gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Nüfus kaydını kim buldu

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Nüfus kaydını kim buldu nüfus kaydı nezaman bulundu, Nüfus kaydı nasıl bulundu, Nüfus kaydını ilk kim buldu gibi merak ettiğiniz herşeyin yanıtları bu yazımızda yer almaktadır. Sevgili Melek'ler, nüfus kaydını hangi tarihte ilk kim bulmuş; byurun öğrenelim.

nüfus kaydı nezaman bulundu,
    Nüfus kaydı nasıl bulundu,
    Nüfus kaydını ilk kim buldu

Doğum, ölüm ve evlenmelerin düzenli olarak nüfus kayıtlarına işlenmesi, sistematik biçimde ilk olarak Kanada’da 1621 yılında başladı. Dünyada, 300 yıl geriye doğru bütün doğum kayıtlarının çıkarılabileceği tek ülke, Kanada’ dır. Avrupa’da bu yolda ilk çalışma, 1686 yılında İsveç’te başladı. İngiltere’de ise resmi nüfus kayıtlarının tutulmasına ilişkin yasa, 1 Temmuz 1837′de yürürlüğe girdi.

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D eferim kanadalılara onlar bulmasa ben bulacaktım ama geç kaldım neyse olsun :D:D

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hiç sorma, onlar önce davrandı, vay uyanıklar vayy hahaha Deli Asimm :A:A

ASİMELEK bunu beğendi.
  4. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    rüyammm ben bulsaydım seni nüfusuma alırdım kıs :hhh: :hhh: yada senin nüfusuna kendimi aldırırdım :hhh:

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Geç kalmış değilsin hahaha Boşanda gel yafrım hahaha Haa boşansanda iş bitmiyor, birde beni ayırtda gel fıstık hahaha Ki oda biraz zor ama bakalım sen ne kadar gözü kara aşıksın hahaha

Gel kardeş olak senle Asi, yoksa zor işimiz hahaha Sen evli, ben aşık ohoooo biz kavuşamayız aramızda dalyan gibi yiğitler var hahaha Anneme diyim de seni çingenlerden aldık yalanı bulsun hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  6. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ettim.öğrendik :)

7. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh: ayy rüyammmmm hiç güleceğim yoktu ayyyy :hhh: kıss ne boşanacam boşanmam ayy en iyisimi kardeş olalım :hhh: :D:D sevdiğinden kıyarda ayırırmıyım ben seni hiçç anamm kıyamam ayırmam seni kendimide eşimden ayırmam :hhh: annenin ellerinden öperim :D:D çingene fikride bana uyuyo tam benlik :hhh: abimde bana hep öle derdi :hhh: ruhumda var çingenelik :hhh: anamda yok zati anacına sarılırım ohh mis mis oluverir :D:D rüyammmmm şimdik biz kardeşmiyizzzzzzzzz :deli: :asskim:

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

O zaman sen annemin kızı oldun bitti gitti, hayırlı uğurlu olsun vatana ve millete hahaha Ha bu arada annem aşırı ilgili bir annedir, ayrıca evlatlarına takıntılıdır. Yanından ayırmaz bazen de aşırı ilgisindeni çocuk muamelsinden hayatı zindan eder, sonra of pof diye şikayet edeceksen şimdi söyle hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  9. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    valla anne ilgisine aç bi evlat olaraktan hiç off poffff püfffff gibi kelimecikler çıkmaz ağzımdan :D:Dyanından da ayrılmammm hatta onu yanıma alırımmmmmmm :deli: annnemmmmm benimm öperimm onu öperimmmm yanacıklarını ısırırım vallaaaaa
    :deli::deli:

10. Misafir

Misafir Forum Okuru

İyi sen kaşındın hahaha Du ben bi kaç günlüğüne annemi gönderim sana bakim ikinci güne kadar sabredebilir misin hahaha

Olacakları anlatıyorum sana hahaha

Örnek:

Annem, Asi sen bu rengi niye giyindin, hiç yakışmamış, git değiş, saçlarını da aç aç havalı olsun. Cıks bu kocan sana yakışmıyor ayol hiçte yakışıklı değil, sen daha güzelsin. Eve kaçta gelecen, beni gezdir, benimle alışverişe çık, canım sıkılıyor gel yanımda otur, yok Tek Türkiye yi izliyelim, sende izle, ayy benim sanki başım mı ağrıyor ne hadi dr götür beni ayy, kuş kadar yiyorsun kuş beyinliii diye de sofrada çıkışır hahaha

