gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Norveç'in İklimi

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Norveç'in İklimi Nedir Norveç İklim özellikleri

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Norveç'in iklimi nedir diyenler için Norveç'in iklim özellikleri hakkında merak edilen bilgileri paylaşıyoruz.

Norveçde kıyı boyunca ılıman iklim görülür. Kuzey Atlas akımının etkisiyle sıcaklık değişiklikleri ortaya çıkar. Arazi buzulludur. Çoğunlukla yüksek platolar ve dik dağların arasında verimli vadiler yer alır. Ovalar küçük ve dağınıktır. Kıyıda derinliklerden başlayan fiyortlar yer alır. Kuzeyde arktik tundra bölgesi vardır. Doğal afetlerden en sık görülenler de heyelan ve çığdır.

Deniz seviyesinden en yüksek noktası 2.469 metrelik rakımıyla Galdhøpiggen'dir.

Norveç'in İklimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İklim Savaşları

İklim Savaşları

Toplam 46 ülke ve 2,7 milyar kişi, bugün, küresel ısınma yüzünden, silahlı çatışmalar ve savaşlarla alt üst olma riski yaşıyor. Robin McKie /Atlas Dergisi Bu yalın uyarı, bu hafta, barış grubu International Alert'in (Uluslararası Uyarı) hazırladığı 'Bir Çatışma İklimi' (A Climate of Conflict) isimli raporda yer alacak. Raporda yazılanlara göre, küresel ısınma toprakları aşındırdıkça,...
  2. Erzincan İklimi

Erzincan İklimi

erzincan ın iklimi erzincanın iklimi erzincan ilinin erzincanın iklim özellikleri iklim özellikleri Erzincan ilinin genel iklim yapısı nasıldır? Bunları merak edenler için şimdi iklimiyle ilgili bilgiler geliyor:) Erzincan, karasal iklim özelliğine sahiptir. Ancak, yüzey şekilleri, ovaları ve dağlarla çevrili olması yer yer değişik karakterli iklimlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Doğu...
  3. Kutup İklimi

Kutup İklimi

kutup iklimi, özellikleri, nedir, hakkında bilgi, nerelerde görülür, bitki örtüsü, görüldüğü yerler hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda. Kutup iklimi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada Melek'ler. KUTUP İKLİMİGenel olarak Kutup Noktaları'yla 70°–75° paralellerine kadar genişleyen bölgelerde yer tutmaktadır. Yıllık sıcaklık ortalaması 0°C'nin çok altındadır. –25°C ile –30°C...
  4. Norveç'in En Güzel Yerleri

Norveç'in En Güzel Yerleri

Norveç'in En Güzel Yerleri nerelerdir biliyorsanız lütfen Norveç'de gezilecek gidilecek yerleri yazın arkadaşlar.
  5. Norveç'in Yönetim Şekli nedir?

Norveç'in Yönetim Şekli nedir?

Norveç'in Yönetim Şekli nedir bilenleri buraya cevap için bekliyorum.

Sayfayı Paylaş