gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Obama, Türk mutfağıyla tanıştı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Çankaya Köşkü'ne misafir olan Barack Obama, zengin Türk mutfağı ile tanıştı.

ABD Başkanı Barack Obama, Ankara temasları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşk’ünde çalışma yemeğinde bir araya geldi.
    Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama’nın onura verdiği çalışma yemeğinin menüsü, zengin Türk mutfağını yansıttı.

Kayserili olan Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama için hazırlattığı menüde Kayseri mutfağına has yemekler de vardı. Çalışma yemeğinde, şarap olarak ise 2006 Corvus Teneia (Beyaz) ve Doluca Sarafin Cabernet Sauvignon seçildi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama menüsü:

• Vişneli Yaprak Sarması
    • Peynirli Su Böreği
    • İçli Köfte
    • Tavada Pişirilmiş Lagos
    • Deniz Börülcesi
    • Enginarlı Mantı
    • Limon Kremalı Safran Sosu ile
    • Fıstıklı Baklava
    • Nevzine
    • Kaymaklı Ayva Tatlısı
    • Çay/Kahve.

Obama, Türk mutfağıyla tanıştı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Obama ABD'yi zayıflatıyor'

'Obama ABD'yi zayıflatıyor'

Eski ABD başkan yardımcısı Dick Cheney, Barack Obama'yı "ABD'yi zayıflatmakla" suçladı. Televizyon demecinde, yeni yönetimi eleştiren Cheney, "Obama yönetimi altında Amerika'nın daha az güvenli bir yer olduğunu mu söylüyorsunuz?" sorusuna, "Öyle düşünüyorum" diye cevap verdi. 11 Eylül saldırılarından sonra George Bush yönetimince hazırlanan programları ve...
  2. Alıştım,tanıştım ve kırıldım...

Alıştım,tanıştım ve kırıldım...

can yücel kırıldım Biraz değiştim, Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar… Değiştim, Unutamadığım sözlerinin arasında sıkışıyorum, Bir yanım kendimi kolluyor bir yanım seni Ben benimle savaşıyorum, Seninle değil! Sonucu kılıcı kuşananından belli olan bir savaşın Ne kazanabileni ne de kaybedeniyim, Sorun değil! Elbet alışırım, Biraz alıştım, Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar, Alıştım,...
  3. Fırat Tanış kimdir

Fırat Tanış kimdir

fırat tanış kimdir fırat tanış aslen nereli nereli firat tanis kürt mü fırat tanış kimdir, kısaca hayatı, hayatı, aslen nereli, nereli, hakkında bilgiler, biyografi, dizileri, filmleri, "Geniş Aile" dizisinden tanıdığımız Fırat Tanış hakkında ve hayatı hakkında sizlere, bu yazımızda bilgiler sunuyoruz Melek'ler. Fırat Tanış (tam adı Nuri Fırat Tanış) (d. 5 Mayıs-1975 İstanbul)...
  4. Can Bonomo'nun Sevgilisiyle Tanışın !

Can Bonomo'nun Sevgilisiyle Tanışın !

can bonomonun sevgilisi can bonomo can bonomonun sevgilisi kim Eurovision Şarkı Yarışmasına katılacağı açıklandıktan beri Can Bonomonun hayatı didik didik didiklenmeye devam ediyor melekler :D:D Yorumundan, yapacağı şarkıya, sahne şovundan, giyeceği kıyafete kadar herşeyi merak eden milletimixz Bonomonun özel hayatıyla da pek ilgili. Eh, bunu fırsat bilen gazeteciler de boş durmuyor....
  5. Melekler türk mutfağında en sevdiğiniz pilav yemek ikilisi

Melekler türk mutfağında en sevdiğiniz pilav yemek ikilisi

BİZE ÖZGÜ MUTFAĞIMIZDA PİLAV ..... YEMEK İKİLİSİ OLAN ÇOK ŞEY VAR MENÜMÜZÜN ZENGİNLİĞİNİ DAMAK TADIMIZI BELLİ. HAHAHA SİZİN İKİLİNİZ HANGİSİ :)

Sayfayı Paylaş