gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Nüfus cüzdanları aynı renk mi olacak ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Nüfus cüzdanlarında ki değişiklik Nüfus cüzdanları neden değişiyor? CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal tarafından hazırlanan bir kanun teklifi ile, pemberenkli nüfus cüzdanlarının kaldırılması ve herkese tek renk nüfus kağıdı verilmesi istendi.

Nüfus Hizmetleri kanunda değişiklik öngören ve TBMM Başkanlığına sunulan teklifin gerekçesinde, ‘’Kadın erkek eşitliğini belirten her türlü siyasal ve sosyal değişiklikler, toplumayansıtılmalıdır. Doğuştan devlet eli ile kadın ve erkeğe farklı uygulamalar yapılması, eşitlik ilkesinin ruhuna aykırıdır’’ denildi.

Kanun teklifi ile yasaya ‘’Bakanlık nüfus cüzdanının kapsamını şeklini ve ebadını belirlerken, cinsiyet farkını gözetmeyecek düzenlemeler yapar’’maddesinin eklenmesi isteniyor. Teklif TBMM İçişleri Komisyonu ve GenelKurulda ele alınacak.

Bugüne kadar nüfus cüzdanları 5 kez değişirken, İçişleri Bakanlığı da bu yıl içinde çipli yeni kimlik kartı sistemine geçmeyi hedefliyor. Bolu’da pilot olarak uygulanmaya başlanan yeni kimlik kartlarında, renk farkı bulunmuyor.

Nüfus cüzdanları aynı renk mi olacak ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nüfus cüzdanları 2010'da değişiyor

Nüfus cüzdanları 2010'da değişiyor

nüfus cüzdanı renkleri Yetkililer seçim için nüfus kayıt örneği alınmasını, cüzdanların zaten değişeceğini hatırlattı. Cumartesi ve pazar günlerinde de akşam 20.00'ye kadar hizmet veren nüfus müdürlüğü personeli, vatandaşların, kendilerine verilen 'nüfus kayıt örneği'ni almak yerine nüfus cüzdanını değiştirme yolunu tercih ettiğini söylüyor. İnsanların, "Gelmişken nüfus cüzdanımı...
  2. Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Bana o kadar eziyet ettiki kocam, ondan ahirette ondan kurtulamayacak mıyım ya ben :) Zulmedenlerle mazlumlar nasıl aynı yerde olurlar kı, tamam teknik olarak kimle evli isen ahirette onunla birlikte olacaksın ama. Ne bilim ya bu durum bana biraz karışık geldi. Tam olarak bu hususta yardım edebilir misiniz. Ben şimdi bu zulümcü dombiliyi bi kez daha çekemem ha ahirette. Nihat Hatipoğlu olcak...
  3. Nüfus cüzdanını yenilemek için gerekenler

Nüfus cüzdanını yenilemek için gerekenler

Arkadaşlarım nüfus cüzdanımı yenilemek istiyorum neler gerekli birde kimliğimi kaybedersem bi ceza ödüyormuşum diye duydum arkadaşlardan. Tam olarak ne yapmam lazım ve bu ceza şu anda kaç paradır ?
  4. Nüfus cüzdanına fotoğraf yapıştırma yaşı kaçtır?

Nüfus cüzdanına fotoğraf yapıştırma yaşı kaçtır?

çocuğumun nüfusuna kaç yaşında resim yapıştırmalıyım,nüfus cüzdanı resim değiştirme,nüfus cüzdanı resim yapıştırma,nüfus cüzdanına resim koyma yaşı,nüfus cüzdanı resim değiştirme için gerekenler,nüfus cüzdanı resim zorunluluğu, Talep edilmediği sürece onbeş yaşından küçüklerin nüfus cüzdanına ve nüfus cüzdanı talep belgesine fotoğraf yapıştırılmaz. Talep halinde onbeş yaşını doldurmuş...
  5. 18 yaşından küçüklerin nüfus cüzdanını kimler alır?

18 yaşından küçüklerin nüfus cüzdanını kimler alır?

18 yaşından ufakların nüfus cüzdanını kimler alır,reşit olmayanların kimliğini kimler alır,18 yaşından küçüklerin nüfus cüzdanını ebeveyni mi alır,18 yaşından küçüklerin nüfus cüzdanı değiştirmesi, 18 yaşından küçüklerin nüfus cüzdanı ana, baba ya da vasileri ile çocuğu aile kütüklerine tescil ettirmek için bildirimde bulunma yetkisi olan kişiye verilir. Evlilik birliğinin mahkeme kararı...

Sayfayı Paylaş