gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün anlamı nedir ne demektir. Selam arkadaşlar Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün anlamını merak ediyorum bilen banada desin :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

3. Ahmet ERDEN

Ahmet ERDEN Forum Okuru

Öncelikle şu konuya açıklık getirelim;
    " Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir;
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir."
    sözü, daha doğrusu dizeleri bir atasözü olmayıp, Ziya Paşa'nın Bir şiirinden , Terkib-i bentinde alınma meşhur olmuş dizelerdir.
    Düzeltmek isterim.
    Malum Atasözleri Anonim olur.
    En azından Ziya Paşa'ya haksızlık etmeyelim.

Kaynak Linki : http://www.meleklermekani.com/threa...slanmayanin-hakki-kotektir-atasozunun.206732/

Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğum gününüze göre tek kelime ile kişiliğiniz...

Doğum gününüze göre tek kelime ile kişiliğiniz...

doğum gününüze göre tek kelime ile kişiliğiniz KOÇ (21 Mart - 20 Nisan) 21 Mart Berrak 22 Mart Doğrucu 23 Mart Meraklı 24 Mart Sade 25 Mart Dinamik 26 Mart Güvenilir 27 Mart Başlatıcı 28 Mart Masum 29 Mart Gözlemci 30 Mart Uzlaşmaz 31 Mart İnatçı 01 Nisan Ağırbaşlı 02 Nisan İdealist 03 Nisan Dayanıklı 04 Nisan Kararlı 05 Nisan İş bitirici 06 Nisan Deneyci 07 Nisan Coşkulu 08 Nisan...
  2. Kendini tek kelime ile tanit...

Kendini tek kelime ile tanit...

Ben basliyorum hemen Mutlu :)
  3. Ölüm ile hayat arasına çizebildiğim tek mutluluğumdun…

Ölüm ile hayat arasına çizebildiğim tek mutluluğumdun…

“Hiçbir kelime senin adın kadar yer tutmadı dudaklarımda.. Hiçbir kadın senin kadar yakışmadı alın yazgıma..Ama başaramadık bu sevdayı yaşatmayı.. Başaramadık işte..” Biz seninle hiçbir zaman aynı cümlenin içinde bile anılmadık.. Ne ben acılarını sırtlamış cümlenin yüklemi olabildim ne de sen mutluluklarımın gizli öznesi olabildin..Biz sadece hasrete prangalı iki yürek olduk....Biz ayak...
  4. Tek cümle ile burçlar

Tek cümle ile burçlar

burçlarla ilgili cümleler burc ve iller strateji ile ilgili cümleler burçlarla ingilizce ingilizce Kısa ve özü her zaman sevmişimdir. :D Koç Cesaret ve irade gücü peşindedir. Stratejisi serüven ve meydan okumadır. Boğa Huzur peşindedir. Stratejisi doğallık ve güvenlik oluşturmaktır. İkizler Bilgi peşindedir. Stratejisi merak ve konuşmadır. Yengeç Derinlemesine...
  5. Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir ne demek

Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir ne demek

Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün Sözlük Anlamı Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir Atasözünün Anlamı Nedir Aslında anlamı o kadar güzel bir atasözü ki Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir; Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir... Ayrıca bu sözün getirdiği bir korkuda var ve Sevgili Melek'ler, şimdi...

Sayfayı Paylaş