gebe
  1. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Nüktelerin dilinden

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

Laf‘Lafı uzatanlara ne yapmak lazım’ diye Farabi’ye sormuşlar, şöyle demiş:‘Uzun konuşanı kısa dinlemeli.’ EdepsizCenap Şehabeddin’e:‘Şu edepsize neden bir tokat vurmadın?’ dediklerinde, şu cevabı vermiş:‘Eldivenim yoktu, iğrendim.’ Elbise İngiltere Kralı George ile görüştüğü sırada, George ile görüştüğü sırada, Gandhi’nin üzerinde her zamanki gibi beyaz örtüsü vardır. Davetten çıkınca bir gazeteci sorar:‘Kıyafetiniz bir kralla buluşmak için yeterli miydi?’Gandhi hiç aldırmadan cevap verir:‘Kral ikimize de yetecek kadar giyimliydi.’ KulakKulaklarının büyüklüğü ile ünlü olan Galileo’ye hasımlarından biri:‘Üstad! Kulaklarınız bir insan için biraz büyük değil mi?’Galileo:‘Doğru. Benim kulaklarım bir insan için biraz büyük, ama seninkiler de bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?’ NapolyonVaktiyle Fransa hükümet ricalinden biri Napolyon Bonapart’i bir muharebede tenkide kalkışıp parmağını harita üzerinde gezdirerek:‘Önce şurasını almalıydınız, sonra buradan geçerek ötesini zaptetmeliydiniz.’ gibi fikirler yürütmeye başlayınca,Napolyon:‘Evet, onlar parmakla alınabilseydi dediğin gibi yapardım.’ YarışBir ihtiyar, yaşlandığı için kendini yormamasını ve istirahat etmesini isteyenlere şu cevabı vermiş:‘Eğer bir yarışa katılmış olsaydınız, hedefinize yaklaştığınızda yavaşlar mıydınız?’ Nasıl geçirir?Necip Fazıl’a, ‘Allah deveyi iğnenin deliğinden geçirebilir mi?’ diye sormuşlar. ‘Evet geçirir’ demiş. Bunun üzerine ‘Deveyi mi küçültür, yoksa iğneyi mi büyültür?’ demişler. Necip Fazıl İlahi kudretin sonsuzluğunu ifade babında, şu cevabı vermiş:‘ Ne deveyi küçültür, ne iğneyi büyültür. Gökteki yıldızları senin gözbebeğine sığdırdığı gibi, vızır vızır geçirir.’

2. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Nüktelerin dilinden
    teşekkürler beyazcam

3. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Nüktelerin dilinden

sağol pembepanterimmmmm

Nüktelerin dilinden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dil dilde ülser dil ülseri

dil dilde ülser dil ülseri

dilde ülser dil kökünde kabarcık dil kökünde kabarcıklar Dilde görülen; etrafı kırmızı, içi su dolu küçük kabarcıklar, dil ülserinin belirtisi olabilir. Derin ve sert kenarlı dil yaralarında, mutlaka doktora başvurmak gerekir. Diğer dil yaraları, hazımsızlık veya gripten kaynaklanabilir
  2. dilim

dilim

Kısmetin parça parça alınacağına işaret eder.
  3. Dil sürçmesi

Dil sürçmesi

Ayağının kaymasına, farkına varmadan bir hata işlemeye delalet eder.Rüyada konusurken hata etmek, hata yapmaya isarettir.
  4. dile geldilerr

dile geldilerr

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Dil sÜrçmesi

Dil sÜrçmesi

Dil sÜrçmesi inanilmaz Komikkkkkkkkkkkkkk :piha:Lise yillarindan bir gun Ders edebiyat hocamiz ilgc bir insan 40 yaslarinda bekar kizlara sulanan bir adam herneyse konumuz bu degil..,okumam gayet duzgun oldugu icin hocamiz beni edebiyat kitabindan bir konuyu okumami istemisti bende gayet guzel bu hikayeyi okumaya basladim konu oyle bir yere geldigi okurken bir turlu dilim donmedi kelime sunun...

Sayfayı Paylaş