Obezite ve Hamilelik

Konu, 'gebelikte beslenme' kısmında İLKYAZ tarafından paylaşıldı.

 1. İLKYAZ

  İLKYAZ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Mart 2010
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  obez hamileler obez hamilelik
  Hamile kadınlar kilo almalı mıdır? Cevabı kuşkusuz evet. Peki zaten şişman olan kadınlar hamilelikte kilo almalı mıdır? Kilo almak anneyi ve bebeğini nasıl etkiler? American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG), 1986 yılında bayanların hamilelik süresince 16 – 35 kilo alabileceğini, bu durumunun hamilelik için iyi olduğunu ve cenin ölümü oranını da azalttığını belirtmişlerdir. Yayınlanan raporda kadının vücut ağırlığı konusunda bir ayrım gözetilmemişti.
  Fakat son zamanlarda bu raporda bir değişiklik yapılarak, obez kadınların sadece 15 kilo alabilecekleri belirtilmiştir. Hastane ortamında 232 kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, anne adaylarına dengeli ve besleyici bir diyet uygulanmış ve yakından takip edilmişlerdir. Çalışma yapılan grupta bebeklerin durumu da gayet sağlıklıydı. Araştırmanın sonucunda, obez hamile bayanların hastanede bir uzman eşliğinde, sağlıklı ve dengeli bir diyet uygulamasına geçmesinin uygun olduğu görüşü ortaya çıkarıldı. Doktorlar, obez bayanların sağlıksız olduğunu, bu sebeple onların kilo almalarını desteklemek yerine, hem anne hem de bebeği sağlığına iyi gelecek dengeli bir diyet uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirtmektedirler.
  Obezite Ultrason Cihazlarında da Yanılgılar Meydana Getiriyor

  Teksas Üniversitesi’nin yapmış olduğu araştırmaya göre, ultrason, obez anne adaylarının taşıdığı ceninlerin durumunu tam olarak görüntüleyemiyor. Yani anne karnındaki bebekte herhangi bir anormallik varsa bunu tam olarak anlayamıyorsunuz. Bu sebeplerden dolayı uzmanlar anne adaylarının hamileliğe karar vermeden önce kilo vermeleri gerektiğini belirtmektedirler.

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Obezite ve Hamilelik konusuna benzer içeriklerimiz
 1. çocuklar ve obezite

  obezite ile ilgili görseller Ayşe Cengiz Beslenme Uzmanı, Tüder Gıda Komisyonu Başkanı Obezite yani şişmanlık , tüm dünyada “salgın” haline gelerek yaygınlaşıyor. Gelişmekte olan ülkelerde, özellikle şehirlerde yaşayan çocuklarda obezite alarm verecek şekilde giderek artıyor. Geçte olsa bu tehlikenin farkında olan Avrupa ülkeleri de ABD’den sonra çeşitli önlemler almaya başladılar. Gıda...
 2. Uykusunu Alamayan Çocuklarda Obezite ve Depresyon Tehlikesi

  Benim oğlum gündüz 3 saat ve gece uykularıda çok iyi.Bunlara hep dikkat ediyorum.Zamanında uyuyup zamanında uyanması onun için çok iyi oluyor. Memorial Suadiye Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Yıldırım Yeterince Uyuyamayan Çocuklarda Obezite ve Depresyon Tehlikesinin Bulunduğunu Söyledi. Yıldırım "Bu Çocuklarda Abur Cubur Yeme Fazla Kalorili İçecekler İçme...
 3. hamilelikte sivilcer ve lekeler

  slm ben 4 aylik hamileyim ve yüzümde devamli sivilceler cikmakta ardindanda lekeler kalmakta ne yapacagimi bilmiyorum böyle kendimi cok kötü hissediyorum lütfen bir cvp yazin.
 4. Akraba evliliği ve hamilelik

  Akraba evliliğinin sakıncaları Genetik hastalıklar arkadaşlar merhaba, aramızda akraba evliliği yapmış olanlar varmı? hamilelik ile ilgili ne gibi testler yada önlemler aldınız herhangi bir risk varmı?
 5. Aşırı şişmanlıkta zayıflıkta kısırlık nedeni

  Aşırı zayıflık ve aşırı şişmanlık (obezite) kısırlık sebebi olabilir. Kadınlarda vücut ağırlığının normalden az olması hormonları olumsuz etkiler ve adet düzensizliklerine yol açar. Vücuttaki yağ hücreleri hormon üretimi yapar. Östrojenin 2/3’ü yağ hücrelerinde üretilir. Yağ hücrelerinin sayısı ne kadar fazla ise o kadar fazla östrojen üretilir. Östrojen düzeyi azaldığı ya da çok...

Sayfayı Paylaş