Numaralı Lensler ve çeşitleri

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Numaralı Lensler ve çeşitleri
sabah takilip ay sonuna kadar çikarilmayan lensler 1 ay çıkarılmayan lens numaralı lens çeşitleri lensler
Numaralı lens kullananlarınız vardır eminim.Bende o kullananlardan biriyim.Benim lenslerim 2.numara ve bir takıyorum 1 ay boyunca gözümden hiç çıkarmadan kullanabiliyorum.İnanın harika birşey herkese tavsiye ediyorum.Yani gözlük kullan herkese:):)

lens3-4919.jpg

Numaralı kontakt lensler hem renkli hem de şeffaf olabilir. Şeffaf numaralı lenslerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;
GÜNLÜK NUMARALI LENSLER:
Bu lensler kısaca sabah takıp akşam çıkarıp attığımız lenslerdir. Bu tür lenslerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.
Avantajları:
- Bu tür lensler 1 gün süreyle kullanıp atıldığından göze mikrop bulaştırma riski neredeyse % 0'dır.
- Her sabah yeni bir lens takılacağından ötürü hergün temiz ve berrak bir görüntü verir, diğer lensler gibi temizleme derdi yoktur.
- Bir avantjıda herhangi bir problemle karşılaşıldığında uğraşmayıp çıkarıp atılabilmesidir ayrıca protein temizliği vb. uğraşları olmadığı için çok pratiktir.
Dezavantajları:
- Her gün değiştirilmesi gerektiğinden bir kerede 30 kadar alınması gerekir.
- İlk bakışta diğer türlere göre pahalı görünürler fakat temizlik solusyonu vb. ihtiyaçları olmadığı için diğerleriyle hemen hemen aynı fiyata gelirler.
seffaf-lens-7521.jpg

SABAH TAKILIP AY SONUNA KADAR ÇIKARILMAYAN LENSLER:
Avantajları:
- Bir defa takılıp ay sonuna kadar çıkarılmadığından her sabah akşam çıkarma - takme derdi yoktur.
- Sürekli takılıp çıkarılmadığından muhafaza kabı, lens solusyonu protein temizliği gibi işlemlere gerek duymazlar.
- Lens temizleme solusyonu vb. giderleri olmadığından ilk bakışta pahalı görünsede diğerleriyle hemen hemen aynı hesaba gelir

İlk defa numaralı şeffaf lens kullanacaklara kalın yumuşak lens önermekteyiz.. hem gözün alışması kalın lense daha kolaydır, hemde ilk defa kullanacağı için hastanın lensi yırtması gibi olası durumlara karşı önlem niteliğindedir.. ilk 3-6 aylık dönemde kalın yumuşak lens kullandıktan sonra daha ince bir lens verilebilir. Unutulmamalıdır ki her insanın göz hassasiyeti farklılık gösterebilir. fiyatları da 35 TL.' dan başlamaktadır.

Geri