Bak bunlar daha aklıma gelen ilk şeyler birde bunların cabaları ve itiraz ettiğinde ısrarcı olanları var hahaha Ama sevgisinden yapar bunları :) Elbette ki tüm anneler kıymetlidir:) Benim annem, diyebilirim ki yeryüzünün meleğidir. Evlatları için yıllarını heba eden, babasız büyüten ve her bir evladına mükemmel bir gelecek vermiş olan bir annedir :)

ASİMELEK bunu beğendi.
  11. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D bak hepsine razıyım amaaaaaaaaaaaaaa :D:D ama diyorum bu eşin sana hiç yakışmıyor lafı :hhh: öldürdü beni :hhh:
    ''kuş kadar yiyorsun kuş beyinliii diye de sofrada çıkışır'' bide bu lafa bittim yaaaa :hhh:

kıs aşk olsun gönder annemi bana başımın üstünde yeri varr bi kaç gün değil ömrüm boyunca kalsın razıyım :D:D
    allahım annemi başınıdan eksik etmesinn rüyammmm anneme uzun uzun sağlıklı yıllar nasip etsinnnnnn (aminnnnnn)

:D:D konuyuda ne hale getirdim heeeeeeee :hhh::hhh:

12. Misafir

Misafir Forum Okuru

Amin aminnn canım :)

Bunları anneme okuyacam ve diyeceği şeyi de tahmin ediyorum. Haa sizi doğurdum büyüttüm, bu kız kadar değerimi bilmediniz hahaha Eminim seni bize hep koz kullanacaktır hahaha Örnek evlat işte örnek evlat, siz değerimi bilmeyin diye :D:D Değerini bilmediğimiz de yok, sadece bazen özellik de ben "anne yeter beni bu kadar sevi ptakıntı yapma" diye söylenirim. Napim dışarı çıksam yarım saate bi arar kenardan git, şunu yeme bunu yeme, çabuk gel, rüyaa çabukk gelll, ay niye anne diye telaşlanırım:D Oda sen gell canım sıkıldı özledim seni hahaha Gelde şikayet etme hahaha İşimi gücümü bırakıp kaç defa gitmişimdir böyle bişey oldu korkusuyla hahaha

Gittiğimde de Anne ne oldu, hiççç canım sıkıldı evde tek, seni o yüzden çağırdım hahaha Ha ilerde de bir çocuğun olursa inşallah, işte o zaman annemin bir gram sevgisine hasret kalırsın hahaha Seni dış kapının dış mandalı yapar torunuyla ilgilenir :D:D

Konudan saptık farkındayım ama kendimize bir topik mi açsak ne etsek iyi oldu bu msjlaşma hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  13. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    :hhh: öldümm yaaa anneni gerçekten tanımayı isterdimm rüyammm tamm benlikmiş :hhh: annende kendimi görüyom sanki :hhh: ilerde anne olursam bende anneni örnek alacam :D:D

küçük kardeşinim yaa hemende kıskandın beni :24:

bunları annene okuyunca yorumunuda bana yaz barimm merakta kalmayayımm :hhh:
    aslında bu takıntı değilde annenin size olan sevgisini gösteriyo ne güzel işte. öpde başına koy :D:D

annemede slm söle mucuk mucukk öp yanacıklarından benim için :D:D

14. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aleyküm selam canım. El öpenlerin çok olsun :)

Kesinlikle harfi harfiyen okuyacam ve ne dediyse de sana yazacam hahaha

Nüfus kaydını kim buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

mıknatısı kim buldu nasıl buldu?

selam arkadaşalr mıknatısı kim buldu nasıl buldu? bu konuda bilgi istiyorum
  2. Kozmetiği Kim Buldu

Kozmetiği Kim Buldu

Kozmetiği Kim Buldu arkadaşlar günümüzde kadınların vaz geçemediği kozmetiği kim buldu?
  3. Lambayı Kim Buldu

Lambayı Kim Buldu

Lambayı Kim Buldu kızlar lambanın icadı hakkında ki bilgileri paylaşırsanız bana çok yardımcı olmuş olursunuz.
  4. Mikseri İlk Kim Buldu

Mikseri İlk Kim Buldu

Mikseri İlk Kim Buldu arkadaşlar hiç merak ettiniz mi Mikseri İlk Kim Buldu diye ben ettim ve soruyorum Mikseri İlk Kim Buldu :)
  5. Dizi Filmi Kim Buldu

Dizi Filmi Kim Buldu

Dizi Filmi Kim Buldu arkadaşlar Dizi Filmi Kim Buluşu hakkında merak ettiğim bir takım bilgiler var dilerim o bilgileri siz benimle paylaşırsınız :)

Sayfayı Paylaş