminin 7 gün sonra başlaması gibi, 7 gün önce görülmesi de normaldir. Adet akıntısının 2-7 gün arasında olması da normal kabul edilir. hamilelik dışında, hastalıklardan, stresten, düzenli alınan ilaçlardan,...
  4. Adet gecikmesi neden olur?

Adet gecikmesi neden olur?

adet gecikmesinin nedenleri,adet gecikmesi hastalık habercisimi,adet gecikmesi gebelik habercisimi,adet neden gecikir,adet gecikmesi hakkında bilgiler Adet gecikmesi, adet rotarı (halk arasında mens gecikmesi, aybaşı gecikmesi, regl gecikmesi) beklenen adet tarihinde adetin başlamamasıdır. Çok sık rastlanan bir durumdur. Bu durumda öncelikle gebelik ihtimali düşünülür, gebelik saptanamazsa...
  5. Adet gecikmesi kaç gün olur?

Adet gecikmesi kaç gün olur?

Hamilelik, emzirme ve menopoz adet gecikmesinin ilk akla gelen, genel nedenleridir ancak kilo değişimi (kilo almak ya da vermek), stres (duygusal stres ya da hastalık veya ağır egzersiz gibi nedenlerden kaynaklanan fiziksel stres), kullanılan ilaçların yan etkisi ve hormonal problemler de adet gecikmesine yol açabilir. Başka bir sebep söylemek gerekirse, bir kadın doğum kontrol haplarını...

Sayfayı Paylaş