gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Norveç'in En Güzel Yerleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Norveç'in En Güzel Yerleri nerelerdir biliyorsanız lütfen Norveç'de gezilecek gidilecek yerleri yazın arkadaşlar.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bir ay önce oslo, birkeland, kristiansand ve lillesand'da 1 hafta kaldım. Açıkcası kayak yapmayacaklar için kışın gitmek manasız. Yine de Oslo için gezilecek yerler Aker brygge kalesi ve oradaki savaş müzesi, yakınlarındaki Opera binası, Toyen metro istasyonuna çok yakın Edward Munch müzesi var. En beğendiğim yer orası oldu. Pasifik'e giden el yapımı geminin sergilendiği Kon-Tiki müzesi, hemen yanında Fram müzesi(Antartikaya giden ilk gemi) , ulusal denizcilik müzesi ve norveç halk kültürü müzesi. Bunlar zaten yanyana. Henrik Ibsen müzesi ve bu caddenin sonundaki Kralın sarayı(Slottet) gidebilirsin. Karl Johans Gate en ünlü caddesi. Kristiansand güneyde bir şehir. oradan danimarkaya feribotlar var. Ayrıca yaz döneminde fyord turları var. Bergen 2. büyük şehri. Oraya gitmediğim için yorum yazamıyorum. Svalva adası norveç'in en kuzeyinde. yazın 3 ay boyunca güneşin batmadığı, kışın ise karanlık olan adası. Görülmeye değer bir yermiş ama ben gidemedim. Norveçlilerin söylediğine göre zaten orada otel de yokmuş

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vigeland parkı söylemeyi unuttum. mutlaka gitmelisin. pazartesileri müzeler kapalı oluyor. inanılmaz derecede pahalı bir ülke. müzeleri ziyaret etmek için ve toplu taşıma araçlarına ücretsiz binmek için oslo pass kart alabilirsin tourist informationlardan.

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Norveç'in En Güzel Yerleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Norveç'ten EN Güzel Resimler

Norveç'ten EN Güzel Resimler

norveçli güzeller norvec kadınları norveç güzelleri norveç güzeli norveçli kadınlar
  2. İstanbul’un en güzel mesire yerleri

İstanbul’un en güzel mesire yerleri

kemerburgaz ağaçlı köyü ağaçlı köyü kemerburgaz mesire yerleri sahili piknik yerleri İstanbul’da yaklaşık 242 mesire yeri var. Ancak biz en çok tercih edilen yerleri sizin için gezdik ve özelliklerini tespit ettik. Artık sıcaklar başladı, evde durulmaz, hele hafta sonu hiç durulmaz. Ailenizle güzel bir hafta sonu planı yapmaya ne dersiniz? Sıcak yaz günlerinde ailenizle ve sevdiklerinizle...
  3. Polonyanın En Güzel Yerleri

Polonyanın En Güzel Yerleri

Polonyanın En Güzel Yerleri nereleri bilen varsa bu sayfaya bilgi verin.

Sayfayı Paylaş